Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-12-2017, 20:52   #201
mario70byd
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 01-11-2017
Model: Kuga
Silnik: 1,5 EcoBoost
Rocznik: 2017
Postów: 22
Domyślnie Odp: wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania

Znalazłem w niniejszym wątku potwierdzenie, że wycieraczka kierowcy w trybie auto nie wraca do stanu początkowego tylko zatrzymuje się kilka cm wyżej.
Czy ktoś wie czemu to ma służyć czy po prostu "ten typ tak ma"?

mario70byd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2017, 22:06   #202
Arturscot
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 20-12-2016
Skąd: Szkocja
Model: Kuga Titanium
Silnik: 2.0 tdci 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 29
Domyślnie Odp: wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania

Na auto jest na "czuwaniu" więc jeśli po ostatnim cyklu przez jakis czas nie wykrywa wody na szybie to sama wraca na miejsce. Przynajmniej u mnie tak jest.
Arturscot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2017, 22:14   #203
mario70byd
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 01-11-2017
Model: Kuga
Silnik: 1,5 EcoBoost
Rocznik: 2017
Postów: 22
Domyślnie Odp: wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania

To się zgadza - u mnie jest tak samo. Zastanawia mnie tylko jak jest idea w tym, że zamiast wracać do normalnego położenia, zatrzymuje się tych kilka cm wcześniej.
mario70byd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2017, 22:20   #204
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,372
Domyślnie Odp: wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania

Są w szybszej gotowości do działania ? W czym koledze przeszkadza ze są 5cm wyżej podniesione, w zadnym stopniu nie przeszkadzają a co najwaleczniejsze nie zasłaniają widoczności
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2017, 14:44   #205
Arturscot
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 20-12-2016
Skąd: Szkocja
Model: Kuga Titanium
Silnik: 2.0 tdci 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 29
Domyślnie Odp: wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania

No wlasnie chyba zostaje w "gotowosci". Na poczatku troche mi to przeszkadzalo, myslalem ze cos nie tak, ale na forum UK znalazlem ze ma tak byc i kropka.😊 Przyzwyczaisz sie .
Arturscot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2017, 15:16   #206
mario70byd
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 01-11-2017
Model: Kuga
Silnik: 1,5 EcoBoost
Rocznik: 2017
Postów: 22
Domyślnie Odp: wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania

No to jest ok - po prostu lubię wiedzieć dlaczego coś działa tak a nie inaczej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

To może aby nie zakładać nowego wątku jeszcze pytanie co do automatycznych świateł.

Pogoda ostatnio nie jest najlepsza, w ciągu dnia jest pochmurno, ale zauważyłem, że mimo tego, że nie jest "ciemno" światła dzienne zapalają się tylko na chwilę po uruchomieniu auta i potem zaraz przełączają się na mijania. Wydaje mi się, że chyba trochę za szybko mimo wszystko - w większości aut na ulicach widać zapalone właśnie tylko dzienne. W posiadanym przeze mnie do niedawna Citroenie C5 też paliły się dzienne przy takiej pogodzie.

Dodam, że czujnik SYNC działa w tym czasie w trybie "dziennym".

Jak u Was działają światła w trybie auto?
mario70byd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2017, 15:18   #207
APeZet
ford::average
 
Avatar APeZet
 
Zarejestrowany: 22-12-2016
Model: Stosowny
Silnik: Żwawy
Rocznik: Właściwy
Postów: 120
Domyślnie Odp: wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania

Idealne rozwiązanie zaczerpnięte od Amerykanów. W autach zza wielkiej wody już w latach siedemdziesiątych stosowano to rozwiązanie. Kiedy jeszcze poruszałem się F-Body przednią tablicę rejestracyjną miałem montowaną w ramce na zawiasie a naklejkę neklajałem na przednią szybę w miejscu gdzie po włączeniu znajdowała się wycieraczka zasłaniając tym samym nr na naklejce. Nie muszę chyba tłumaczyć, że taplica pod naporem powietrza chowała się pod zderzak. Tym sposobem mogłem poruszać się bez obaw, że dostanę fotkę z fotobudki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał mario70byd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to jest ok - po prostu lubię wiedzieć dlaczego coś działa tak a nie inaczej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

To może aby nie zakładać nowego wątku jeszcze pytanie co do automatycznych świateł.

