Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-10-2018, 16:53   #1
Andrzej78500
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 27-10-2018
Model: Focus
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2018
Postów: 16
Domyślnie Pierwszy przegląd okresowy-koszty

Witajcie Panowie,

Nabyłem nowego Focusa MK3 FL z silnikiem 1.5 TDCI. Powoli zbliżam się do pierwszego przeglądu i tu pytanie - Czy ktoś jest w stanie przedstawić "zestawienie" kosztów pierwszego przeglądu ? Najbardziej interesuje mnie ile ASO liczy sobie mniej więcej za olej. Rozważam zmianę oleju od razu na MILLERS XF LONGLIFE FORD 0W30 bo cena w porównaniu do ASO pewnie będzie taka sama/niższa, a jednak olej inny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Andrzej78500 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2018, 17:38   #2
MicRu
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-06-2015
Model: Focus MK3 FL / Focus MK4
Silnik: 1.5 TDCI 120KM / 1.5 TDCI 95KM
Rocznik: 2016 / 2018
Postów: 6
Domyślnie Odp: Pierwszy przegląd okresowy-koszty

Cześć,

Olej wg kosztorysu ASO w Poznaniu za 3,85l 330 zł,
Robocizna 480 zł
Uszczelka 15
Filtr oleju 65 zł
Filtr zapachów 200 zł

To są ceny oczywiście dla nowych aut, dla starszych mają duże promocje.
Co do zmiany oleju, czy warto?
Castrola też znajdziesz taniej niż w ASO
MicRu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2018, 18:25   #3
Gosia01
ford::average
 
Avatar Gosia01
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 19-01-2010
Skąd: wielkopolska
Model: Focus MK 3 Kombi
Silnik: 1,6 Benzyna
Rocznik: 2015
Postów: 154
Domyślnie Odp: Pierwszy przegląd okresowy-koszty

Moje dotychczasowe przeglądy gwarancyjne to tylko robocizna, co prawda mam benzynę 1,6 - 105 KM, ale ceny pewnie podobne. Ostatni przegląd na 60.000 km lipiec tego roku: wymiana filtrów: powietrza, oleju i kabinowego, wymiana oleju, wymiana świec oraz inne czynności przy tym przeglądzie zapłaciłem niecałe 400 zł w Poznaniu - Jelonek. Towar miałem swój. ASO przykładowo wyceniło olej castrol na 345 zł za 4 litry ja kupiłem za 130 z przesyłką, 4 świece 32 zł kupione w sklepie wysyłkowym w rejonie Poznania - oryginalne Ford, cena w ASO 80 zł. Reasumując na przeglądy gwarancyjne jadę ze swoimi filtrami, olejem itd, a biorę tylko robociznę. W ASO ich wycena - robocizna i towar za ten przegląd to 970 zł. Kupując sam wszystko zaoszczędziłem około 270 zł - było warto. Ja po gwarancji przechodzę na Millersa - cena nie jest super wyższa od Castrola, a opinie duże lepsze.
__________________
Był Fusion 1,4 Benzyna 80 KM, jest FF MK 3 - 1,6 Benzyna 105 KM
Gosia01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2018, 18:32   #4
Andrzej78500
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 27-10-2018
Model: Focus
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2018
Postów: 16
Domyślnie Odp: Pierwszy przegląd okresowy-koszty

Cytat:
Napisał MicRu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć,

Olej wg kosztorysu ASO w Poznaniu za 3,85l 330 zł,
Robocizna 480 zł
Uszczelka 15
Filtr oleju 65 zł
Filtr zapachów 200 zł

To są ceny oczywiście dla nowych aut, dla starszych mają duże promocje.
Co do zmiany oleju, czy warto?
Castrola też znajdziesz taniej niż w ASO
Tak, tylko castrol to wątpliwa jakość ( podobnie jak motorcraft Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) A Millersa kupie za 200 pln ( 50 pln litr) a to jednak marka.
Pod filtrem zapachów rozumiesz filtr kabinowy ? Co musi spełniać dana część żeby aso się nie doczepiło ? Przy oleju wiadomo musi spełniać normę producenta. A co do innych części ? Są jakieś specyficzne wymogi ?

