Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Edge

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-05-2020, 16:44   #11
rysiula
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 07-06-2018
Skąd: GDAŃSK
Model: EDGE
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 187
Domyślnie Odp: Jakie klocki hamulcowe

Cytat:
Napisał Edge43 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koncerty motoryzacyjne muszą się mylić... Ta walka o skrócenie drogi hamowania i sprawienie żeby to było powtarzalne to musi być bujda.



Swoją drogą zakup oryginalnych klocków z pierwszego montażu to nie jest łatwa sprawa... nawet w ASO często dostępne są tylko zamienniki klocków OE (mimo że kartonik wygląda tak samo) ....
A zastanawiało Cię dlaczego w autach sportowych/wyczynowych montowane są nie fabryczne hamulce? Bo skoro wg Ciebie fabryka najlepsza to po co?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

rysiula jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2020, 10:00   #12
Edge43
ford::beginner
 
Imię: Edge43
Zarejestrowany: 07-11-2019
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Edge MK2 (Europa)
Silnik: 2.O TDCI (210PS)
Rocznik: 2016
Postów: 48
Domyślnie Odp: Jakie klocki hamulcowe

Cytat:
Napisał rysiula Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dlaczego w autach sportowych/wyczynowych montowane są nie fabryczne hamulce? Bo skoro wg Ciebie fabryka najlepsza to po co?

Kolego hamulce z aut sprotowych nie nadają się do użytku cywilnego. Mogą być niebezpieczne ! Wynika to ze zmian współczynnika tarcia w funkcji temperatury. Obecnie ogólnie stosowane materiały cierne nie gwarantują stabilnej pracy w bardzo szerokim zakresie temperaturowym. Jeden z nielicznych materiałów który to gwarantował ... to był azbest, ale nie jest on dozwolony. Podobnie jak wycofywana jest miedź. Hamulce oprócz tego że mają być bardzo wydajne to muszą być przewidywalne i równo hamować w każdych warunkach. Do tego dochodzi rozłożenie siły hamowania na poszczególnych kołach. W aucie masz systemy bezpieczesństwa takie jak ABS czy ESP. zły dobór siły hamowania może powodować że te systemy będą "wariować". Zbyt duży współczynnik tarcia albo niestabilne, nierównowmierne hamowanie mogą powodować utrate przyczepności lub wpadanie w poślizg. Jeśli jesteś kierowcą rajdowym oczywiście może to być dla Ciebie zaletą.... tylko zdemontuj z auta całą elektronikę, bo w autach wyczynowych jej nie znajdziesz !

Apropo samochodów wyścigowych... w niektórych kategoriach takich aut są stosowane klocki ... seryjne ! Modyfikacje powodują dyskwalifikację. Ale faktycznie wynika to z zasad wyścigów które próbują urzymać zespoły wyścigowe w ryzach budzetowych ..... oraz zachęcić producentów OE do udziału w tej rywalizacji.
Jeśli kolego potrzebujesz wyczynowych hamulców polecam zamontowanie układu chłodzenia wodnego. Niestety do bagażnika zamiast butli z gazem trzeba będzie zamontować zbiornik z wodą.... w wyścigach można próbować wielu modyfikacji... na zwykłej drodze lepiej tego nie robić.

Do cywilnego samochodu polecam stosować klocki renomowanych producentów, najlepiej w specyfikacji OE. W przypadku Forda Edge widzę że projektanem układy jest TEVES na ryku znany również jako ATE. Wiem że firma ta bardzo często zleca produkcję klocków poddostawcom. Wiem ... bo widywałem ich klocki na produkcji w ... polskiej fabryce.

Ostatnio edytowane przez Edge43 ; 21-05-2020 o 03:16
Edge43 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2020, 15:53   #13
leelo81
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-11-2010
Skąd: Katowice
Model: Edge
Silnik: 2.0 TDCI 210KM
Rocznik: 2018
Postów: 63
Domyślnie Odp: Jakie klocki hamulcowe

Kolego Jak chcesz to montuj oryginalne. Narazie nic nie wniosłeś do dyskusji ma mój temat. A Gazu do diesla raczej nie zamontujesz. Jak nie jeździłeś na innych hamulcach oprócz oryginalnych to proszę nie wypowiadaj się na ich temat.
leelo81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2020, 00:16   #14
leelo81
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-11-2010
Skąd: Katowice
Model: Edge
Silnik: 2.0 TDCI 210KM
Rocznik: 2018
Postów: 63
Domyślnie Odp: Jakie klocki hamulcowe

A może Wiecie czy hamulce z wersji USA są taki same jak EU? Bo w Stanach jest większy wybór ale nie ma opcji wyboru silnika na Diesel.
leelo81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2020, 02:59   #15
Edge43
ford::beginner
 
Imię: Edge43
Zarejestrowany: 07-11-2019
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Edge MK2 (Europa)
Silnik: 2.O TDCI (210PS)
Rocznik: 2016
Postów: 48
Domyślnie Odp: Jakie klocki hamulcowe

Cytat:
Napisał leelo81 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego Jak chcesz to montuj oryginalne. Narazie nic nie wniosłeś do dyskusji ma mój temat. A Gazu do diesla raczej nie zamontujesz. Jak nie jeździłeś na innych hamulcach oprócz oryginalnych to proszę nie wypowiadaj się na ich temat.
Oryginalne hamulce to nie musi znaczyć że z kartonika z napisem FORD ! Pisałem o specyfikacji OE a to nie to samo. W europie jest zaledwie kilka firm które projektują i dostarczają kompletne układy hamulcowe (tak się składa że pracuję w jednej z nich), oraz kilkanaście fabryk poddostawców w zakresie klocków hamulcowych na OE (kiedyś pracowałem w jednej z nich), i to właśnie te produkty warto wybierać, nie podaję konkretnych marek żeby ktoś nie posądził mnie o pseudo reklamę.

