Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Blacharstwo/lakiernictwo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-04-2013, 19:40   #1
Mikoaj70
 
Postów: n/a
Domyślnie Fabryczny lakier - duże wątpliwości

Witajcie, to pierwszy post na tym forum. Jestem wierny marce Forda już od wielu lat. Moim zdaniem to bardzo dobra i solidna marka.

Mam do Was pytanie dotyczące grubości lakieru ( metalic ) w nowym samochodzie Focus III. Co myślicie o wartościach lakieru na średnim poziomie 300 mikrometrów na każdym z elementów samochodu ?

pozdrawiam
Mikołaj


Ostatnio edytowane przez SRS ; 15-06-2019 o 14:42
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2013, 20:24   #2
wojtekcichy
ford::advanced
 
Avatar wojtekcichy
 
Zarejestrowany: 11-09-2007
Skąd: Rumia
Model: C-Max
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 457
Domyślnie Odp: Fabryczny lakier - duże wątpliwości

Myślę że to jest już druga warstwa lakieru. Srednia grubość lakieru na nowych autach to 120-170 mikronów. 300 mikronów wskazuje na drugą warstwę lakieru. Może im wpadł w jakieś krzaki podczas transportu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Chociaż wiem, że pomiędzy poszczególnymi autami rozbieżności mogą być duże. Równa warstwa lakieru na całym aucie może nie wskazywać nic, może po prostu tak im się prysnęło.

Ostatnio edytowane przez wojtekcichy ; 08-04-2013 o 20:27
wojtekcichy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2013, 20:29   #3
Mikoaj70
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Fabryczny lakier - duże wątpliwości

dzięki za odpowiedź, no to zapowiada się niezła jazda.... w piątek odbieram ekspertyzę od rzeczoznawcy i ruszam do boju. nie podaruje sprzedaży nowego samochodu z takimi naprawami. pozdrawiam Mikołaj
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2013, 20:55   #4
nori76
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-02-2011
Skąd: Poznań
Model: Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 1.0 Ecoboost Hybrid 125 KM
Rocznik: 2022
Postów: 220
Domyślnie Odp: Fabryczny lakier - duże wątpliwości

Kolego, od jakiego dealera ten zakup, jesli to nie tajemnica
nori76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2013, 20:57   #5
bonzo000
ford::advanced
 
Avatar bonzo000
 
Imię: Bonzo
Zarejestrowany: 17-12-2009
Skąd: ?
Model: Passat B7
Silnik: TSI
Rocznik: 2014
Postów: 209
Domyślnie Odp: Fabryczny lakier - duże wątpliwości

Fabryczny lakier ma zwykle grubość od 100 do 200 mikronów. Cieńsza warstwa może świadczyć, że elementy były intensywnie polerowane. Wynik 200-300 mikronów oznacza, że dana część była powtórnie lakierowana. Niekoniecznie po wypadku. Dodatkowa warstwa lakieru mogła pojawić się jeszcze w fabryce lub u dealera, który usuwał uszkodzenia powstałe podczas transportu. 300-500 mikronów to dowód napraw z użyciem niewielkiej ilości szpachli.

A tak na marginesie to lakier w FF3 jest słaby i delikatny po prostu ekologia rządzi, a nie trwałość wyrobu. DZIADOSTWO mam 4tys. przejechane a byle gdzie znajdę rysy otarcia a dbam, może w tym problem.Blacha cieniutka jak w puszce z Lidla.Te auta to max na 5 lat i złomować.Mogłem zostać przy moim MK1

Ostatnio edytowane przez bonzo000 ; 08-04-2013 o 21:03
bonzo000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2013, 21:00   #6
Dave T.
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 25-04-2011
Skąd: Lublin
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1.6 TDCi 109KM
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Odp: Fabryczny lakier - duże wątpliwości

Pracowałem w kilku salonach samochodowych (także w Fordzie) m.in. przy odbiorze nowych samochodów z transportu. W zależności od marki i rodzaju lakieru, jego grubość waha się od ok. 50 mikronów dla lakieru zwykłego na aucie dostawczym do maks. 200 mikronów dla lakieru metalizowanego w samochodzie osobowym.

Średnia wartość to jak napisał kolega wojtekcichy to 120-170 mikronów. A wartość na poziomie 300 mikrometrów to może być również tylko druga warstwa lakieru bezbarwnego nałożona w fabryce.

