Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-03-2008, 20:35   #11
Peefe
ford::beginner
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 27-02-2008
Skąd: Żyrardów
Model: SMAX
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 43
Domyślnie Re: Ustawienie rozrządu w 1,8td endura de

Właśnie o wytoczeniu myślałem.
Co do koła i braku klina to chyba wynika z tego, że w niektórych wersjach są poprostu dodatkowe śruby mocujące.
ziemek: i jak tam kopcenie? Ustało samoczynnie czy nie obyło się bez regulacji?

Peefe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2008, 03:18   #12
ewenement39
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-01-2006
Skąd: Olsztyn
Postów: 345
Domyślnie Re: Ustawienie rozrządu w 1,8td endura de

A ja powiem tak do blokady całego rozrządu wystarczy nam jeden trzpień który musimy sobie zrobić u jakiegoś tokarza resztę kół można zablokować np. wiertłami. Rysunek z trzpieniem jest w książce. Taką książkę akurat udało mi się kupić jednak dobrze wiem że czasami ciężko jest ją znaleźć w sklepach więc wszystkich zainteresowanych proszę o meila na pw to na koniec tygodnia roześlę PDF
__________________
Martwisz się, że ja nie mam pieniędzy? Nie martw się też kiedyś nie będziesz miał! :-)
ewenement39 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2008, 20:16   #13
ziemek123
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-02-2008
Postów: 13
Domyślnie Re: Ustawienie rozrządu w 1,8td endura de

No panowie udało się :fcp1 Autko chodzi super ma nawet niezłego kopa jak na diesla 90KM.Niby kawał auta a zbiera się całkiem nieżle.
BOREJEK343: Dzięki za materiały bardzo pomogły.
PFEFE: Kopcenie ustało samoczynnie poprostu przepalił to co miał jakieś pozostałości po myciu itp.Wszystko działa jak trzeba.Ale swoją drogą to fordowski rozrząd to nie taka prosta sprawa jak się wydaje trochę trzeba się nagimnastykować zwłaszcza jak się robi pierwszy raz forda. :fcp4
ziemek123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2008, 22:11   #14
musel
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-04-2008
Postów: 3
Domyślnie Re: Ustawienie rozrządu w 1,8td endura de

Witam.
Jestem nowy na forum, mam dwa fordziki sierrke i mondziaka z 2000roku z silniczkiem 1,8td.
Wczoraj wziąlem sie za wymiane rozrzadu w mondeo i rozlozylem, rozkrecilem wszystko co trzeba bylo zablokowalem walek rozrzadu i wzialem sie za odkrecanie sruby na wale korbowym no i zaczal sie problem ,jak nagle cos niepierdz.... patrze sie a tu moja blokada walka pekla na pół,<wytrzymala wymiane paskow w niejednym samochodzie>.
Blokada pekla i pojawil sie problem z obruceniem walu korbowego ,dochodzil do pewengo momentu i go zaczelo blokowac, stary pasek nieprzeskoczyl.
Popuscilem walek rozrzadu i wal zaczal sie krecic lekko, dokrecilem waleczek i wszystko wrocilo do normy , przekrecilem pare razy walem czy nic niestuka bylo ok odpalilem silnik jeszcze na starym rozrzadzie i jest "niby" ok .
Jak myslicie co sie moglo stac ze tak zblokowalo silnik??
pozdrawiam Musel
musel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2008, 08:14   #15
ziemek123
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-02-2008
Postów: 13
Domyślnie Re: Ustawienie rozrządu w 1,8td endura de

Mogły blokować zawory,nie były domknięte.Ja miałem kłopot bo koło zębate wałka rozrządu przekręciło się na wałku kiedy pasek pękł i na blokady też zawory były nie domknięte i blokowały wystarczyło wyłapać luz na szklankach i ok.Sprawdz koło czy jest ok.A to co ci pier...to może jak puściła śruba koła pasowego bo ona jest tak mocno dociągnięta i blokada wałka nie wytrzymała.Jest troszkę zabawy z tym rozrządem-nie?Jednak co ford to ford. :fcp4
ziemek123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2008, 09:09   #16
musel
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-04-2008
Postów: 3
Domyślnie Re: Ustawienie rozrządu w 1,8td endura de

Sruba niepuscila i tak, zalalem ja WD-40 i dzis dalszy ciag zmagan,a jesli chodiz o rozrzad to jest dosc nietypowy. Ale jak ktos juz zacznie smigac fordem to tak zostaje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
musel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2008, 22:58   #17
musel
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-04-2008
Postów: 3
Domyślnie Re: Ustawienie rozrządu w 1,8td endura de

Koledzy pomocy!!!!
dzis kolejny dizen zmagan z ropzrzadem w mondziu i wileka kiszka.
Poddajcie jakis pomysl jak odkrecic srube na kole pasowym bo juz mi sie pomysly kończa i sila ...a na koniec jeszcze przeskoczyl mi pasek rozrzadu i sie juz zalamalem ,pompa zablokowana , walek rozrzadu tez , tylko teraz jak zablokawac i ustawic wal korbowy???
Prosze o pomoc
pozdrawiam Musel
musel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.