Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-02-2012, 09:40   #11
m-cin
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-12-2007
Model: Mondeo MkIII
Silnik: 2,0TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 310
Domyślnie Odp: Falujące obroty - wymiana kolektora ssącego.

Cytat:
Napisał mallo12 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale ja się rozgrzeje to obroty spadają do 750
To są właściwe obroty biegu jałowego po rozgrzaniu silnika.

Powodów trzęsienia się może być multum. Zacznij od poduszek silnika.

Pzdr.
m-cin

m-cin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2012, 14:40   #12
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Falujące obroty - wymiana kolektora ssącego.

Cytat:
Napisał mallo12 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dołączam się do tematu ja ma podobne objawy mk3 tdci 130km
pewnie nie zauważyłeś ale temat jest o benzynie a ty masz diesla więc przyczyny są zupełnie inne
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2014, 15:02   #13
danieljagla
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 03-06-2014
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 1800
Rocznik: 2004
Postów: 2
Domyślnie Odp: Falujące obroty - wymiana kolektora ssącego.

Witam mam mondeo mk3 2004.r 1.8 benzyna .Mam problem z obrotami podczas jazdy gdy wrzucam na luz obroty spadaja do 0 i silnik gasnie podczas postoju jest normalnie tzn trzyma obroty na 900. Mam wymienione swiece,przewody zapłonowe,wyczysczony silniczek krowowy i przepustnice olej zmieniony 2 tyg temu.Komputer nie wykazuja ani 1 błedu. Miał ktos coś podobnego ??
danieljagla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2016, 14:32   #14
Maniek1978
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 21-02-2016
Skąd: Jelenia Góra
Model: mondeo mk3
Silnik: 1.8 benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 3
Domyślnie Odp: Falujące obroty - wymiana kolektora ssącego.

Witam posiadam mk3 1.8b 125km , mam także problem z obrotami , lecz sprawa na tym polega że na rozgrzanym silniku na biegu jałowym lub w czasie postoju obroty utrzymują się na poziomie 900 , a z tego co wyczytałem obroty powinny być w tej sytuacji na poziomie 700 +-50 , więc mam pytanie ... w czym może być problem ? Komputer nie pokazał żadnych błędów . Dziękuje za jakąkolwiek radę !
Maniek1978 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2017, 10:09   #15
norcky
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-12-2010
Model: mondeo
Silnik: benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: Falujące obroty - wymiana kolektora ssącego.

Ja się uporałem ze spadkiem obrotów na światłach do 500 obrotów. Zleciłem czyszczenie przepustnicy w serwisie bosch w Oświęcimiu. Wyczścili i zaprogramowali przepustnicę - tak napisali na fakturze. Od tego czasu obroty są właściwe żadnych problemów. Koszt 125 zł. Wcześniej również szukałem powodów. Poprzednio u innego mechanika 2 lata temu czściłem przepustnice ale bez tego programowania i nie pomogło. Z tym programowaniem zapewne chodzi o przeprogramowanie komputera a nie samej przepustnicy.
norcky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2017, 20:01   #16
Gregi86
ford::professional
 
Avatar Gregi86
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 22-04-2017
Skąd: Holandia
Model: focus C-max/ mondeo mk4
Silnik: 1.8 PB/ 2.0 TDCI
Rocznik: 2005/2008
Postów: 1,564
Domyślnie Odp: Falujące obroty - wymiana kolektora ssącego.

Wykasowali Ci aktualna mape kat spalania czyli stosunek paliwa do powietrza. Sam mozesz to zrobic przez komputer lub odlaczajac akumulator. Ja zawsze kasuje mape po czyszczeniu Map sensora.
Co do falowania obrotow to moze byc zasysane lewe powietrze ( lecz tedy albo obroty ida same do gory lub przy gwaltownym dodaniu gazu by sie dlawil)
Rowniez moze byc winny silnik krokowy gdyz on odpowiada za utrzymywanie wolnych obrotow.
Gregi86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2017, 21:25   #17
malybalwi
ford::beginner
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 07-05-2011
Skąd: Siedlce
Model: mondeo
Silnik: 1,8 b+g
Rocznik: 2004
Postów: 24
Domyślnie Odp: Falujące obroty - wymiana kolektora ssącego.

Miałem podobne problemy gasł mi puki sie nie rozgrzał walił obrotami itd zajrzyjcie do mojego postu z 2011 r. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. u mnie były zużyte (wytarte ) popychacze chydrauliczne zaworów tzw szklanki . Sprawdziłem wszystkie podzespoły o których piszecie dopiero stary machanior od fordów doszedł co jest .. pozdrawiam
malybalwi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2017, 17:10   #18
zzibi2
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-04-2012
Skąd: Wro
Model: Mondeo MK4 Kombi
Silnik: 2.0 Flexifuel + LPG
Rocznik: 2010
Postów: 2
Domyślnie Odp: Falujące obroty - wymiana kolektora ssącego.

W moim przypadku pomogła wymiana czujnika położenia wała rozrządu.
wcześniej miałem na postoju falowanie ok 0.5 tys, po wymianie praktycznie ustali.
mk3 tdci 2.0 2002
zzibi2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2017, 11:44   #19
MondeoWariat
ford::beginner
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-03-2015
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo mk3
Silnik: Duratec 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 15
Domyślnie Odp: Falujące obroty - wymiana kolektora ssącego.

Witam, u mnie była nieco inna historia. 2.0 B DuratecHE. Wymarzyło mi się założenie kolektora ssącego aluminiowego od Coswortha (prezent) i poczynic kolejne modyfikacje...ale utknełem na samej wymianie. Po wymianie okazało się że silnik nie chce odpalić. Po sprawdzeniu wszystkich podłączeń podkręciłem śrube regulacyjną przepustnicy i teraz odpala i chodzi ładnie 950obr/min. Niestety po czasie okazało się że gdy temp na zewnątrz spadnie poniżej ~5*C obroty spadają do 400 i się dławi do momentu zagrzania się silnika. Sprawdziłem szczelność kolektora i podciśnień, Czyściłem zawór IAC i patrzyłem na komputerze czy dobrze działa i jest OK. Błędów nie wykazuje na kompie. Wąż od odpowietrzenia komory korbowej założony nowy na opaskach bo stary mocno sie wyrobił. Czyżby spadło cisnienie kolektora i zaślepić całkiem IAC? Nie mam bladego pojęcia co się dzieje. Mechanicy Forda rozkłądają ręce, podmieniali czujniki itd i nic. Czyżby zmienił się stosunek Paliwo-powietrze? Pomocy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tutaj foto kolektora: http://www.oc-motorsport.co.uk/Files...ifold-zoom.jpg
MondeoWariat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2017, 12:32   #20
Gregi86
ford::professional
 
Avatar Gregi86
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 22-04-2017
Skąd: Holandia
Model: focus C-max/ mondeo mk4
Silnik: 1.8 PB/ 2.0 TDCI
Rocznik: 2005/2008
Postów: 1,564
Domyślnie Odp: Falujące obroty - wymiana kolektora ssącego.

jezeli na zimnym telepie a pozniej jest ok to raczej obstawiam problem z krokowcem, nie zalacza automatycznego ssania albo cos z czujnikiem temepratury silnika
Gregi86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
kolektor ssący , obroty



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.