Bump:
Cytat:
Napisał Gosia01 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moje dotychczasowe przeglądy gwarancyjne to tylko robocizna, co prawda mam benzynę 1,6 - 105 KM, ale ceny pewnie podobne. Ostatni przegląd na 60.000 km lipiec tego roku: wymiana filtrów: powietrza, oleju i kabinowego, wymiana oleju, wymiana świec oraz inne czynności przy tym przeglądzie zapłaciłem niecałe 400 zł w Poznaniu - Jelonek. Towar miałem swój. ASO przykładowo wyceniło olej castrol na 345 zł za 4 litry ja kupiłem za 130 z przesyłką, 4 świece 32 zł kupione w sklepie wysyłkowym w rejonie Poznania - oryginalne Ford, cena w ASO 80 zł. Reasumując na przeglądy gwarancyjne jadę ze swoimi filtrami, olejem itd, a biorę tylko robociznę. W ASO ich wycena - robocizna i towar za ten przegląd to 970 zł. Kupując sam wszystko zaoszczędziłem około 270 zł - było warto. Ja po gwarancji przechodzę na Millersa - cena nie jest super wyższa od Castrola, a opinie duże lepsze.
Dlaczego akurat po gwarancji ? Przecież skoro olej spełnia dana normę producenta, to gwarant chyba nie powinien się przyczepić ?
Andrzej78500 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2018, 18:44   #5
Gosia01
ford::average
 
Avatar Gosia01
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 19-01-2010
Skąd: wielkopolska
Model: Focus MK 3 Kombi
Silnik: 1,6 Benzyna
Rocznik: 2015
Postów: 154
Domyślnie Odp: Pierwszy przegląd okresowy-koszty

Filtr kabinowy - filtr zapachów jak najbardziej, poza tym jeśli sam kupujesz filtry, olej itd to muszą one spełniać wymogi producenta więc najlepiej kupować w sklepach specjalizujących się w częściach do Forda. Tam zazwyczaj masz części oryginalne Ford lub polecane zamienniki. Ja kupuję oryginalne, a i tak wychodzi taniej niż w ASO. Nie chcę tu robić reklamy więc nie będę podawał adresu sklepu, gdzie kupuję, ale jeśli chcesz to podeślę na privat.

Bump:
Cytat:
Napisał Andrzej78500 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dlaczego akurat po gwarancji ? Przecież skoro olej spełnia dana normę producenta, to gwarant chyba nie powinien się przyczepić ?
Tu mas rację i ja również wychodzę z takiego założenia, że jeśli olej spełnia warunki producenta to jest OK. Jednak powiem tak, że w jednym z ASO w Poznaniu wprost mi powiedziano, iż w ogóle nie ma możliwości realizacji przeglądu gwarancyjnego na własnych komponentach, a tym bardziej zastosowania oleju silnikowego innego niż ten, który jest podany w instrukcji obsługi samochodu - śmiech na sali, ale cóż ich wola. Pozostawiłem to bez komentarza i pojechałem do innego ASO. Następnego przeglądu już w ASO nie robię i dlatego pisałem, że po gwarancji wymieniam olej.
__________________
Był Fusion 1,4 Benzyna 80 KM, jest FF MK 3 - 1,6 Benzyna 105 KM

Ostatnio edytowane przez Gosia01 ; 27-10-2018 o 18:51
Gosia01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2018, 18:57   #6
Bad Boy
ford::beginner
 
Avatar Bad Boy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-01-2017
Skąd: Poznań
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 17
Domyślnie Odp: Pierwszy przegląd okresowy-koszty

Ojciec swojego MK3 FL 1.6 Vi-VCT 125KM miał na pierwszym przeglądzie w tym tygodniu, łączny koszt 840zł (nie wiem jak to wygląda po rozbiciu na pozycje).
Dodam, że przegląd robiony w ASO w Poznaniu.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Ostatnio edytowane przez Bad Boy ; 27-10-2018 o 19:00
Bad Boy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2018, 19:02   #7
Andrzej78500
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 27-10-2018
Model: Focus
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2018
Postów: 16
Domyślnie Odp: Pierwszy przegląd okresowy-koszty

Cytat:
Napisał Gosia01 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Filtr kabinowy - filtr zapachów jak najbardziej, poza tym jeśli sam kupujesz filtry, olej itd to muszą one spełniać wymogi producenta więc najlepiej kupować w sklepach specjalizujących się w częściach do Forda. Tam zazwyczaj masz części oryginalne Ford lub polecane zamienniki. Ja kupuję oryginalne, a i tak wychodzi taniej niż w ASO. Nie chcę tu robić reklamy więc nie będę podawał adresu sklepu, gdzie kupuję, ale jeśli chcesz to podeślę na privat.

