Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-05-2019, 17:55   #31
Asymptota
ford::beginner
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 01-11-2017
Model: C-max
Silnik: 1.6 ti-vct 125KM
Rocznik: 2011
Postów: 41
Domyślnie Odp: Ford C-MAX 1.0 ecoboost 125KM - Co o nim sądzicie?

Chodziło zapewne o silnik 1.6.
Brak 6 biegu, wysokie obroty, niski moment i takie tam.

edit:
Swoja drogą nie uważam by Skoda w jakiś sposób była żenująca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez Asymptota ; 12-05-2019 o 17:58
Asymptota jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2019, 18:58   #32
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Ford C-MAX 1.0 ecoboost 125KM - Co o nim sądzicie?

Właśnie o to chodziło, czyli o fakty, a nie o opinie.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2019, 19:05   #33
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,151
Domyślnie Odp: Ford C-MAX 1.0 ecoboost 125KM - Co o nim sądzicie?

Mój przełożony kupił żonie B-Maxa 1.0 EB i mimo ze czasem flaszkę zrobimy nic nie mówił przed zakupem. Wiedział że może dzięki forum coś więcej da się o egzemplarzu dowiedzieć, ale " honor " mu nie pozwolił. Małżonka cieszyła się miesiąc, do chwili jak jechała do przedszkola i B-max zakaszlał , zakołysał i umarł. Przebieg około 40 tys / mało realny / . Silnik wyskoczył na stół i nie było co ratować. Przegrzany, tuleje cylindrów spuchły, generalnie niebiesko się zrobiło. Przypadkiem byłem u mechanika i widziałem to cudo inżynierii mieszczące się na kartce A4. W piątce za " nowy " słupek z robocizna się zmieścił.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2019, 08:41   #34
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 280
Domyślnie Odp: Ford C-MAX 1.0 ecoboost 125KM - Co o nim sądzicie?

Cytat:
Napisał Asymptota Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chodziło zapewne o silnik 1.6.
Brak 6 biegu, wysokie obroty, niski moment i takie tam.

edit:
Swoja drogą nie uważam by Skoda w jakiś sposób była żenująca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ufff... Żenujące to może być zachowanie. A doświadczenia z wyjazdem poza miasto? Trzeba się pogodzić z tym, że to wolbossąca jednostka że skrzynią 5'tką. Ale i tak wolę nowy od używanych, jak poszuka kilka Grandów nowych w ogłoszeniach jest, zeszłoroczne 1.5T też widziałem, ale nieco ponad budżet.
A kupowanie 2 letniego sprowadzonego S-MAX'a full wypas za pół ceny jest dużo bardziej ryzykowne, ale każdy robi co chce.
__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2019, 12:40   #35
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Ford C-MAX 1.0 ecoboost 125KM - Co o nim sądzicie?

Żenujące to jest (dla właściciela sztucznie przerośniętego kompakta), jak taka "żenująca" skrzynka go bezproblemowo wyprzedzi i ucieknie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kiedyś miałem okazję z podrasowanym (chyba tylko wizualnie) BMW. Kierowca BMW wcisnął gaz i zrobił się tylko hałas, a ja po prostu pojechałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2019, 07:42   #36
mnx
ford::amateur
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 27-09-2016
Skąd: Oleśnica
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 Duratec
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Odp: Ford C-MAX 1.0 ecoboost 125KM - Co o nim sądzicie?

Wracając do tematu auta z ogłoszenia.
Po oględzinach mogę powiedzieć, że z zewnątrz jest super. Auto nie ma rysy na lakierze. Niestety nie mogłem zobaczyć elektroniki w środku bo na komisie był tylko "duch" i kamery. Przez szybę nie zauważyłem żadnych przetarć, jedyne co mnie zmieszało to plamy na tapicerce.

I tutaj muszę się podzielić swoją historią z Fordem Focusem mk2. Dzisiaj mogę powiedzieć w 100%, że był "zalany". Z zewnątrz nie widać było nawet ryski (do pierwszego mycia karcherem), cała elektronika śmigała, fabryczne radio z mp3 i do tego ten przebieg 150tys za 10 letnie auto (Niemiec do pracy jeździł autostradą).
Po pierwszej jeździe od razu kontrolka check engine (oczywiście katalizator przepalony), przez pół roku walka z wilgocią (codziennie szyba od środka zamarznięta) i jakieś dziwne zachowania elektroniki. I właśnie te plamy, ciągle mam te plamy na tapicerce gdy tylko na dworze pada deszcz. Auto szczelne, pozbyłem się tej wody używając odwilżaczy i wietrzyłem auto latem, na suficie nie widać żadnych zacieków, no jakby ktoś mi wchodził w deszczową pogodę do auta i robił "suche" plamy. I patrzę przez okno w C-MAX'ie a tu taka plama z tyłu i już widzę tylko tą plamę i koniec, nawet nie muszę wchodzić do środka (nawet jakby się dało) bo już wiem, że go nie kupię. Tyle.

Dzięki za wkład do tematu. Czas szukać dalej.
mnx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2019, 11:21   #37
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Ford C-MAX 1.0 ecoboost 125KM - Co o nim sądzicie?

A jakiego typu to plamy? CO jest w nich charakterystycznego? Bo w naszym B-maxie mamy jasna tapicerkę i plamy się robią, nawet jak się w mokrej kurtce usiądzie.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2019, 08:18   #38
mnx
ford::amateur
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 27-09-2016
Skąd: Oleśnica
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 Duratec
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Odp: Ford C-MAX 1.0 ecoboost 125KM - Co o nim sądzicie?

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jakiego typu to plamy? CO jest w nich charakterystycznego? Bo w naszym B-maxie mamy jasna tapicerkę i plamy się robią, nawet jak się w mokrej kurtce usiądzie.
To chyba oczywiste, że jak masz zakurzoną tapicerkę to jak wejdziesz w mokrej kurtce to zrobi się plama bo kurz zbierze się na rogach mokrej plamy.
Gorzej jak nie wchodzisz w mokrej kurtce do samochodu, na dworze nawet nie pada deszcz tylko jest wilgoć w powietrzu a tapicerkę w samochodzie masz w plamach. Ciężko to opisać.
mnx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
c-max , ecoboost , ford


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.