Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-08-2019, 19:15   #31
MasteRafi
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 26-08-2017
Model: Ford Fusion
Silnik: 2.0 Duratec 240km
Rocznik: 2013
Postów: 55
Domyślnie Odp: Niedziałająca Klamka Keyless

NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW

I tak zrobię. Tyle zachodu przez jakiś papraczy. Dzięki. Pozdrawiam


Ostatnio edytowane przez SRS ; 11-08-2019 o 21:33
MasteRafi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2021, 20:08   #32
ShapRee
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-12-2021
Model: Fusion Sport
Silnik: 2.7 V6 Ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 11
Domyślnie Keyless/system bezkluczykowy - dziwne działanie

Witam,
od jakiegoś czasu jestem szczęśliwym posiadaczem Forda Fusiona Sport. Posiada on system bezkluczykowego dostępu do pojazdu, ale działanie jego w porównaniu z moim poprzednim samochodem z takim systemem, oraz innymi samochodami z którymi mam styczność i mają taki system, jest dziwne. Pytam bo może to tylko u mnie, a może to w każdym Fordzie tak działa.
Chodzi o to że system działa standardowo, zamyka się poprzez dotknięcie czujnika palcem, otwiera poprzez złapanie klamki. Dziwna sprawa jest z tym że gdy auto jest już otwarte i łapię za klamkę to samochód mruga kierunkowskazami i słyszę mechanizmy centralnego które próbują otworzyć otwarty samochód (?), natomiast gdy auto jest odpalone to nie próbuję otwierać otwartych drzwi, tylko przy zgaszonym silniku.
Wiem że ten system ma jakieś odpały, że gdy się myje samochód i ma się pilot w kieszeni to auto głupieje i otwiera się i zamyka pod wpływem strumienia wody i należy kluczyk zostawić w samochodzie, albo w domu. Ale to że próbuje za każdym razem gdy łapie klamkę otwierać otwarte już drzwi samochodu to dziwny temat.
W waszych Fordach też tak jest? czy tylko u mnie jest jakiś myk dziwny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czekam na jakieś podpowiedzi, bo mnie to bardzo ciekawi, a nie mam możliwości sprawdzenia tego samodzielnie na innym modelu.
ShapRee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2022, 17:30   #33
fatall1ty
ford::average
 
Avatar fatall1ty
 
Zarejestrowany: 15-10-2016
Skąd: Internet
Model: Fusion
Silnik: 2.0EB + KME Nevo Sky Direct
Rocznik: 2016
Postów: 71
Domyślnie No Key Detected - Keyless nie działa

Cześć, dwa dni temu nagle przestał działać mi keyless. Auta nie da się odtworzyć łapiąc za klamkę (klikając bezpośrednio z przycisku na pilocie samochód się otwiera), oraz nie da się go odpalić mając pilot w kieszeni. Uruchomienie auta jest możliwe tylko po włożeniu go do schowka.
Co mogło się zepsuć? Forscan nie widzi żadnych błędów. Baterie w pilocie są sprawne, akumulator w samochodzie 12.5V.
Nie wiem dokładnie kiedy to się stało, a w między czasie dokładałem FDL razem z kodowaniem, zmieniałem Sync2 na Sync3 i dokładałem przeciwmgielne. Czy mogłem coś przestawić w kodowaniu lub zruszyć jakiś pin w BCM? Dziwi mnie trochę fakt, że forscan nic nie pokazuje.

Niestety, ale mam tylko jeden pilot. Czy w da się sprawdzić czy keyless w nim jest sprawny?
fatall1ty jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.