Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-08-2019, 08:41   #111
PiotruśPan
ford::advanced
 
Avatar PiotruśPan
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 27-05-2014
Skąd: KN
Model: Ford Mondeo mk4 FL
Silnik: 1.6 Ecoboost 160km
Rocznik: 2011
Postów: 226
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa 17S09 ecoboost 1.6.

Cytat:
Napisał Danielo_82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jw. Błąd P0480 i działający tylko jeden, mały wentylator, który załączał się dopiero koło 107st C. Po rozebraniu modułu okazało się że pękł jeden z dwóch termistorów. Opisywałem to w którymś wątku.
Reanimowales czy nowy

Wysłane z mojego H8416 przy użyciu Tapatalka

PiotruśPan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2019, 08:49   #112
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa 17S09 ecoboost 1.6.

Próbowałem, ale raz że odpowiedniego tranzystora (tyrystora?) nie udało się dostać w kraju a dwa nie miałem takiej kolby która potrafiłby go podgrzać. Poniżej foto z sekcji. Jestem pewien że ten uklad odpowiada za 99%wszystkich awarii tego modułu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Danielo_82 ; 09-08-2019 o 08:52
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2019, 09:23   #113
marzwi
ford::average
 
Avatar marzwi
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 10-03-2010
Skąd: Ustroń
Model: FOCUS III
Silnik: 1.6 EB 182KM
Rocznik: 2011
Postów: 54
Angry Odp: Akcja serwisowa 17S09 ecoboost 1.6.

Witam, pozwolę podłączyć się pod temat akcji serwisowej Forda ponieważ u mnie po akcji serwisowej ( a było to w zeszłym roku, akcja 17S09) praktycznie non stop mam problemy z samochodem (wcześniej auto chodziło jak złoto)
Po akcji serwisowej tak jak koledzy wcześniej wspomnieli zmieniło się parę rzeczy włącznie ze zmianą softu (widoczne zmiany na wyświetlaczu convers).
Niestety na drugi dzień po akcji serwisowej zauważyłem, iż po uruchomieniu samochodu z rury wydechowej pojawia się spora ilość białego, czasem lekko niebieskiego dymu). Po zgłoszeniu do ASO Bielsko, po pierwszych dwóch wizytach nic nie stwierdzono ponieważ mechanicy rozkładali ręce...po kolejnej reklamacji w odstępie miesiąca stwierdzono, że prawdopodobnie problem lezy po stronie silnika czego jednoznacznie nie byli w stanie mi potwierdzić koszt wymiany 20 tysGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. oczywiście na własny koszt ponieważ oni przy silniku nie grzebali...nie pozostało mi nic innego jak tylko wyjechać z ASO...Samochód następnie oddałem do znajomego mechanika, który stwierdził, że dym który sie wydobywa to para wodna nie olej przy okazji sprawdził czy olej nie przedostaje sie do turbiny itd. było ok... Co ciekawe po wizycie u mechanika problem z kopceniem ustał....niestety m-c później szlak trafił turbinęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Po regeneracji turbiny (wrzesień 201Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wszystko działało ok do czasu...okazało się po reklamacji, że źle zamontowano mi kolektor dolotowy i turbina zaczęła zasysać lewe powietrze (oczywiście kolejne przepychanki to nie my to oni, firma która to robiła umyła ręce, ok stwierdziłem że koszt jest do zaakceptowania więc pokryłem koszty i chciałem dalej cieszyć się moim focusem....) Od ostatniego serwisu gdzie zmontowano mi kolektor i turbinę pojawiły sie kolejne problemy...problem z uruchamianiem silnika (działo sie tak od pewnego czasu jednak łączyłem to raczej z wymiana starego akumulatora, który jednak okazał się sprawny..., ubywający płyn chłodniczy (wcześniej takich problemów nie było) Szczerze mówiąc mam już dość tego samochodu!!!!Od wyjazdu z ASO wydałem juz kilka tysięcy a problemów tylko przybywa....czy ktoś miale podobne problemy po akcji serwisowej!!!???
marzwi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2019, 10:24   #114
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa 17S09 ecoboost 1.6.

Skoro to Focus, to chyba sensowniej napisać w dziale Focusa, a nie Mondeo.
Poza tym nie kojarzę, aby ktoś miał jakiekolwiek problemy po akcji.
I ja nie widzę związku między akcją, a problemami. Jeśli płyn nie ubywał zaraz po akcji, to zrobili ok. A cała reszta to sam napisałeś kto zawinił.

Ostatnio edytowane przez boncio ; 09-08-2019 o 10:27
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2019, 21:30   #115
gcole
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-04-2009
Model: Mondeo mk4
Silnik: 1.6T
Rocznik: 2013
Postów: 4
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa 17S09 ecoboost 1.6.

Tak a pro pos: czy ja dobrze rozumiem, że w moim wypasionym mondeo na tym wielkim kolorowym wyświetlaczu pokazywana temperatura silnika (zresztą ciągle wydaje się nieco poniżej połowy skali) to jakaś ściema bo nie ma tak naprawdę czujnika temperatury? I jak silnik się przegrzeje to dowiem się dopiero po płomieniach spod maski? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gcole jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2019, 21:39   #116
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa 17S09 ecoboost 1.6.

Cytat:
Napisał gcole Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy ja dobrze rozumiem
Źle rozumiesz. W akcji serwisowej dodawany jest czujnik poziomu płynu w zbiorniczku lub zbiorniczek z czujnikiem / tu mogę się mylić /. Temperatura płynu jest brana z zupełnie innego czujnika. Druga sprawa to przy przegrzaniu płomieni nie będzie, jedynie kłębuszek pary Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki

Ostatnio edytowane przez Hansolo ; 10-08-2019 o 21:45
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2019, 13:24   #117
gcole
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-04-2009
Model: Mondeo mk4
Silnik: 1.6T
Rocznik: 2013
Postów: 4
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa 17S09 ecoboost 1.6.

