Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-12-2022, 15:33   #1
Cysiek_Misiek
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 27-08-2022
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2010
Postów: 10
Domyślnie 2.0 ecoboost w całkowicie losowych sytuacjach samochód przestał odpalać

Cześć wszystkim !

Pacjent to mój mk4 z benzynowym silnikiem.

Problem jest taki. Po zakupie samochodu i jeżdżenia nim około 1 miesiąca czasu, w całkowicie losowych sytuacjach samochód przestał odpalać. Raz drugi trzeci i załapał. A co ciekawe ze zawsze jak nie odpalił to wywalał błąd układu kierowniczego. Po podpięci kompa, wyszło że niskie ciśnienie w układzie niskiego ciśnienia paliwa. Wiec pierwsze co poszło to czyszczenie baku i nowa pompa paliw. Problem ustał na może 3 dni i znów błąd układu kierowniczego i auto nie odpala…. Podłączyłem komputera wyszło ze niskie ciśnienie paliwa. Ok No to wymieniałem czujnik ciśnienia paliwa, i to samo pomogło na max 3 dni i odnowa ta sama śpiewka. Tym razem wywalił ze za niskie ciśnienie na listwie paliwowej wiec wymieniłem pompę wysokiego ciśnienia i jak już szedłem za zamachem, pomyślałem ze zamknę temat układu paliwa to wymieniłem również komputer/moduł sterujący pompą paliwa w baku i czujnik sterujący ciśnieniem paliwa na niskim układnie. Wtryski sprawdzone są okej.
Problem ustał na 3 miesiące i teraz jak wyjechałem do roboty żona zadzwoniła ze wywaliło jej błąd układu kierowniczego i potem auto już całkowicie przestało odpalać. Jak udawało sie to kiedyś za którym razem tak teraz Ford pojechał do mechanika na lawecie.
Mechanik doszedł to tego ze wtryski są suche jak wiór. Wiec nie dostają paliwa. Po podaniu paliwa bezpośrednio do silnika auto gada od strzała, a jak znów wszystko sie podłączy to nic…. Mechanik zaczął sprawdzać wszystko od baku po silnik i wyszło mi tylko to ze czujniki dostają tylko 1,5V napięcia zamiast 5V
Dziwne jest to ze zawsze temu problemowi towarzyszy błąd układu kierowniczego. Miałem kiedyś podejrzenia ze jest to auto po powodzi, ale było u elektronika i mechanik i oboje wykluczyli to. Sprawdzili każde miejsce które mogło by świadczyć ze mógł sie mój Ford kompac ale ku mojej radości wyszło ze nie.

Czy ktoś sie spotkał z takim przypadkiem ???
Bardzo dziękuje za poświęcony czas na czytanie moich wypocić i może wspólnymi siłami uda sie przywrócić moja złota strzale do życia.

Pozdrawiam wszystkich

Cysiek_Misiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2022, 20:46   #2
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,812
Domyślnie Odp: 2.0 ecoboost problemy z układem paliwowym

Błąd układu kierowniczego pewnie też wynika z wykrytego niskiego napięcia na tym module. Do sprawdzenia akumulator, ładowanie i BCM, może zalany, zawilgocony.
tomao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2023, 21:34   #3
PSG AUTOSERVICES
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 23-12-2022
Skąd: SKIERNIEWICE
Model: S-MAX / FOCUS MK3
Silnik: DW10 / DW10C
Rocznik: 2009 / 2012
Postów: 25
Domyślnie Odp: 2.0 ecoboost w całkowicie losowych sytuacjach samochód przestał odpalać

Podaj vin i dokładnie kodu błędów
PSG AUTOSERVICES jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2023, 21:35   #4
Cysiek_Misiek
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 27-08-2022
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2010
Postów: 10
Domyślnie Odp: 2.0 ecoboost w całkowicie losowych sytuacjach samochód przestał odpalać

Cytat:
Napisał PSG AUTOSERVICES Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podaj vin i dokładnie kodu błędów
Nie wiem czy to pomoze, chociazby z powodu ze ja juz nie pamietam jakie byly wszystkie kody bledow bo bylo to 2 miesiace temu. A teraz nie ma zadnego bledu i tu wlasnie jest problem.
Dodatkowo powiem ze auto jak do tej pory krecilo ale nie odpalalo tak teraz juz nie reaguje w cale na guzik. Pojawia sie logo conversa i tyle. Zaplon calkowicie odciety Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A zeby bylo jeszcze kolorowo komputer warjuje do konca. Auto stoi w ogrzewanym garazu a komputer pokazuje ze jest -68 stopni, rozladowany aku ( a jest w pelni naladowny i sprawdzony ) plus teraz jeszcze nie zawsze chce rozpoznac pilota/kluczyk.
Kolega przejzal juz multimetrem i oscyloskopem wszystkie wiazki elektryczne. Zostlo mu ostatni kawalek od Komputera sterujacego do BMC.
Co ciekawe juz jakas ingerencja w komputer byla bo jakis uj ze sie tak wyrarze polamal obie wtyczki idace do komputera i zamiast je wymienic na nowe to wsadzil je spowrotem za pomoca kleju typu kropleka czy inny cyjanoakryl i niema za latwego dojscia do instalacji bo cala wiazka przechodzi pod podluznica i nie zmiesci sie tamtedy caly komputer. Wiec dodatkowa robota rozpruwania wiazki na aucie w komorze.....
I zobaczymy co wyjdzie.... moze to faktycznie jakis kabelek, ale bylo by to dziwne ze nagle stracil moze nie dokonca zasilanie na czujnikach bo jednak zasilanie jest tylko nie o pelnej mocy tylko jej czesc, dodatkowo teraz w cale nie reakuje na guzik. zaplon jest odciety ( a po podlacznieu zasilania do przekaznika na krotko i podania napiecia rozrusznik kreci ladnie)
Wiec reasumujac wygladalo by to na glowy komputer sterujacy ale dalej pewnosci nie ma.....

