Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-01-2024, 16:13   #11
Sisiek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-07-2012
Skąd: Kraków okolice
Model: KUGA AWD ST-Line X
Silnik: 2.5 FHEV
Rocznik: 2023
Postów: 20
Domyślnie Odp: Czy kupiłbys ponownie Kugę 2.5 FHEV?

1. Tak

2. 12000 Wyciera się lakier pod tylnymi klamkami. Na gwarancji pomalują. Na razie olałem.

3. Jak dotąd nic nie trzeszczy ani się nie wyciera.

4. Niedopasowanie jasności zegarów do podświetlenia przycisków. Przyciski są zbyt ciemne w nocy.

5. Napęd i układ kierowniczy. Auto dla lubiących prowadzić. Połączenie FHEV z eCVT i AWD działa doskonale. Warto wspomnieć, że tylko w AWD stosowany jest wielowahacz w tylnym zawieszeniu. Bardzo miło zaskoczyło mnie też spalanie auta. A i jeszcze przesuwana tylna kanapa. Fajnie powiększa bagażnik bez konieczności składania foteli.

Sisiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2024, 20:59   #12
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,453
Domyślnie Odp: Czy kupiłbys ponownie Kugę 2.5 FHEV?

Cytat:
Napisał Szwagier Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W innym wątku, pisałeś o wymianie przednich lamp w kudze, w aucie które mi oferują sa podstawowe reflektory na led/żarówka. Jak je oceniasz? Warto w przyszłości dołożyć i wymienić na te z wersji X? Czyli "4 soczewki LED: statyczne mijania + długie LED + kierunek na pasku LED. " ?
Problem w pierwszych sztukach 2.5 był z przegrzewaniem, była na to akcja serwisowa i wyjmowali listki z żaluzji przed chłodnicą. Kolejny duży problem to luszczace się przyciski od szyb....

Co do lamp, wczoraj oddałem prawdopodobnie pierwsza w Polsce Kugę mk3 2021 2.5 PHEW z PL salonu w której wymieniłem zwykle żarówkowe lampy na najbogatsze Adaptacyjne ledy. Cały system działa jak oryginał, niestety mimo wersji STline nie ma nawet kawałka instalacji do tego systemu więc o utrzymaniu gwarancji można zapomnieć. Szkoda bo MK2 w bogatych wersjach miały całą instalacje pod Xenon i bez problemu robiło się takie wymiany bez obawy o gwarancję.
Zwykle lampy na żarówce w takim aucie to jedna wielka pomyłka i na dzisiejsze czasy nie świeci to wogole....
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2024, 23:33   #13
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,381
Domyślnie Odp: Czy kupiłbys ponownie Kugę 2.5 FHEV?

Cytat:
Napisał lukaszooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
na najbogatsze Adaptacyjne ledy.
Co to znaczy na najbogatsze ? Wsadziłeś oryginalne kpl reflektory adaptacyjne z mk3, czy coś przerabiałeś? Bo przecież do kugi nie było wyborów w led adaptacyjnych
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2024, 15:56   #14
fajex
ford::average
 
Avatar fajex
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 12-12-2019
Skąd: Hannover
Model: Focus Mk3 Rs, Puma
Silnik: 2.3 350KM, 1.0 155KM
Rocznik: 2016, 2021
Postów: 62
Domyślnie Odp: Czy kupiłbys ponownie Kugę 2.5 FHEV?

Cytat:
Napisał arturmsi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie lepiej czekać na lifting? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
właśnie się pojawił Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
fajex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2024, 16:16   #15
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,453
Domyślnie Odp: Czy kupiłbys ponownie Kugę 2.5 FHEV?

Cytat:
Napisał tomaszjan31 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wsadziłeś oryginalne kpl reflektory adaptacyjne z mk3, czy coś przerabiałeś? Bo przecież do kugi nie było wyborów w led adaptacyjnych
Zamontowałem już ponad 10 zestawów oryginalnych lamp LED w pełnej funkcji do Escape 2020/Kuga mk3 i teraz pierwsza sztuka mk3 z PL salonu 2.5 hybrid STline. W kolejce czeka już vigniale 2022 na adaptacyjne ledy, dla mnie jest to absurd że najbogatsza wersja vigniale wychodziła na statycznym ledzie.

Lampy LED występują w 3 wariantach.
1. LED mijania + długie żarówka.
2. Pełen LED statyczny.
2. Pełen LED adaptacyjny.

Ostatnio edytowane przez lukaszooo ; 17-01-2024 o 16:33
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2024, 18:35   #16
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,381
Domyślnie Odp: Czy kupiłbys ponownie Kugę 2.5 FHEV?

Cytat:
Napisał lukaszooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
. Pełen LED adaptacyjny.
Ok, myślałem że wymieniasz ledy, które są mocniejsze od oryginałów forda
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
kuga , usterki



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.