Pogoda ostatnio nie jest najlepsza, w ciągu dnia jest pochmurno, ale zauważyłem, że mimo tego, że nie jest "ciemno" światła dzienne zapalają się tylko na chwilę po uruchomieniu auta i potem zaraz przełączają się na mijania. Wydaje mi się, że chyba trochę za szybko mimo wszystko - w większości aut na ulicach widać zapalone właśnie tylko dzienne. W posiadanym przeze mnie do niedawna Citroenie C5 też paliły się dzienne przy takiej pogodzie.

Dodam, że czujnik SYNC działa w tym czasie w trybie "dziennym".

Jak u Was działają światła w trybie auto?
Widocznie inne auta nie mają czujnika zmierzchu. I dzienne gaszą się dopiero po włączeniu świateł mijania. To też bardzo inteligentne i bezpieczne rozwiązanie. Po przy pochmurnej pogodzie szczególnie teraz pojazd z włączonymi światłami mijania jest lepiej widoczny dla pozostałych użytkowników ruchu. Jest jeszcze kwestia ustawienia światłoczułość czujnika zmierzchu ale tego z pozycji użytkownika chyba nie da się ustawić.
__________________
Nie wiem. Nie znam się. Zarobiony jestem!

Ostatnio edytowane przez APeZet ; 02-12-2017 o 15:24 Powód: .
APeZet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2018, 18:59   #208
Kugik
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-04-2016
Model: Focus MK4 Active Kombi M6
Silnik: 1.5 Ecoboost 150KM
Rocznik: 2019
Postów: 50
Domyślnie Odp: wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania

Witam wszystkich. Nie wiedziałem gdzie to włożyć dlatego wylądowało w wady i usterki. Proszę wszystkich, którzy się spotkali z takimi zjawiskami o wypowiedz, wszystkie opinie są mile widzianeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzisiaj wieczorem przyjrzałem się dokładnie moim soczewkom bi xenon i zauważyłem coś bardzo niepokojącego. Załączam zdjęcie dla lepszego zrozumienia problemu. W obu soczewkach mam podobnie, czyli jakiś dziwny nalot na soczewce. Nie wiem dokładnie jak to opisać ale wygląda to jakby soczewka była zapaskudzona czymś, albo jakaś warstwa z soczewki została starta. Są bardzo widoczne plamy na samej soczewce, czy jest to coś poważnego? Czy soczewka do wymiany? Czy tylko czyszczenie? (ale jak czyszczenie to jak? klosze są nierozbieralne). Zapytuje osoby które się spotkały z takimi sytuacjami, czy to koniec? Czy da się z tym coś zrobić? Na pewno brudna (dziwnie wyglądająca ) soczewka ma wpływ na ilość i jakość światła na drodze.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20180109_165400.jpg (87.9 KB, 195 wyświetleń)
Kugik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2018, 20:13   #209
maciek_84
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 09-08-2015
Skąd: Wrocław
Model: Kuga
Silnik: 1.5 EB 182KM
Rocznik: 2015
Postów: 33
Domyślnie Odp: wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania

Trzeszczący na nierównościach drogi podłokietnik, chwilami irytujące zwłaszcza gdy jedziemy dziurawą drogą lub zniszczoną kostką brukową. Trzeszczy chyba magnetyczny zamek podłokietnika.. Czy u kogoś występował ten problem i może udało się rozwiązać..?
maciek_84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2018, 12:59   #210
r_michal
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-08-2013
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCi 4x4
Rocznik: 2013
Postów: 33
Domyślnie Odp: wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania

Cytat:
Napisał maciek_84 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trzeszczący na nierównościach drogi podłokietnik, chwilami irytujące zwłaszcza gdy jedziemy dziurawą drogą lub zniszczoną kostką brukową. Trzeszczy chyba magnetyczny zamek podłokietnika.. Czy u kogoś występował ten problem i może udało się rozwiązać..?
Tak u mnie - trzeszczało to jak i zamek od schowka. W obu przypadkach pomogło podklejenie podkładki filcowej ok. 3mm grubości bezpośrednio przy zamku. Sprawdzone już przez wiele km także na kocich łbach. Ciszaaaaaa! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
r_michal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.