Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-01-2015, 08:17   #21
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Zamek Centralny

najpierw kodowanie zamkiem są opisy na forum i w instrukcji obsługi od siebie dodam że piloty kodujesz jeden po drugim podczas jednej sesji każda sesja dopisuje i odejmuje klucze.....

taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2015, 11:40   #22
deku
Junior Moderator
 
Avatar deku
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 20-03-2008
Skąd: Trójmiasto
Model: Galaxy mk2
Silnik: 2.3+LpgTech516
Rocznik: 2000
Postów: 783
Domyślnie Odp: Zamek Centralny

Proszę poprawić tytuł na zgodny z zasadami:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
deku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2015, 07:00   #23
koliber1978
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-07-2015
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2003
Postów: 1
Domyślnie Problem z zamkiem centralnym

Witam panowie.

Jestem tu nowy więc proszę od razu nie karcić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Poczytałem trochę postów zanim zamieściłem ten temat ale nie mogłem z nich wywnioskować od czego konkretnie zacząć. Otóż od pewnego czasu przestał działać mi centralny zamek. Dokładniej - jego część. Przekręcając kluczykiem drzwi od kierowcy zamykają się właśnie tylko te drzwi oraz bagażnik (drzwi tylne oraz pasażera nie reagują.) Taka sama sytuacja jest z pilotem - otwiera i zamyka ale tylko kierowcy i bagażnik. Swojego czasu miałem problem z elektryczną szybą od kierowcy - znalazłem połamane przewody we wiązce znajdującej się w gumie między drzwiami i kabiną. Polutowałem ję, poizolowałem i OK. Od tamtego czasu centralny cały czas biegał. Możecie mi podpowiedzieć czy może być to wina kolejnego kabla/przewodu w tej wiązce (nie chcę niepotrzebnie tego rozbierać). Poczytałem też o mikrostykach w zamku oraz module komfortu.
Wskażcie proszę od czego zacząć.
Z góry dziękuję.
koliber1978 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2015, 17:33   #24
bober25
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 01-03-2009
Skąd: Żary
Model: Galaxy MkII Ghia
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 2001
Postów: 18
Domyślnie Centralny zamek nie działa z kluczyka. Co zrobić?

Witam panowie,krótko i na temat- centralny z kluczyka przestał działać,przyciski w kluczyku w ogóle nie reagują,baterie wymienione,kodowanie kilkukrotne też nic nie dały,napomnę tylko że centralny oryginalny z pilotem w kluczyku,jeśli ktoś ma coś na myśli chętnie przyjmę do wiadomości

Bump:

Ostatnio edytowane przez Adept ; 20-12-2015 o 22:52 Powód: Tytuł tematu narusza regulamin-Poprawa Administracji
bober25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2015, 22:53   #25
Adept
Junior Moderator
 
Avatar Adept
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 16-03-2013
Skąd: Nowy Sącz
Model: Ford Mondeo Ghia
Silnik: 2,0 TDDI 115 Kucy
Rocznik: 2001
Postów: 719
Domyślnie Odp: Centralny zamek nie działa z kluczyka. Co zrobić?

Kolego mam to samo, przyczyną jest lub może być, zamoknięty zamek drzwi kierowcy.
Adept jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2015, 22:11   #26
bober25
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 01-03-2009
Skąd: Żary
Model: Galaxy MkII Ghia
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 2001
Postów: 18
Domyślnie Odp: Centralny zamek nie działa z kluczyka. Co zrobić?

niestety to odpada-auto suchutkie.Czytałem coś o zimnych lutach,czy ktoś coś może na ten temat więcej powiedzieć?
bober25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2015, 08:10   #27
Ishyn
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-03-2011
Model: Galaxy mk2
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2000
Postów: 9
Domyślnie Odp: Centralny zamek nie działa z kluczyka. Co zrobić?

Miałem podobnie, sygnał na kluczyku jest bo miga dioda, a nie szło zakodować. Spróbuj powtórzyć procedurę kodowania przy lekko uchylonej szybie kierowcy, tak z 10 cm. Żaden elektryk nie wiedział czemu, ale to zadziałało, a pomysł wzięty z jakiegoś niemieckiego forum. pzdr
Ishyn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2015, 09:12   #28
GTB20
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 27-10-2015
Skąd: Z domu
Model: sharan
Silnik: auy
Rocznik: 2000
Postów: 247
Domyślnie Odp: Centralny zamek nie działa z kluczyka. Co zrobić?

ale po co cos programowac jakw blokach na vagu widac czy stero otryzmuje sygnal z kluczyka?? Bedzie widomo jak wciskasz guzik na kluczyku czy sygnal jest rozpoznawany. Tak jak zacznie majstrowac z programowaniem to jeszcze rozprogramuje i nie bedzie pewnosci czy procedura zostala przyjeta czy nie. Zreszta co to z awymysly ze sie cos roprogramowalo. Nei spotkalem sie z takim pryzpadkiem w zadnym aucie w ktorym majstrowalem zeby cos sie rozprogramowalo samo z siebie.
Mozna sie pokusic o rozpinanie wtyczke miedzy drzwiami a slupkiem i sprawdzanie czy wtedy zadziala centralny radiowo. Jest duza sznasa ze cos sie skiepszczylo w kablotece w trabie slonia albo tak jak ktos tu sgeruje w samym zamku. Jelsi sterownik dostaje bledne info z drzwi czyli np to ze jedne drzwi sa zamkniete a pozostale otwarte to tez nei bedzie chcial zamknac bo jak ma zmknac cos co jest zamkniete ( takie ma info).
Poza tym podstawowe pytanie jakie tu powinno pasc tofak ttaki czy nei bylo cos grzebane pryz innych rzeczach takich jak np radio czy stacyjka. Juz kiedys mialismy na SGA taki przypadek ze koledze tez centrlany otwierac otwieral ale nie zamykal i odrazu mowie grzebales przy radiu?? no i co si eokazalo ze zle zdrutowal kable od radia zasilajace. Auto dostawalo sygnal przez to radio ze jest jakby kluczk w stacyjce i wtedy nie zadziala ci centrlany bo to zabezpeiczenie przed pozostwieniem klucza w aucie.
GTB20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2015, 01:16   #29
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Centralny zamek nie działa z kluczyka. Co zrobić?

Cytat:
Napisał bober25 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
niestety to odpada-auto suchutkie.Czytałem coś o zimnych lutach,czy ktoś coś może na ten temat więcej powiedzieć?
mój kolega elektronik dziesiątki jak nie setki kluczyków radiowych tak reanimował.
dioda w kluczyku miga, wszystko niby ok, a wina pękniętych lutow na rezystorach smd w elektronice kluczyka.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2016, 16:50   #30
zbyszek1969
ford::beginner
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 04-01-2009
Skąd: k/CZĘSTOCHOWY
Model: gallaxy GHIA MK2
Silnik: 1.9TDI AUY
Rocznik: 2004
Postów: 28
Domyślnie Odp: Centralny zamek nie działa z kluczyka. Co zrobić?

to najbardziej prawdopodobne i częsta usterka -najpierw sprawdż u elektronika zimne luty.
zbyszek1969 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
centralny zamek , galaxy mk2 , kluczyk , zamek


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.