Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-11-2019, 08:59   #1
Waldi1977
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-11-2019
Skąd: Szczecin
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDI
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Co jakiś czas nie odpala

To mój pierwszy post, Witam więc wszystkich użytkowników Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Poniżej mój problem...

Ford Focus, rocznik 2001, 1,8 TDI
W sierpniu podczas długiej jazdy po zatrzymaniu nie odpalił. Po kilkunastu minutach odpalił jak gdyby nigdy nic.
Identyczna sytuacja w październiku, tym razem po nocy. Ponownie odpalił, tym razem po pół godzinie.
Najnowsza sytuacja w ubiegłą sobotę - po zaparkowaniu i załatwieniu spraw chciałem odjechać (minęła ok godzina). Nie odpalił, ponowne próby po godzinie oraz kilku kolejnych godzinach bez efektu. Na drugi dzień żona bez problemu odpaliła auto...
Objawy za każdym razem wyglądają tak samo - po przekręceniu kluczyka następuję takie jakby cyknięcie, gasną kontrolki, na chwilę wyłącza się radio i nic się nie dzieje dalej...
Akumulator wygląda na sprawny (zresztą gdyby nie był to by nie odpalał bez problemu po jakimś czasie), rozrusznik był w ubiegłym roku wymieniany na zregenerowany. W tym roku po pierwszym epizodzie zareklamowano rozrusznik, dokonano wymiany.
Mechanik mówi, że nie wie co jest przyczyną - nie potrafi tego określić, bo kiedy mu dostarczamy auto to ono normalnie odpala...
Z góry dzięki za wszelkie sugestie - nie chcę wejść w nadmierne koszta bo auto raczej już bliżej końca niż początku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam

Waldi1977 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2019, 10:38   #2
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: Co jakiś czas nie odpala

Z reguły, jeśli twierdzisz że zarówno akumulator jak i rozrusznik na 100% jest sprawny winę ponoszą punkty masowe, klemy, połączenie silnika z budą i niedokrecone/skorodowane kable idące do rozrusznika, ew przekaźnik rozrusznika.
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2019, 11:25   #3
siwy__
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-08-2010
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 78
Domyślnie Odp: Co jakiś czas nie odpala

A nie ma innych objawów, np mrugająca sprężynka? Odczyt błędów z komputera? U mnie przy podobnych problemach (czasami również potrafił zgasnąć w czasie jazdy i nie odpalić od razu tylko po kilku minutach) okazało się że padł czujnik położenia wałka rozrządu (błąd na komputerze). Po wymianie wszystko działa bez problemów.
siwy__ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2019, 12:18   #4
Waldi1977
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-11-2019
Skąd: Szczecin
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDI
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Odp: Co jakiś czas nie odpala

Cytat:
Napisał siwy__ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A nie ma innych objawów, np mrugająca sprężynka? Odczyt błędów z komputera?
Żadnych innych objawów nie zauważyłem, jedzie normalnie. Kontrolki wszystkie palą się tak jak zawsze. Na komputerze w celu doczytania błędów auto nie było... Generalnie nie ma żadnej reguły odnośnie tego nie odpalania...
Postaram się powalczyć na podstawie tych wskazówek, które otrzymałem powyżej.
Waldi1977 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2019, 23:13   #5
sokol1990
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-09-2015
Skąd: Piła
Model: Focus Mk2
Silnik: 2.0 TDCi 136km
Rocznik: 2005
Postów: 95
Domyślnie Odp: Co jakiś czas nie odpala

Obstawiam czujnik położenia wału korbowego. Podłącz najpierw pod kompa, powinno wywalić błąd. Wtedy na 99% będziesz miał winnego.
sokol1990 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.