Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-04-2010, 17:28   #21
rustin
ford::expert
 
Avatar rustin
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Lubelskie
Model: Fiat Linea
Silnik: 1,3 Mjet
Rocznik: 2007
Postów: 2,002
Domyślnie Odp: Olej motorcrafta nie do mondeo?

a wogólę ktoś jeździ na tym oleju motorcrafta czy tylko jak nie taki kupiłem jak trzeba ?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Był Fiat 126p, Fiat Uno, Vw Jetta , Mondeo MK1
Jest Mondeo Hatchback MK3 Ghia 2002r 2.0 PB+LPG Black Panther
rustin jest offline  
Stary 17-04-2010, 19:15   #22
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: Olej motorcrafta nie do mondeo?

to pewnie olej na USA i fordy tam sprzedawane a oni go sciagaja do Europy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline  
Stary 17-04-2010, 19:42   #23
Horhe
ford::advanced
 
Avatar Horhe
 
Zarejestrowany: 13-10-2006
Skąd: front wschodni
Model: sprzedany
Silnik: sprzedany
Rocznik: sprzedany
Postów: 389
Domyślnie Odp: Olej motorcrafta nie do mondeo?

niestety amerykańce używają dziwnych płynów takich jak 5w20 np taki: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Horhe jest offline  
Stary 17-04-2010, 19:43   #24
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: Olej motorcrafta nie do mondeo?

amerykance maja swoje wynalazki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline  
Stary 17-04-2010, 19:52   #25
Horhe
ford::advanced
 
Avatar Horhe
 
Zarejestrowany: 13-10-2006
Skąd: front wschodni
Model: sprzedany
Silnik: sprzedany
Rocznik: sprzedany
Postów: 389
Domyślnie Odp: Olej motorcrafta nie do mondeo?

jedyne co Ci mogę powiedzieć rustin, to nie gryź się tym tematem bo nie warto. kupiłeś dobry olej i fordzik będzie śmigał na nim jak ta lala. ja np wmówiłem sobie, że elfik to świetny olej od totala z reklamą na bolidzie R. Kubicy. Siła autosugestii jest taka, że wydaje mi się, że silnik cichutko chodzi, olej po przejechaniu prawie tysiąca jest jeszcze trochę przeźroczysty i kontrolka gaśnie zaraz po zaskoczeniu silnika. technicznie na pewno jest niebo a moralnie... to wiesz zawsze możesz poczuć się lepiej. wymienisz sobie po 10kkm na jakiś markowy i będzie cacy ze wszystkim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Horhe jest offline  
Stary 17-04-2010, 20:18   #26
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: Olej motorcrafta nie do mondeo?

ELF jest swietny, sam stosowalem ELF Evolution 5W-30 w moim MKII V6, teraz przesiadlem sie na Castrol Magnatec 5W-30 bo w Irlandii Elfa w sklepie jeszcze nie spotkalem a Castrol jest ogolnie dostepny.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline  
Stary 17-04-2010, 20:46   #27
Bizonek
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-10-2009
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 12 Grudnia 2004
Postów: 58
Domyślnie Odp: Olej motorcrafta nie do mondeo?

Rustin ja ma taki olej wlany do Fiesty benzynowej ZETEC i nic sie nie dzieje bo niby (jak to ktos napisal) co ma sie dziac. Kupilem go przez przypadek a wlasciwie przez niewiedze sprzedajacego. Powiedzial mi ze ten olej zastepuje Fordowska Formule F wiec go kupilem. Dopiero potem sie zorientowalem ze to nie prawda bo Formule F zastapil olej Formula E. Tak jak juz napisalem wczesniej klasa lepkosci jest taka samia (5W30) ale klasa jakosciowa wyzsza tylko nie ma specyfikacji forda.

Generalnie moje zdanie na temat oleju jest takie: Firma nie ma znaczenia - nalezy lac olej zgodnie ze specyfikacja producenta. W przypadku Fordow jest to 5W30 i klasa jakosciowa minimum A1 i to wszystko. A Firma to wedle upodobania.
Bizonek jest offline  
Stary 18-04-2010, 07:46   #28
rustin
ford::expert
 
Avatar rustin
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Lubelskie
Model: Fiat Linea
Silnik: 1,3 Mjet
Rocznik: 2007
Postów: 2,002
Domyślnie Odp: Olej motorcrafta nie do mondeo?

W sumie też byłem pewny że to taki jak podaje książka dopiero potem zauważyłem że nie. Ale tych olei jest tyle że tragedia.Właśnie czytam i nie którzy nawet jak jest w książce klasa a1 to i tak leją a3 bo uważają że jest to dużo lepszy olej i bądz tu mądry.Zalać taki jak w książce forda czy jakiś lepszy valvolina z tym a3.W sumie w ksiązce jest podane że może być też olej ten klasowo wyższy.
__________________
Był Fiat 126p, Fiat Uno, Vw Jetta , Mondeo MK1
Jest Mondeo Hatchback MK3 Ghia 2002r 2.0 PB+LPG Black Panther
rustin jest offline  
Stary 18-04-2010, 12:27   #29
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,164
Exclamation Odp: Olej motorcrafta nie do mondeo?

Cytat:
Napisał rustin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dopiero zobaczyłem że ten olej [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] którym zalałem mk3 nie spełnia norm ACEA A1/B1.Czy to bardzo źle? zmienić na taki co spełnia normy?
czy coś się może stać silnikowi,panewkom,zaworom?
Napisze tak kupiłem olej Motorcrafta do swojego MK3 ( byłego już ) i silnik chodził strasznie głośno ( nie jak klekot ale głośno ) . Mój mechanik stwierdził ale nie tylko on - po próbie organoleptycznej ze jest prawie jak woda . Troszke się przeraziłem poleciałem kupić Mobila1 i silniczek jak cudo zaczął pracować .
Teraz moje noew mondo jest zalane BP VISCO 500FE 5w30 i jest cichutki . Z tego co wyczytałem oleje BP mają specyfikację Forda wszystkie jego atesty też i są polecane na zachodzie do Fordzików.
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline  
Stary 18-04-2010, 12:30   #30
Bizonek
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-10-2009
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 12 Grudnia 2004
Postów: 58
Domyślnie Odp: Olej motorcrafta nie do mondeo?

Rustin uwazam ze robisz z igiel widly. Masz Motocrafta to go lej nic sie nie stanie. Jesli sie boisz to kup sobie taki jak zaleca producent czyli Fordowska Formule. A jesli masz za duzo kasy to sobie kup najdrozszy na rynku (byleby by sie zgadzala lepkosci i klasa jakosci byla A1 lub wyzsza).
Bizonek jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.