Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-04-2008, 20:45   #1
adam16
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-12-2007
Postów: 98
Domyślnie Dopasowanie żarówek ?

Jakie żarówki polecacie do przednich reflektorów? Na forum ktoś zachwalał Philips night guide 3w1 ! Polecacie czy znacie jakieś lepsze? A może po prostu kupić najtańsze Osram


Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 23-06-2014 o 11:01
adam16 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2008, 08:55   #2
krzys2007
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 17-04-2007
Model: Fusion
Silnik: 1.4 16V
Rocznik: 2004
Postów: 41
Domyślnie Re: JAKIE ŻARÓWKI

Witam
Ja kupiłem Philips +50%, fajnie i daleko świecą tylko ich żywotność jest krótka (rok świecenia), koszt 70 zł. Słyszałem jeszcze, że Osram-y są też OK.
Pozdrawiam
krzys2007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2008, 09:59   #3
adam16
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-12-2007
Postów: 98
Domyślnie Re: JAKIE ŻARÓWKI

Dzisiaj nabyłem żaróki H4 Navara Range Power Blue +50% . Czy ktoś wie jaka jest ich żywotnośc?
adam16 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2008, 10:03   #4
ck dezerter
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 23-10-2007
Skąd: Tarnów
Model: Fordy: Fusion'06 Fiesta'13
Silnik: 1,4 PB
Rocznik: 2006, 2013
Postów: 29
Domyślnie Re: JAKIE ŻARÓWKI

Witam.
Używałem tych Philipsów i stwierdzam że są OK, wg mnie jednę z najlepszym jesli mówimy o standardowej mocy 55/60 W. Wytrzymały u mnie 2 lata, pod koniec tego okresu trochę żarówka była już zapylona od wewnątrz tymi halogenkami więc jakby trochę słabiej swieciła. Jak był miał kupić ponownie to tez te same lub Philipsy GT150, ale z racji tego iż jeżdżę też nocą po różnych dziwnych drogach często poza miastem to zainwestowałem obecnie w palniki xenonowe, ale to zupełnie inny rodzaj światła i stąd nieporównywalnie więcej światła itd.
Pozdrawiam: Krzysztof
ck dezerter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2014, 09:17   #5
blady_obserwator
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-06-2014
Skąd: Kraków
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 7
Domyślnie Odp: JAKIE ŻARÓWKI

Koledzy jakie żarówki do kabiny do tyłu i do bagażnika?
Wiem że w bagażniku bezcokołowe, i chyba jest jeden rodzaj. Jak by mógl ktoś podpowiedzieć.
blady_obserwator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2014, 19:22   #6
przemsky
ford::average
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Tychy
Model: CLIO IV GT
Silnik: 1.2 T
Rocznik: 2014
Postów: 85
Domyślnie Odp: Dopasowanie żarówek ?

Pracowałem długo w firmie która się specjalizowała tylko w źródłach światła. Mogę polecić Osram SVS, czyli silverstar, żywotność spokojnie rok. W moich Fordach max 2 lata. Nightbreaker - nie polecam.

Kupując żarówki Osram'ki w sklepie zwracajcie uwagę skąd pochodzi ich produkcja. Chiny czy Niemcy, opakowanie może tak samo wyglądać, ale opis jak i jakość żarówek bardzo się różni, stąd też różnego pochodzenia promocje w marketach i to nie dotyczy tylko żarówek samochodowych.
Dobrą żarówką jest Niemiecka NARVA.

Co do Philipsa mam jakimś trafem przykre doświadczenia.

PS: Ogólnie ksenon zawsze na tak. Przede wszystkim przez duży kontrast temp. barwowej światła.
przemsky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2014, 09:08   #7
michalpodroznik
ford::advanced
 
Avatar michalpodroznik
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-07-2011
Skąd: Jasło (RJS)
Model: Był: Ford Fusion FX Gold był: Fiat Croma jest: Ford Focus kombi
Silnik: duratec 1,4 80 KM; 1,9 JTD 150KM; Duratorq 1,6TDCi
Rocznik: 2006, 2006, 2016
Postów: 358
Domyślnie Odp: Dopasowanie żarówek ?

@blady_obserwator

1) Oświetlenie wnętrza:
-żarówka walcowa ZW10W;

2) Światło do czytania:
-żarówka kulista 5W lub bezcokołowa 5W (zależnie od wersji modelu);

3) Oświetlenie bagażnika:
-żarówka bezcokołowa 5W;

4) Oświetlenie tablicy rejestracyjnej tylnej:
-żarówka walcowa ZW5W.
michalpodroznik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2014, 20:47   #8
Klocek7
ford::average
 
Avatar Klocek7
 
Imię: RobeK
Zarejestrowany: 08-02-2010
Skąd: Dębica
Model: Focus 1,8TDCi/2004/100KM/Ghia-Sedan +FUSION 1,4TDCi 2004/68KM + Suzuki-GSX-750F/1993/106KM
Silnik: 1,8 TDCi/1,4TDCi/750ccmPB98
Rocznik: 2004/2004/1993
Postów: 178
Domyślnie Odp: Dopasowanie żarówek ?

