Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-10-2018, 14:32   #1
ssebaa25
ford::average
 
Avatar ssebaa25
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 28-10-2018
Skąd: Poznań
Model: Ford Fusion 2013
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2013
Postów: 66
Exclamation Co należy wymienić po wystrzeleniu poduszek?

Cześć wszystkim, kupiłem uszkodzonego Forda Mondeo MK4 z wystrzeloną prawą kurtyną oraz poduszką powietrzną w prawym przednim siedzeniu. Według sprzedającego przyczyną wystrzelenia poduszek było wpadnięcie w sporą dziurę oraz mocne uszkodzenie felgi. Blacharsko prawa strona auta nie została uszkodzona.

W aucie wymieniłem już kurtynę oraz poduszkę powietrzną w siedzeniu.
Kupiłem także inne napinacze pasów oraz sensor środkowy (nie wymieniałem ich jeszcze).

Po wymianie poduszek w aucie świeci się nadal kontrolka poduszek. Po podłączeniu u mechanika auta do komputera poprzez "jakiś prosty moduł" pokazuję się błąd "DA37-nieznany kod usterki".

Moje pytanie jak i gdzie mogę sprawdzić co jest jeszcze uszkodzone?

Obecnie rozkręciłem konsole środkową i jestem gotowy do wymiany środkowego modułu. Pytanie czy jak wymienię moduł oraz podłącze ponownie zasilanie nie wystrzelą mi na nowo poduszki? Muszę wymienić jeszcze jakieś czujniki, napinacze pasów, powinienem skasować jakieś błędy przed ponownym podłączeniem zasilania?

Z góry dziękuje wszystkim za pomoc! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jestem jak co z Poznania. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ssebaa25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2018, 14:44   #2
nkluivert
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: kielce
Model: Mondeo IV Titanium X
Silnik: 2.0 tdci 143km
Rocznik: 2009
Postów: 184
Domyślnie Odp: Co należy wymienić po wystrzeleniu poduszek?

Po wymianie tego co napisałeś trzeba wyjąć moduł ze środkowego tunelu i albo go przeprogramować lub wymienić na taki sam z tym samym nr, po podłączeniu wykasować wszystkie błędy i po sprawie. Ten błąd co ci się pokazuje to prawdopodobnie coś o napinaczu pasów,wymieniłeś oba pasy?

Ostatnio edytowane przez nkluivert ; 28-10-2018 o 14:49
nkluivert jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2018, 15:32   #3
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,492
Domyślnie Odp: Co należy wymienić po wystrzeleniu poduszek?

Dokładnie, pewnie jeszcze któryś napinacz strzelił, jest do wymiany. Sensor raczej będzie ok, do weryfikacji, można profilaktycznie wymienić skoro strzeliło bez kolizji. Ogólnie w mondeo poduszki mają bardzo niski próg czułości także może być to prawda

Cytat:
Napisał ssebaa25 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytanie czy jak wymienię moduł oraz podłącze ponownie zasilanie nie wystrzelą mi na nowo poduszki?
Nie powinno, robiłem tak i nic się nie działo. Ale nikt na to gwarancji nie da, lepiej uważać

Można podobno crash log skasowac forscanem ale mi się osobiście nigdy nie udało, kończyło sie na jego wymianie.
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2018, 15:37   #4
nkluivert
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: kielce
Model: Mondeo IV Titanium X
Silnik: 2.0 tdci 143km
Rocznik: 2009
Postów: 184
Domyślnie Odp: Co należy wymienić po wystrzeleniu poduszek?

Nie ma możliwości skasowania crash log foscan czy nawet IDS, pozostaje tylko moduł na stół i przeprogramowanie.
nkluivert jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2018, 18:19   #5
ssebaa25
ford::average
 
Avatar ssebaa25
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 28-10-2018
Skąd: Poznań
Model: Ford Fusion 2013
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2013
Postów: 66
Domyślnie Odp: Co należy wymienić po wystrzeleniu poduszek?

Cytat:
Napisał nkluivert Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...coś o napinaczu pasów,wymieniłeś oba pasy?

"Nowe" napinacze podpinalem na krótko i błąd nadal był, dlatego założyłem że są sprawne i je zostawiłem. Dziś dopiero udało mi się dobrać do modułu- poległem wcześniej na demontażu konsoli środkowej.

Czyli według Was mogę spokojnie podmienić moduł na inny i sprawdzić czy działa. Jeżeli nadal będzie błąd to ponownie podmienić napinacze?

A czujnik uderzeniowy który jest w słupku też ulega zniszczeniu?
ssebaa25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2018, 18:51   #6
Cacodaemon
ford::average
 
Avatar Cacodaemon
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 27-07-2016
Skąd: Skierniewice
Model: X-Back
Silnik: 0.4 mV
Rocznik: 2087
Postów: 106
Domyślnie Odp: Co należy wymienić po wystrzeleniu poduszek?

Nie wciskajcie ciemnogrodu co do wykasowania ids-em. Wymieniałem all ostatnio w polifcie bez modułu, bo po co.

Wymień tylko to co jest w opisach, po co się ładować w koszty.
Załączone Pliki
Typ Pliku: pdf srs 07-14.pdf (116.0 KB, 133 wyświetleń)
Cacodaemon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
airbag , kurtyna , naprawa , wymiana


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.