Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-08-2019, 22:38   #1
katperd
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-06-2019
Model: Ford Focus Futura Mk1
Silnik: Zetec 16V Blacktop
Rocznik: 2000
Postów: 13
Domyślnie IAC - zawór biegu jałowego silnika Zetec E 1.8 blacktop benz+LPG

Cześć,

piszę bo już kręćka dostałem próbując uruchomić stary, czy przetestować nowy zaworek bocznikowy powietrza do mojego focusa mk1. Objawy jakie wykazuje to rozkręcający się silnik podczas dojeżdżania do świateł. Wbijam 2 bieg i zamiast hamować, to silnik ciągnie na 2000 obr/min, a gdy wrzucę luz, to rozkręca się do 3-4 tys. obr/min i przypadkowo rozpoczynam wyścig uliczny! Muszę za każdym razem dusić gada hamulcem i sprzęgłem, co jest trochę irytujące. Widać na podlinkowanym przebiegu, że gdy przepustnica TP_V jest zamknięta, obroty i prędkość rosną :/

Wymontowałem "krokowiec", który w tym przypadku jest (jak się domyślam) zwykłym elektromagnesem i po podłączeniu do zasilacza 12V/1A powinien ruszyć grzybkiem zaworka w jedną lub drugą stronę, tak? Robiłem test i w aucie, gdzie słychać pisk PWM z cewki chwilę po zapłonie i na zasilaczu 12V, ale grzybek ani drgnie czy to w starym zaworku, czy nowym Toprana. Spoczywa tylko półotwarty, a po ruszeniu śrubokrętem wraca na swoje miejsce.

Obstawiać zepsuty zamiennik na reklamację, czy mam błędne pojęcie o działaniu tego komponentu? PS sygnał z ECU jest, widać na przebiegu IAC, mierzyłem też prąd i napięcie przy podłączonym IAC do wiązki auta.

Dla informacji: 2xlambda wymienione, kat nowy, zawory podocierane - każdy cyl. spręża na 12bar, nowa cewka, brak wskazań wypadania zapłonu, ale dziwi temperatura powietrza w dolocie - możliwe żeby pokazywało 60C przy rozgrzanej słońcem masce?

Pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IAC Topran.jpg (23.6 KB, 15 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg przebieg.jpg (101.6 KB, 17 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez katperd ; 18-08-2019 o 22:42
katperd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2019, 21:16   #2
katperd
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-06-2019
Model: Ford Focus Futura Mk1
Silnik: Zetec 16V Blacktop
Rocznik: 2000
Postów: 13
Domyślnie Re: IAC - zawór biegu jałowego silnika Zetec E 1.8 blacktop benz+LPG

Kończąc temat, zaworek został wymieniony, ale nowy działa identycznie. Widocznie nie rozumiem do końca na jakiej zasadzie operuje. Podejrzewam, że może być dodatkowa membrana koło samej cewki, ale głowy nie dam. Silnik chodzi na zamienniku z Mondeo i jest fajnie, chociaż zaworek BARDZO głośny!.
katperd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dolot , focus i , krokowy , obroty silnika


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.