Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Edge

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-12-2019, 17:56   #21
vtec
ford::advanced
 
Avatar vtec
 
Zarejestrowany: 16-11-2007
Skąd: Wawa
Model: było Mondeo ST220, Focus ST MK2, ST MK3, Focus RS MK2, STi Blob PPP, jest Konik GT i inne na F
Silnik: 2.0-5.0
Rocznik: 2015 wzwyż
Postów: 372
Domyślnie Odp: Czujnik temperatury zewnętrznej AAT

powyżej na zdjęciu jest wzkazany czujnik temp, a czujnik maski jest przy zamku od maski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tak, ta zielona i fioletowa. wiązki zwykle ciągam z USA, może na alle znajdziesz używkę.
bieda wersję określilem na podstawie info które napisałeś, tj. że nie posiadasz ledów do jazdy dziennej. jak są tylko zaślepki to już musi być bieda, choć po zdjęciu i feldze to raczej nie jest to SE, prędzej SEL lub TIT

__________________
Wracam do Forda
vtec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2019, 19:32   #22
Artoorek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-11-2019
Model: Ford Edge
Silnik: 3,5l V6
Rocznik: 2015
Postów: 19
Domyślnie Odp: Czujnik temperatury zewnętrznej AAT

Cytat:
Napisał vtec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(...)
tak, ta zielona i fioletowa. wiązki zwykle ciągam z USA, może na alle znajdziesz używkę.
Znalazłem tę fioletową (zielona chyba nie do dostania w PL, przynajmniej w tym momencie), ale kiedy zadzwoniłem do sprzedawcy, to powiedział mi, że to wersja EU, a wersja USA jest monolitem (fioletowa + zielona) i kosztuje 1100 zł. Już głupi jestem.

Cytat:
Napisał vtec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(...) po zdjęciu i feldze to raczej nie jest to SE, prędzej SEL lub TIT
Moja wersja to TITANIUM, nie wiem czy miało LEDy do jazdy dziennej, wiem tylko, że na pewno nie miało halogenów, PDC i kamery. Auto przyjechało bez zderzaka i stąd problemy, bo nie mogę dojść co jeszcze mi brakuje.

Da się gdzieś kupić wtyczkę do czujnika temperatury, klaksonu i tą do wpięcia do tej głównej kostki, do której wpina się wiązki zderzaka, żeby taki kawałek wiązki do czujnika temp., czujnika maski i klaksonu awaryjnie sobie zrobić zanim znajdę oryginał, czy raczej to niewykonalne?
Artoorek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2019, 23:00   #23
vtec
ford::advanced
 
Avatar vtec
 
Zarejestrowany: 16-11-2007
Skąd: Wawa
Model: było Mondeo ST220, Focus ST MK2, ST MK3, Focus RS MK2, STi Blob PPP, jest Konik GT i inne na F
Silnik: 2.0-5.0
Rocznik: 2015 wzwyż
Postów: 372
Domyślnie Odp: Czujnik temperatury zewnętrznej AAT

Cytat:
Napisał Artoorek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Znalazłem tę fioletową (zielona chyba nie do dostania w PL, przynajmniej w tym momencie), ale kiedy zadzwoniłem do sprzedawcy, to powiedział mi, że to wersja EU, a wersja USA jest monolitem (fioletowa + zielona) i kosztuje 1100 zł. Już głupi jestem.

Moja wersja to TITANIUM, nie wiem czy miało LEDy do jazdy dziennej, wiem tylko, że na pewno nie miało halogenów, PDC i kamery. Auto przyjechało bez zderzaka i stąd problemy, bo nie mogę dojść co jeszcze mi brakuje.

Da się gdzieś kupić wtyczkę do czujnika temperatury, klaksonu i tą do wpięcia do tej głównej kostki, do której wpina się wiązki zderzaka, żeby taki kawałek wiązki do czujnika temp., czujnika maski i klaksonu awaryjnie sobie zrobić zanim znajdę oryginał, czy raczej to niewykonalne?
to jak TIT to miało LED w zderzaku. Pytanie jaki zderzak zakładasz, US czy EU? Wiązki EU nie pasują do US. Obie wiązki w US to 100USD, dolicz z 50USD za przesyłkę oraz cło jakieś 30% od całej kwoty. Tydzień i będziesz miał w domu. Albo składaj auto, może przy okazji jak ktoś będzie coś brał to weźmie i dla Ciebie jak się dogadasz.
PS. A składasz zderzak jak chcesz, z czujnikami lub bez, z żaluzją lub bez, z kamerą lub bez, lub minimum, czyli temp i maska, a w zderzak zaślepki, ale to troche słabo wygląda. Ja zawsze składam na EU zderzaku i montuje halogeny jak w EU z funkcją doświetlania zakrętów. Z 500pln koszt 2szt. używek halogenów (ramki plus halogen). Tylko kable dodatkowe do PCM trzeba prowadzić, kodować,itd.
__________________
Wracam do Forda