Przepraszam za pisownie bez polskich znakow, ale w robocie mam tylko amerykanska klawiature... wiec sorry za utrudnienia w czytaniu : )
Cysiek_Misiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2023, 16:19   #5
Cysiek_Misiek
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 27-08-2022
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2010
Postów: 10
Domyślnie Odp: 2.0 ecoboost w całkowicie losowych sytuacjach samochód przestał odpalać

Witam wszystkich jeszcze raz.

Mozna by powiedziec ze chyba problem rozwiazany.... Jednakze nie mam pewnosci czy na 100%. Dowiem sie w nastepnych dniach albo juz w poniedzialek.
Otoz powodem tych niesamowitych zachowan mojego mk4 byl glowny komputer sterujacy.
Juz jakies Niemieckie raczki grzebaly w nim po barbazynsku, i widac slady srubokretow czy innyc urzadzen aby podwazyc tylna czesc komputera, a potem na odwal sie zalany sylikonem.....
wiec zakup drugiego kompa i wlasnie trwa proces jego adaptacji z cala reszta.... trzymam kciuki ze w koncu bede mogl sie nacieszyc tym autkiem.

Pozdrawiam i dam zanc czy to byla w 100% przyczyna moich probpemow w 2.0 eb

Ostatnio edytowane przez Cysiek_Misiek ; 14-01-2023 o 22:12
Cysiek_Misiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2023, 16:30   #6
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,510
Domyślnie Odp: 2.0 ecoboost w całkowicie losowych sytuacjach samochód przestał odpalać

Proces adaptacji???

"Barbarzyńskie" rzeźbienie w eeprom zamiast na nowo dopisać ECU do BCM?
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2023, 22:22   #7
Cysiek_Misiek
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 27-08-2022
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2010
Postów: 10
Domyślnie Odp: 2.0 ecoboost w całkowicie losowych sytuacjach samochód przestał odpalać

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Proces adaptacji???

"Barbarzyńskie" rzeźbienie w eeprom zamiast na nowo dopisać ECU do BCM?

Przepraszam za brak fachowego slownictwa w tym przypadku. Owszem adaptacja to nie koniecznie dobrane slowo. Sterownik silnika przechodzi wlanie programowanie aby mogl sie laczyc z BCM-em.

co do Barbarzynskiego podejscia to owszem takie bylo. Nie mam pojecia i nie chce wiedziec co ktos tam zmienial, albo po co w ogole tam zagladal, ale wygladalo to zle. Sterownik byl u elektromechanika/elektornika ktory zajmoje sie taka robota i w prost powiedzial ze nie ma tutaj czego naprawiac. Pomijajac fakt wygietej tylnej sciany po nie umiejetnym sciaganiu bez podgrzania uprzednio kleju, i prostowania jej byc moze mlotkiem czy innym dziadostwem po fakt dostawiania sie wilgoci, z powodu nie umiejetnego rozlozenia silikonu/masy uszczleniajacej po obwodzie. Wiec elektornika dostala po 4 litrach.
Dla tego decyzja o zakupie drugiego.
Cysiek_Misiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2023, 22:47   #8
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,510
Domyślnie Odp: 2.0 ecoboost w całkowicie losowych sytuacjach samochód przestał odpalać

Cytat:
Napisał Cysiek_Misiek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sterownik silnika przechodzi wlanie programowanie
tyle że to nadal jakaś rzeźba

Podjeżdżasz autem do fachowca, zamieniasz ECU, ten łączy się kablem z autem i po kilkunastu minutach auto na nowo odpala.

Tak przynajmniej wygląda to w "cywilizowanym świecie".
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2023, 22:48   #9
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,510
Domyślnie Odp: 2.0 ecoboost w całkowicie losowych sytuacjach samochód przestał odpalać

Cytat:
Napisał Cysiek_Misiek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sterownik silnika przechodzi wlanie programowanie
tyle że to nadal jakaś rzeźba

Podjeżdżasz autem do fachowca, zamieniasz ECU, ten łączy się kablem z autem i po kilkunastu minutach auto na nowo odpala.

Tak przynajmniej wygląda to w "cywilizowanym świecie".
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2023, 02:32   #10
Cysiek_Misiek
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 27-08-2022
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2010
Postów: 10
Domyślnie Odp: 2.0 ecoboost w całkowicie losowych sytuacjach samochód przestał odpalać

Moze i tak to wyglada.
Ale w sytuacji w ktorej steronik nie dawal zadnych oznak uszkodzenia, to szukalo sie wszedzie. W dodatku ten "Mechanik" ktory juz dlubal przy sterowniku polamal w piz....u wtyczki wiazki doprowadzonej do sterownika i przymocowal je do owego kompa za pomoca cyjanoakrylu o niewiadomoej nazwie, co skonczylo sie zamowieniem obu wtyczek i na nowo osadzanie jej w wiazce. Plus poskaladanie wszystkiego do kupy gdzie cala komora jest w rozgardiaszu, bo kazdy kabelek byl sprawdzany, wiec i wiazki trzrzba na nowo obwinac parcianka aby to jakos wygladalo. Wiec zanim miechanik posklada wszystko do kupy troche, zajmie zanim bedzie mogl sie dokaldanie podlaczyc tak jak Kolego mowisz kablem do auta i wykonac swoja robote.
Plus z roznych wzgledow auto stoi u kolegi kotry to wszystko robi po za swoja roboata. dla tego tez zajmuje to troche czasu.
Cysiek_Misiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.