Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-08-2021, 19:14   #101
Woockash
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Woda we wnętrzu po stronie pasażera

Ja obsmarowałem silikonem na złączeniu i klapka u mnie już jest ok ALE cieknie z mocowania białej rurki odpływowej...jutro silikonowanie etap drugi...

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2021, 12:33   #102
ZEZOR
ford::amateur
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 04-08-2021
Skąd: Nysa
Model: s max
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Odp: Woda we wnętrzu po stronie pasażera

Ja mialem podobny przypadek jakieś 6 lat temu i winna była zapchana rurka odprowadzania wody w skraplaczu. Przepchalem ja jakimś sztywnym kablem i do dziś mam spokój . Maxa posiadam już od 11 lat i fruwa jak ta lala :-) . pozdrawiam
ZEZOR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2021, 19:41   #103
Woockash
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Woda we wnętrzu po stronie pasażera

Cytat:
Napisał ZEZOR Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja miałem podobny przypadek jakieś 6 lat temu i winna była zapchana rurka odprowadzania wody w skraplaczu. Przepchałem ja jakimś sztywnym kablem i do dziś mam spokój . Maxa posiadam już od 11 lat i fruwa jak ta lala :-) . pozdrawiam
Jak pisałem wcześniej - zacząłem od czyszczenia odpływuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. okazało się że zasilikowanie żółtej rurki dookoła oraz wspomnianej klapki do wysokości ok 4 cm załatwiło sprawę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2021, 23:21   #104
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,024
Domyślnie Odp: Woda we wnętrzu po stronie pasażera

Cytat:
Napisał Woockash Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak pisałem wcześniej - zacząłem od czyszczenia odpływu okazało się że zasilikowanie żółtej rurki dookoła oraz wspomnianej klapki do wysokości ok 4 cm załatwiło sprawę
Jak pisałem wcześniej - właściwe udrożnienie odpływu, to jedyna czynność, którą należy wykonać. Żadne uszczelnianie czegokolwiek nie jest konieczne.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2021, 07:34   #105
Woockash
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Woda we wnętrzu po stronie pasażera

Cytat:
Napisał Parch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak pisałem wcześniej - właściwe udrożnienie odpływu, to jedyna czynność, którą należy wykonać. Żadne uszczelnianie czegokolwiek nie jest konieczne.
Podłączyłem wąż ogrodowy do białego kolanka/rurki w aucie i odkręciłem na full. Pod autem lało się ostro przez jakieś 5-7min. Nie wiem czym miałby się zatkać żeby tego nie przepchało...Jeśli masz lepszy patent chętnie go przeprowadzę.

Rurkę miałem luźną i z jej uszczelki ciekła kropelkami woda. Pewnie można ją jakimś sposobem wyciągnąć wymienić całą lub uszczelkę ale wyszło na to że silikon tez pomógł.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2022, 10:36   #106
karel86
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-04-2018
Model: smax
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2006
Postów: 52
Domyślnie Odp: Woda po dywanikami

Witam.
Czy ktoś sie spotkał z takim zalewaniem wodą z klimy? Woda splywa po tej czarnej obudowie tak jak na foto widać, gumowy wężyk niby drożny. Co jeszcze moge sprawdzic we wlasnym zakresie? Byłem puki co w 2 warsztatach, ale nie wiedzieli za bardzo gdzie zacząc szukac problemu.
Dziękuję za Waszą pomocGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
karel86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2022, 10:53   #107
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,024
Domyślnie Odp: Woda po dywanikami

Cytat:
Napisał karel86 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Woda splywa po tej czarnej obudowie tak jak na foto widać, gumowy wężyk niby drożny. Co jeszcze moge sprawdzic we wlasnym zakresie?
"niby drożny" wyjaśnia wszystko. Co zrobić? Odpowiedź w #104.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2022, 21:07   #108
karel86
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-04-2018
Model: smax
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2006
Postów: 52
Domyślnie Odp: Woda po dywanikami

Cytat:
Napisał Parch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
"niby drożny" wyjaśnia wszystko
Niby drozny, poniewaz zdemontowalem tą rurkę i wyczyscilem dokładnie. O ile mowimy o tej gumowej kilkucentymetrowej rurce, niestety kapie nadal z tego plastiku


Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
karel86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2022, 21:20   #109
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,024
Domyślnie Odp: Woda we wnętrzu po stronie pasażera

Trzeba dokładnie przepłukać, przedmuchać lub w jakiś inny delikatny sposób przepchać odpływ nie w kierunki nagrzewnicy, a w kierunku podłogi.

Jak odpływ będzie drożny (z pod spodu auta będzie kapać woda), to przestanie się ona zbierać w obudowie nagrzewnicy.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2022, 21:31   #110
mastertab
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 11-03-2013
Skąd: Wrocław
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 8
Domyślnie Odp: Woda we wnętrzu po stronie pasażera

Dokładnie tak jak napisał szanowny przedmówca przepłukać odpływ w kierunku podłogi, jak widzę zdjęcia to dokładnie taką samą sytuację miałem 2 lata temu, pomogło duża strzykawka i dwu/trzykrotne przepłukanie pod zwiększonym ciśnieniem (tyle ile się da ze strzykawki).
mastertab jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.