Aha, bo na początku wątku ktoś tak sugerował: "Uszkodzenie silnika powstało dlatego, że w samochodzie nie ma systemu informującego o niskim poziomie cieczy ani o przegrzewaniu się silnika - nawet jeżeli mówi o tym instrukcja.
Czyli jedziesz sobie nic się nie zapala, nic się nie świeci i nieświadomie zarzynasz silnik.".
Czyli wskaźnik temperatury jednak pokaże wzrost w przypadku przegrzewania silnika? Czy chodzi o to, że to jest temperatura płynu chłodzącego i jeśli jego zabraknie to temperatura na wyświetlaczu będzie ok podczas gdy silnik będzie się przegrzewał?
gcole jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2019, 14:33   #118
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,516
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa 17S09 ecoboost 1.6.

Cytat:
Napisał gcole Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli wskaźnik temperatury jednak pokaże wzrost w przypadku przegrzewania silnika? Czy chodzi o to, że to jest temperatura płynu chłodzącego i jeśli jego zabraknie to temperatura na wyświetlaczu będzie ok podczas gdy silnik będzie się przegrzewał?
Przegrzewanie zawsze sygnalizował pod warunkiem obecności dostatecznej ilości płynu w układzie (zapewne wystarczy taki aby był obieg cieczy w układzie). Jak nie było płynu wskaźnik pokazywał temperaturę w granicy normy i nieświadomie zarzynałeś silnik. Tak jak pisali najszybciej szły te rurki przelewowe od chłodzenia ale też może zawsze pójść/odpiąć się wąż od chłodnicy czy nagrzewnicy.

Teraz będzie ostrzeżenie jak utracisz płyn chłodniczy/będzie go za mało dając informację kierowcy aby się zatrzymać i sprawdzić układ/nieszczelność.
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2019, 15:20   #119
japim
ford::advanced
 
Avatar japim
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 26-12-2013
Skąd: Warszawa
Model: S-max '11/ Chevy Tahoe '00
Silnik: 1.6EB 160KM/ 5.3 Vortec 285KM
Rocznik: 2011 / 2000
Postów: 212
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa 17S09 ecoboost 1.6.

Cytat:
Napisał gcole Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Aha, bo na początku wątku ktoś tak sugerował: "Uszkodzenie silnika powstało dlatego, że w samochodzie nie ma systemu informującego o niskim poziomie cieczy ani o przegrzewaniu się silnika - nawet jeżeli mówi o tym instrukcja.
Czyli jedziesz sobie nic się nie zapala, nic się nie świeci i nieświadomie zarzynasz silnik.".
Czyli wskaźnik temperatury jednak pokaże wzrost w przypadku przegrzewania silnika? Czy chodzi o to, że to jest temperatura płynu chłodzącego i jeśli jego zabraknie to temperatura na wyświetlaczu będzie ok podczas gdy silnik będzie się przegrzewał?
To cytat mojego wpisu.
Po pierwsze: nominalnie wskazówka żyje swoim życiem. W czasie jazdy temperatura płynu oscyluje między 80 (powyżej 90km/h) a 100C (korek w mieście) - zauważ, czy Twoje wskazania temu odpowiadają. Jeżeli wskazówka stoi jak zamurowana w czasie gdy zmieniasz prędkość jazdy tzn że komputer Cię oszukuje. Tak samo jak wszystkich innych nieświadomych użytkowników. W ukrytym menu serwisowym pokazywana jest prawdziwa temperatura.

Po drugie: Pomiar temperatury jest w takim miejscu, że gdy nie masz płynu czujnik pokaże tylko temperaturę pary.

Po trzecie: Jeżeli pęknie główny wąż to zobaczysz kłąb pary. Jak pęknie malutki - 5mm wężyk po prawej lub lewej stronie silnika to nie zobaczysz absolutnie nic.

Po czwarte: bez płynu i poprawnych informacji (przed akcją serwisową) jeżeli będziesz jechał wystarczająco długo to mogą się zdarzyć 2 opcje: opcja łagodna: przegrzeje i uniesie się głowica, silnik straci kompresje i zgaśnie.
Opcja ekstremalna to pęknięcie głowicy między 2 a 3 cylindrem i wyciek oleju pod bardzo dużym ciśnieniem, i to pójdzie na gorący silnik, który się przegrzewa (bo nie ma płynu) a to w konsekwencji może doprowadzić do pożaru. Opcja ekstremalna miała miejsce kilkadziesiąt razy i po niej FORD wprowadził akcję. Zaczęło się w USA i RPA gdzie płonęły KUGI (Ford Escape).

Ostatnio niedaleko mnie widziałem spalonego focusa - zastanawiałem się czy to nie przez to...
__________________
Pozdrawiam,
Przemek
http://images.spritmonitor.de/686843_5.png
japim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2019, 08:52   #120
YARO69
ford::beginner
 
Imię: JAROSŁAW
Zarejestrowany: 04-10-2017
Skąd: WAW
Model: Ford Mondeo MK 4 FL
Silnik: 1,6 Ecoboost 160 KM
Rocznik: 2013
Postów: 11
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa 17S09 ecoboost 1.6.

Witam wszystkich. Mam pytanie do karloss. Gdzie byłeś na akcji serwisowej, ja kontaktowałem sie w tej sprawie z Auto Plaza na poczatku lipca i powiedzieli że mogą zamowic czesci ale nie maja oprogramowania, jak dostana to sie odezwa i cisza. Dziwi mnie to bo z tego co czytam to już dużo ludzi napisało że są po akcji i jest ok.
YARO69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.