Spróbuj wysępić od salonu (choć do wglądu) kopię listu przewozowego. Jeśli auto miało jakąś przygodę na trasie to powinno być to odnotowane. Ale również mogła to być "przygoda" na placu lub fabryce coś nie wyszło. No i wtedy ciężko będzie coś sprawdzić.

Pozdrawiam
Dave
Dave T. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2013, 21:30   #7
Mikoaj70
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Fabryczny lakier - duże wątpliwości

jeszcze raz dziękuję za informacje. oczywiście napiszę gdzie został kupiony i zamieszczę dokumentację zdjęciową ( niestety są także uszkodzenia na lakierze, które wskazał biegły ) wraz z opinią rzeczoznawcy ale chciałbym najpierw poznać stanowisko dealera w tym zakresie. Tego rodzaju sytuacje są ewidentnym oszukiwaniem kupującego i powinny być piętnowane z całą stanowczością. Zobaczymy jakie będzie stanowisko Ford Polska.

pozdrawiam Mikołaj
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2013, 06:52   #8
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: Fabryczny lakier - duże wątpliwości

Dziwna sprawa, na 100 % jest podwójna warstwa lakieru, pytanie czy 2 razy był malowany przypadkowo w fabryce czy coś się stało po drodze.
Co do współczesnych lakierów eco to wiadomo jakie one są, choć ja akurat jestem miło zaskoczony, bo lakier w Hondzie Civic VIII gen. rysował mi się od samego patrzenia, a odpryski powodowały nawet mikro-kamyczki.....na razie aż takiej wrażliwości lakieru na Foce nie zauważyłem, ale mam 4 tys. km przejechane, z tym że w Hondzie już miałem ryski i przede wszystkim liczne odpryski !.
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2013, 19:35   #9
Mikoaj70
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Fabryczny lakier - duże wątpliwości

Witajcie,

Tak jak obiecałem ciąg dalszy.

Znalazłem w Poznaniu eksperta / biegłego sądowego, który wydał opinię, że ewidentnie samochód był 2 razy malowany. Dodatkowo znalazł wiele miejsc, w których były błędy w lakierowaniu!!! Pojechałem do dealera ( Bemo-Motors w Poznaniu ), który zrobił pomiary. Także wyszło, że samochód był ponownie lakierowany. Pokazałem błędy znalezione przez eksperta, dealer stwierdził, że nie da się ich usunąć bez kolejnej naprawy lakierniczej!!!

Dzisiaj okazało się, że to nie koniec kłopotów! Z rury wydechowej, przy nagrzanym silniku wydobywa się biały dym. Ewidentnie wskazuje to na jakieś uszkodzenie silnika.

Przypomnę, że wszystko to dotyczy NOWEGO SAMOCHODU, który ma przejechane 800 km!!!

W czwartek ma pojawić się u dealera przedstawiciel Ford Polska aby zobaczyć samochód. Mam nadzieję, że do tego czasu nie rozleci się całkowicie. Jednym słowem DRAMAT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ciekawe co naprawdę działo się z tym samochodem przed skierowaniem go do salonu!

Mikołaj

Ostatnio edytowane przez Mikoaj70 ; 12-05-2013 o 21:38
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2014, 14:28   #10
Krzysztof2507
ford::average
 
Avatar Krzysztof2507
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 02-08-2013
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.6 EcoBoost 150 KM
Rocznik: 2011
Postów: 55
Domyślnie Odp: Fabryczny lakier - duże wątpliwości

Jeśli nowe auto z salonu ma 250 - 450 mikronów na całej powierzchni i nie ma innych oznak malowania poza fabryką, to może to wskazywać na ponowne lakierowanie w fabryce. Nie ma co przejmować się taką grubością. Sugeruję tylko pobrać od dealera oświadczenie, że auto nie było lakierowane dodatkowo między fabryką, a dealerem. Również warto byłoby dokonać pomiaru całego samochodu i niech dealer potwierdzi, że ten pomiar dotyczy stanu auta wydawanego z Salonu.

Auta w zależności od koloru mają różne grubości i tak naprawdę nie ma żadnej normy co do grubości lakieru.
Krzysztof2507 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.