Ostatnio edytowane przez vtec ; 13-12-2019 o 23:10
vtec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2019, 09:22   #24
Artoorek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-11-2019
Model: Ford Edge
Silnik: 3,5l V6
Rocznik: 2015
Postów: 19
Domyślnie Odp: Czujnik temperatury zewnętrznej AAT

Cytat:
Napisał vtec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(...) A składasz zderzak jak chcesz, z czujnikami lub bez, z żaluzją lub bez, z kamerą lub bez, lub minimum, czyli temp i maska, a w zderzak zaślepki, ale to troche słabo wygląda.
Dzięki za info.

Póki co składam bez "bajerów" bo nie ogarnę tematu sam, a samochód trzeba poskładać u blacharza-lakiernika, żeby pojechać do fachowca od elektryki. Docelowo pomyślę o wymianie zderzaka i grilla i domontowaniu pdc i kamery, dlatego "tymczasowo" najchętniej zrobiłbym wiązkę-prowizorkę, żeby podłączyć czujnik temp. maski i klakson, a później, kiedy znajdę kogoś, kto się zna na rzeczy zrobi się tak, jak ma być.

Zderzak kupiłem taki: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

I wiem, że jeśli zamierzam domontować pdc i kamerę, to zderzak i grill mam nie taki jaki powinienem mieć. Niestety zanim kupiłem, to jedyna opinia od fachowców zajmujących się przeróbką samochodów z USA w pobliżu mojej lokalizacji była taka, że mogą spróbować uruchomić pdc i kamerę, ale gwarancji że zadziała nie dadzą. Stwierdziłem więc, że nie ma sensu ryzykować i lepiej kupić zderzak bez pdc i grill bez kamery - bo taka oryginalnie była wersja samochodu.

Później dopiero na tym forum wyczytałem, że zrobić da się wszystko, tylko trzeba wiedzieć jak.

Kupując zderzak założyłem, że to wersja US, ale teraz już nie jestem pewien. Zamiast halogenów, wymyśliłem sobie w to miejsce założenie świateł do jazdy dziennej. Problem stanowi fakt, że nie mam pojęcia co "siedzi" w złączu, do którego wpina się wiązki zderzaka (jeśli Ty to wiesz i byłbyś skłonny pomóc - oczywiście w razie potrzeby chętnie za tę pomoc zapłacę - to napisz na priv). Jeśli uda mi się tego dowiedzieć, to podłączę czujniki temp i maski, klakson i światła do jazdy dziennej w odpowiednie miejsca, żeby doprowadzić samochód do stanu używalności, a potem na spokojnie będę próbował ogarnąć całość w sposób cywilizowany.

Edit:
A najśmieszniejsze jest to, że pomimo braku zderzaka, wiązki zderzaka i czujnika temperatury, samochód po uruchomieniu (na króciutko, bo układ chłodzenia jest suchy) na chwilę pokazał błąd czujnika temp., a potem wyświetlił jakąś temperaturę, która wydawała się zgodna z prawdą.

Ostatnio edytowane przez Artoorek ; 14-12-2019 o 09:29
Artoorek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2019, 22:08   #25
vtec
ford::advanced
 
Avatar vtec
 
Zarejestrowany: 16-11-2007
Skąd: Wawa
Model: było Mondeo ST220, Focus ST MK2, ST MK3, Focus RS MK2, STi Blob PPP, jest Konik GT i inne na F
Silnik: 2.0-5.0
Rocznik: 2015 wzwyż
Postów: 372
Domyślnie Odp: Czujnik temperatury zewnętrznej AAT

nie pomogą w zakresie kabelków. od elektroniki mam kogoś, poza tym nie sztukuję kabli. każde auto ma być jak w oryginale.
ten zderzak co kupiłeś to niby zamiennik EU, i lampy LED nie będą pasować. a spasować ten zamiennik to też sztuka będzie
__________________
Wracam do Forda
vtec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2019, 12:19   #26
Artoorek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-11-2019
Model: Ford Edge
Silnik: 3,5l V6
Rocznik: 2015
Postów: 19
Domyślnie Odp: Czujnik temperatury zewnętrznej AAT