Bump:
Tu mas rację i ja również wychodzę z takiego założenia, że jeśli olej spełnia warunki producenta to jest OK. Jednak powiem tak, że w jednym z ASO w Poznaniu wprost mi powiedziano, iż w ogóle nie ma możliwości realizacji przeglądu gwarancyjnego na własnych komponentach, a tym bardziej zastosowania oleju silnikowego innego niż ten, który jest podany w instrukcji obsługi samochodu - śmiech na sali, ale cóż ich wola. Pozostawiłem to bez komentarza i pojechałem do innego ASO. Następnego przeglądu już w ASO nie robię i dlatego pisałem, że po gwarancji wymieniam olej.
A co jest podane w instrukcji obsługi ? Lepkość i wymagana norma, a tabelka z castrolem to jest tylko sugestia. Ewidentnie ASO chciało oszukać- wiadomo zarabiają na tym, ale to było nieuczciwe posunięcie z ich strony które zasługuje na złożenie skargi.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Bump:
Cytat:
Napisał Bad Boy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ojciec swojego MK3 FL 1.6 Vi-VCT 125KM miał na pierwszym przeglądzie w tym tygodniu, łączny koszt 840zł (nie wiem jak to wygląda po rozbiciu na pozycje).
Dodam, że przegląd robiony w ASO w Poznaniu.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
Zapewne tak jak wyżej, tyle, że bez kabinówki - niby przewidziana na większy okres Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Andrzej78500 ; 27-10-2018 o 19:05
Andrzej78500 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2018, 20:26   #8
Szuiram76
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-04-2015
Skąd: Wawa
Model: Focus MK3 FL
Silnik: EB 1.5 150km
Rocznik: 2017
Postów: 77
Domyślnie Odp: Pierwszy przegląd okresowy-koszty

W Wawie żadne ASO nie akceptuje własnego oleju, chyba że masz znajomego w ASO, to tylko wtedy, ale i tak nadrabiają robocizną, zatem to żadna korzyść.
Pierwszy przegląd po 20k km to tylko zmiana oleju, filtra oleju i korka spustowego.
koszt ok 500pln
Szuiram76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2018, 20:58   #9
Andrzej78500
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 27-10-2018
Model: Focus
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2018
Postów: 16
Domyślnie Odp: Pierwszy przegląd okresowy-koszty

Cytat:
Napisał Szuiram76 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W Wawie żadne ASO nie akceptuje własnego oleju, chyba że masz znajomego w ASO, to tylko wtedy, ale i tak nadrabiają robocizną, zatem to żadna korzyść.
Pierwszy przegląd po 20k km to tylko zmiana oleju, filtra oleju i korka spustowego.
koszt ok 500pln

I czym to uzasadniają ? Muszą się czymś "podeprzeć". Skoro olej spełnia normy przewidziane przez producenta, to co oni maja do gadania ? Nigdzie nie jest napisane, że olej musi być kupiony od ASO. Ma spełniać daną normę.
Andrzej78500 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2018, 21:25   #10
yacekb
ford::average
 
Avatar yacekb
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 26-09-2016
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Focus Active X
Silnik: 1.0 125 KM
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Pierwszy przegląd okresowy-koszty

Cytat:
Napisał Andrzej78500 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to co oni maja do gadania
mi też powiedzieli na pierwszym przeglądzie że tylko ich olej ( Castrol ) , za pierwszy przegląd zapłaciłem około 600 zł bo był " dolewany " płyn do spryskiwaczy i chyba chłodzący .
Za drugi przegląd zapłaciłem 816 zł + 50 za kontrolę powłoki lakierniczej .
Rozmawiałem z pracownikiem obsługi na temat oleju , że po gwarancji przyjadę z własnym , powiedział mi że się nie opłaca , usługa wymiany oleju w Gdańsku BigAutohandel wynosi ... 190 zł , a oni mają promocję na wymianę oleju z filtrem powietrza za 319 zł ( oczywiście castrol , ale leją zgodny ze specyfikacji czyli np. 5W20 ) więc się Panu nie opłaca .
yacekb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.