Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-05-2019, 20:32   #1
kbomb
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-12-2015
Model: ford
Silnik: 1.4
Rocznik: 2004
Postów: 29
Arrow Tuleje poliuretanowe

Przygotowuję się do gruntownego remontu tylnego zawieszenia mojego Fusiona (sprężyny od nowości i skorodowane, prześwit jak przy obciążonym bagażniku).
Oprócz sprężyn, amortyzatorów chcę wymienić za jednym zamachem tuleje mocowania tylnej belki.

Montując poliuretanowe chcę zwiększyć ogólną stabilność - liczę, że utwardzenie tyłu wpłynie korzystnie na trakcję niedociążonego auta.
Proszę o info czy już ktoś z forumowiczów zastosował w swojej Fuzji tuleje poliuretanowe i jakie są Wasze odczucia po takiej operacji.

kbomb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2019, 00:25   #2
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,650
Domyślnie Odp: Tuleje poliuretanowe

Cytat:
Napisał kbomb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Montując poliuretanowe chcę zwiększyć ogólną stabilność - liczę, że utwardzenie tyłu wpłynie korzystnie na trakcję niedociążonego auta.
Proszę o info czy już ktoś z forumowiczów zastosował w swojej Fuzji tuleje poliuretanowe i jakie są Wasze odczucia po takiej operacji.
Takie tuleje nie wpływają na stabilność/twardość Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Są trwalsze tylko od zwykłych. Mam takie w Fieście.

ps jak robić będziesz wszystko to sprawdź też górne mocowania amortyzatora
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2019, 11:46   #3
kaku25
ford::advanced
 
Avatar kaku25
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 11-04-2015
Skąd: Kobyłka, Ząbki
Model: Kuga, Fiesta, Fusion
Silnik: 2.5 4x4 benz, reszta 1.4
Rocznik: 2009 2002 2003
Postów: 419
Domyślnie Odp: Tuleje poliuretanowe

Cytat:
Napisał slawomirro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ps jak robić będziesz wszystko to sprawdź też górne mocowania amortyzatora
Trzeba bardzo uważać na gwinty bo są delikatne. Przy wymianie miałem problem z wykręceniem jednej a potem przegwintowanie.
kaku25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2019, 17:19   #4
Voyager_01
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 25-04-2017
Skąd: Kraków
Model: Fusion
Silnik: 1.4 Duratec 80 KM + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 41
Domyślnie Odp: Tuleje poliuretanowe

Cytat:
Napisał kaku25 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trzeba bardzo uważać na gwinty bo są delikatne. Przy wymianie miałem problem z wykręceniem jednej a potem przegwintowanie.
Kilka tygodni temu wymieniałem obydwa tylnie amortyzatory i miałem to samo przy mocowaniach, z tym że mi nie udało się dwóch śrub odkręcić i musiałem je rozwiercać. Ja bym nie powiedział, że są delikatne, tylko do śruby z gwintem M8 dano łeb na klucz 10 i przy użyciu większej siły, obydwa łby mi się od razu obrobiły i stały się wręcz okrągłe. Użyłem WD40 i Vulcanu i nic to nie dało.
Voyager_01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2019, 23:31   #5
kbomb
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-12-2015
Model: ford
Silnik: 1.4
Rocznik: 2004
Postów: 29
Domyślnie Odp: Tuleje poliuretanowe

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dziękuje wszystkim za cenne informacje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kbomb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.