Cytat:
Napisał vtec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a spasować ten zamiennik to też sztuka będzie
Ale dlatego, że zamiennik, czy dlatego, że EU?
Artoorek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2019, 22:50   #27
vtec
ford::advanced
 
Avatar vtec
 
Zarejestrowany: 16-11-2007
Skąd: Wawa
Model: było Mondeo ST220, Focus ST MK2, ST MK3, Focus RS MK2, STi Blob PPP, jest Konik GT i inne na F
Silnik: 2.0-5.0
Rocznik: 2015 wzwyż
Postów: 372
Domyślnie Odp: Czujnik temperatury zewnętrznej AAT

Cytat:
Napisał Artoorek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale dlatego, że zamiennik, czy dlatego, że EU?
zamiennik
__________________
Wracam do Forda
vtec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2019, 09:54   #28
Artoorek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-11-2019
Model: Ford Edge
Silnik: 3,5l V6
Rocznik: 2015
Postów: 19
Domyślnie Odp: Czujnik temperatury zewnętrznej AAT

Cytat:
Napisał koza0007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Zaznaczyłem na zdjęciu.
Na zdjęciu wstawionym przez koza007 widać wokół chłodnic takie plastikowe (chyba) kołnierze, mające za zadanie kierować powietrze wlatujące przez grill w całości na chłodnicę, zapobiegając wydostawaniu się tego powietrza na boki.

Pytanie: czy te elementy występują tylko w tych egzemplarzach, które mają żaluzję chłodnicy, czy są to elementy niezależne od żaluzji i występują w każdym egzemplarzu Edge'a?
Artoorek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2019, 11:29   #29
rysiula
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 07-06-2018
Skąd: GDAŃSK
Model: EDGE
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 187
Domyślnie Odp: Czujnik temperatury zewnętrznej AAT

Cytat:
Napisał Artoorek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



Pytanie: czy te elementy występują tylko w tych egzemplarzach, które mają żaluzję chłodnicy, czy są to elementy niezależne od żaluzji i występują w każdym egzemplarzu Edge'a?
Ty masz wersję titanium więc żaluzja na pewno byla. Kupiłeś zderzak od EU i to zamiennik, raczej ciężko będzie ci cokolwiek spasować, nie wspominając o jakości. Bez obcięcia tzw. wąsów belki nawet go nie zamontujesz.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
rysiula jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2019, 12:24   #30
Artoorek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-11-2019
Model: Ford Edge
Silnik: 3,5l V6
Rocznik: 2015
Postów: 19
Domyślnie Odp: Czujnik temperatury zewnętrznej AAT

Cytat:
Napisał rysiula Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ty masz wersję titanium więc żaluzja na pewno byla.
Mam Titanium z silnikiem 3,5l V6, w autach z tym silnikiem podobno żaluzji nie było. Tak już wyczytałem wcześniej, chyba nawet na tym forum i tak mi mówiło dwóch ludzi, do których dzwoniłem w sprawie części. Poza tym jak się przyglądam resztkom grilla i chłodnicom, to nie widać tam żadnych resztek żaluzji. Ponawiam więc pytanie - czy ten element występuje tylko z żaluzją, czy zawsze?

Cytat:
Napisał rysiula Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bez obcięcia tzw. wąsów belki nawet go nie zamontujesz.
Kupiłem belkę zderzaka oryginalną EU, bo w mojej były pogięte te drobne części, do których mocuje się jakieś osłony, chłodnice itp - lakiernik zarządził żeby kupić, więc kupiłem.

Cytat:
Napisał rysiula Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kupiłeś zderzak od EU i to zamiennik, raczej ciężko będzie ci cokolwiek spasować, nie wspominając o jakości.
Gość, u którego kupowałem zderzak zapewniał mnie, że wszystko pasuje bez problemów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeśli jest tak jak mówisz, to co powinienem zrobić, żeby nie mieć "ulepa"? Olać ten zderzak i kupić oryginał? Gdzie kupić? Zderzak składa się z pierdyliarda części i występuje pierdylionie wersji. Jak się dowiedzieć co konkretnie kupić, żeby pasowało do mojego egzemplarza? Są gdzieś w necie jakieś rysunki? Części kupię w PL czy tylko w USA?

A może to nie ja powinienem się tym zajmować, tylko lakiernik powinien ogarnąć temat, bo się na tym zna?

Pierwszy raz w życiu kupiłem uszkodzony samochód i już mam go dość Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Artoorek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.