Wyprodukowanie klocków o podwyższonym współczynniku tarcia nie stanowi większego problemu, natomiast zgranie ich z pozostałymi elementami układu to już co innego. Oprócz problemów które już wczesniej wspominałem pojawiają się też inne. Kolega wspominał coś o klockach do rajdów i wyścigów. Tak.... tylko że w wyczynowym sporcie taki zestaw tarcza i klocek jest wymieniany co kilkaset kilometrów. No chyba że kolega też tak robi. Żywotność klocka i tarczy bardzo mocno spada jeśli podnosimy współczynnik tarcia, a wyższa temperatura pracy która się wtedy pojawi będzie mocno przyspieszać zużycie zacisku oraz wszystkiuch elementów wokoło, np elastycznych elementów przewodów hamulcowych. W krótkim okresie tego nie zauwaażymy ale na przestrzeni kilkudziecięciu tysięcy kilometrów może już to wychodzić ... no chyba że założymy "wyczynowe klocki" i będziemy trenować "ECO jazdę" ... i hamowanie tylko silnikiem...

Kolego leelo81 , EU i US wygląda że klocki są takie same... Przód WVA 22412 tył 22531 . Jeśli trafisz tam klocki możesz próbować zamawiać. W Stanach za jakość produktu odpowiada sprzedawca, jeśli sprzeda coś wątpliwej jakości i potem kierowca np. złamie sobie paznokieć to sprzedawca może zapłacić milionowe odszkodowania. W Polsce sprzadać możesz praktycznie wszystko, w razie wypadku prokurator zapuka do .... właściciela (użytkownika) pojazdu ...
Edge43 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2020, 08:04   #16
rysiula
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 07-06-2018
Skąd: GDAŃSK
Model: EDGE
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 187
Domyślnie Odp: Jakie klocki hamulcowe

Cytat:
Napisał leelo81 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A może Wiecie czy hamulce z wersji USA są taki same jak EU? Bo w Stanach jest większy wybór ale nie ma opcji wyboru silnika na Diesel.
Tylne raczej to samo, bo jest tylko jedna średnica 316 mm. Z przodu w EU też widział tylko 316 mm. Natomiast w USA są dwa rodzaje 345 i 316 mm. Zmierz najpierw u siebie jakie masz tarcze, bo klocki pewnie do 345 też będą inne.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
rysiula jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2020, 11:59   #17
Edge43
ford::beginner
 
Imię: Edge43
Zarejestrowany: 07-11-2019
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Edge MK2 (Europa)
Silnik: 2.O TDCI (210PS)
Rocznik: 2016
Postów: 48
Domyślnie Odp: Jakie klocki hamulcowe

Cytat:
Napisał rysiula Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tylne raczej to samo, bo jest tylko jedna średnica 316 mm. Z przodu w EU też widział tylko 316 mm. Natomiast w USA są dwa rodzaje 345 i 316 mm. Zmierz najpierw u siebie jakie masz tarcze, bo klocki pewnie do 345 też będą inne.
Jeden z lepszych katalogów do doboru klocków i tarcz....
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Edge43 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2020, 13:38   #18
leelo81
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-11-2010
Skąd: Katowice
Model: Edge
Silnik: 2.0 TDCI 210KM
Rocznik: 2018
Postów: 63
Domyślnie Odp: Jakie klocki hamulcowe

Ok. Dzięki
Znalazłem w Stanach ale w sklepie tez nie wiedzieli czy USA to to samo co EU bo nie maja dostępu do europejskiej bazy.
leelo81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2020, 14:56   #19
leelo81
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-11-2010
Skąd: Katowice
Model: Edge
Silnik: 2.0 TDCI 210KM
Rocznik: 2018
Postów: 63
Domyślnie Odp: Jakie klocki hamulcowe

Zamówione powerstop z23 w rockauto.com. Zobaczę co przyjdzie 😀😀😀
leelo81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2020, 09:56   #20
Waldemarros
ford::average
 
Avatar Waldemarros
 
Imię: Waldi
Zarejestrowany: 15-10-2017
Skąd: podkarpackie
Model: Ford Edge Sport
Silnik: 2.7 EB @ 320 KM
Rocznik: 2017
Postów: 137
Domyślnie Odp: Jakie klocki hamulcowe

Cytat:
Napisał leelo81 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ok. Dzięki
Znalazłem w Stanach ale w sklepie tez nie wiedzieli czy USA to to samo co EU bo nie maja dostępu do europejskiej bazy.
W temacie pasujących części z USA do EU, pisałem o klockach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pasują z EU od Edga twinturbo - mam u siebie kpl na przód i tył ...
Pozdrawiam
Waldemarros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.