Może wyłamię się poza miłośników sprawdzonych, pewnych marek jak: "Osram" czy "Philips" bo osobiście mam założone zwykłe "Tungsramy +50%" i powiem tylko tyle;
- wymieńcie reflektory !!!
Nawet te zwykłe firmy TYC ze zwykłymi żarówkami dają 5 x lepsze światło od niejednej markowej żarówki z podwójną mocą/blaskiem światła/... itd.
Dowód? - na własnej skórze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fakt, że droższa inwestycja ale dać 350zeta/kpl. reflektorów z dostawą i cieszyć się światłem ksenonowym na zwykłych żarówkach to daje do myślenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No, ale cóż .... ja musiałem a Wy - jak uważacie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Gdzie SIŁA i RACJA się spierają, tam SIŁA MA RACJĘ !!!
Klocek7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2014, 06:50   #9
michalpodroznik
ford::advanced
 
Avatar michalpodroznik
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-07-2011
Skąd: Jasło (RJS)
Model: Był: Ford Fusion FX Gold był: Fiat Croma jest: Ford Focus kombi
Silnik: duratec 1,4 80 KM; 1,9 JTD 150KM; Duratorq 1,6TDCi
Rocznik: 2006, 2006, 2016
Postów: 358
Domyślnie Odp: Dopasowanie żarówek ?

@klocek7

Nie wiem jak Kolega, ale ja miałem niezbyt ciekawe przejścia z reflektorami firmy TYC. Skusiłem się na ich zakup do fiata seicento ze względu na niską ich cenę (w 2008r. 110,00zł za sztukę zamiast 550,00zł za oryginalny Magneti Marelli w serwisie) i powiem tak - tych reflektorów nie dało się poprawnie ustawić. Diagności nie chcieli mi podpisać przeglądu ze względu na to, że TYC świeciły "za wysoko" oraz do tego strasznie kiepskie (miękkie) plastiki kółek zębatych regulacji pochylenia odbłyśnika; przy pierwszej regulacji zęby tych kółek miażdżyły się na stycznych. Pieniądze wyrzucone w błoto. I tak musiałem kupić oryginalne reflektory fiata ze względu na to, że w tych, co miałem zamontowane w samochodzie, skruszyły się zaczepy odbłyśnika i odblyśniki drżały podczas jazdy (zjawisko częste do zaobserwowania podczas wymijania ciężarówek "starszej daty").

Na reflekory TYC narzekają nawet na forach innych marek (alfa romeo, fiat, opel). Nie polecam. Lepiej zainwestować w oryginalne reflektory produkcji firmy Hella (np. z rozbiórki) lub w regenerację posiadanych reflektorów.

Ostatnio edytowane przez michalpodroznik ; 26-06-2014 o 07:06
michalpodroznik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2014, 07:24   #10
Jitter
Fusioneer
 
Avatar Jitter
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-12-2009
Skąd: FZ
Model: Fusion Trend Gold-X
Silnik: DuraTec 1.4 (FXJA)
Rocznik: 2009
Postów: 686
Domyślnie Odp: Dopasowanie żarówek ?

Cytat:
Napisał michalpodroznik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na reflekory TYC narzekają nawet na forach innych marek (alfa romeo, fiat, opel). Nie polecam. Lepiej zainwestować w oryginalne reflektory produkcji firmy Hella (np. z rozbiórki) lub w regenerację posiadanych reflektorów.
Zdecydowanie poprę słowa przedmówcy. Produkty marki TYC, Depo, itp. to typowy przykład części dla "speców" od handlu rozbitkami, którzy naprawiają je w celach zarobkowych i po możliwie najniższych kosztach.

Osobiście przekonałem się o "jakości" tych lamp, montując je po stłuczce w swoim pierwszym aucie (Peugeot 205): plastikowe odbłyśniki, pod wpływem wysokiej temperatury pochodzącej od świecących w dzień i w nocy żarówek po niecałym roku eksploatacji przybrały odcień brunatny, następnie zaczęły się łuszczyć...

Oczywiście, każdy robi wg własnego uznania i możliwości finansowych, lecz w swoim przypadku podobnie, jak przedmówca, zdecydowałbym się na zakup dobrze zachowanych lamp używanych.
__________________
Signature coming soon...

Ostatnio edytowane przez Jitter ; 26-06-2014 o 07:44
Jitter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.