Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Tuning
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-06-2016, 17:22   #401
TuneFORCE
ford::professional
 
Avatar TuneFORCE
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 25-09-2009
Skąd: Wałbrzych/Poznań/Trójmiasto
Model: Focus RS
Silnik: 2.3EB
Rocznik: 2017
Postów: 1,350
Domyślnie Odp: chiptuning focus 1,6 tdci

Cytat:
Napisał akajo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Heko
ile kosztuje takie podkręcenie mk3 1,6 tdci 115KM na 146KM??
Dlaczego akurat na 146M a nie 143KM albo 145KM?

TuneFORCE jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2016, 18:05   #402
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,165
Domyślnie Odp: chiptuning focus 1,6 tdci

Cytat:
Napisał TuneFORCE Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dlaczego akurat na 146M a nie 143KM albo 145KM?
a ciekawe ciekawe się rzeczy dzieją Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
Przybliża się dzień w którym i w Bydgoszczy prawdopodobnie będzie można robić takie rzeczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (rozmowy trwają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2016, 14:11   #403
akajo
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-06-2016
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDCI 150KM
Rocznik: 2017
Postów: 102
Domyślnie Odp: chiptuning focus 1,6 tdci

146, bo Heko ma w stopce tak przerobione autoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)) Już sobie popisaliśmy na priv i wszystko wiem ale mam wątpliwość, którą chcę tu poruszyć.
Chip polega na zmianie map z tego co się orientuję czyli zmiana proporcji mieszanki paliwowo powietrznej oraz charakterystyki turbo

To jakim cudem nie ma to wpływu na szybsze zużycie turbiny i zapchanie DPF???
Prosiłbym o rzetelne wypowiedzi w tej kwestii, bo dla mnie wniosek jest jeden
Póki w aucie jest DPF nie należy go chipować
Będę wdzięczny za opinie
To
akajo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2016, 16:26   #404
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: chiptuning focus 1,6 tdci

Cytat:
Napisał akajo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bo dla mnie wniosek jest jeden
Póki w aucie jest DPF nie należy go chipować
co to za bzdura, 95% chipowanych aut jest z dpf Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dobrze zrobiony program nie wpływa na jego zapychanie
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2016, 17:29   #405
kaacka
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-07-2010
Skąd: rbk
Model: cmax
Silnik: od psa
Rocznik: 2010
Postów: 152
Domyślnie Odp: chiptuning focus 1,6 tdci

może to jest właśnie różnica wykonania.
Pan Mietek z zaprzyjaźnionego garażu robi chipa za 150 pln, potem przejedzie się za delikwentem kawałek przez miasto, jak zbytnio nie dymi to strony ustalają że na teraz jest ok. po buziaku i kwita. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kaacka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2016, 18:08   #406
TuneFORCE
ford::professional
 
Avatar TuneFORCE
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 25-09-2009
Skąd: Wałbrzych/Poznań/Trójmiasto
Model: Focus RS
Silnik: 2.3EB
Rocznik: 2017
Postów: 1,350
Domyślnie Odp: chiptuning focus 1,6 tdci

Cytat:
Napisał akajo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...........Chip polega na zmianie map z tego co się orientuję czyli zmiana proporcji mieszanki paliwowo powietrznej oraz charakterystyki turbo..............
Przy modyfikacji wykonanej optymalnie nie będzie żadnego problemu z filtrem FAP/DPF, nawet gdy zadymienie będzie większe to co najwyżej regeneracja może przebiegać częściej....tutaj znaczenie ma to jak program został zrobiony...przy zachowaniu zdrowego rozsądku, a nie parciu na wynik można zrobić taki program, że filtr tego nie odczuje...oczywiście nie będzie to 140KM w 1.6TDCI...
TuneFORCE jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2016, 21:20   #407
akajo
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-06-2016
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDCI 150KM
Rocznik: 2017
Postów: 102
Domyślnie Odp: chiptuning focus 1,6 tdci

I to jest dla mnie rzetelna odpowiedź. Jeżeli proces wypalania przebiega częściej, to znaczy nic innego jak przyspieszone zapchanie filtra, bo po każdym wypalaniu coś w nim zostaje.
A wypala się częściej, bo wtryski leją więcej paliwa i dpf musi przechwycić więcej spalin
Z tego co się jeszcze orientowałem dwumasa też mocniej dostaje po tyłku

Nie twierdzę, że tuning jest zły ale trzeba mieć świadomość co za tym idzie odnośnie kosztów eksploatacji pojazdu
akajo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2016, 22:07   #408
kaacka
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-07-2010
Skąd: rbk
Model: cmax
Silnik: od psa
Rocznik: 2010
Postów: 152
Domyślnie Odp: chiptuning focus 1,6 tdci

no to jak tak już idziesz to jeszcze w 1.6 korbowody nie są najlepsze do większego dłubania, zużywa się też standardowe sprzęgło (sam wymieniałem dwukrotnie), do tego klocki, opony....
tak sobie planuję że jak już dorosnę to takie auto sobie sprawie żeby go nie trzeba było dodatkowo dłubać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
poza tym ford to nie ferrari. co się tam może wielkiego popsuć...
kaacka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2016, 22:21   #409
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: chiptuning focus 1,6 tdci

Cytat:
Napisał akajo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I to jest dla mnie rzetelna odpowiedź. Jeżeli proces wypalania przebiega częściej, to znaczy nic innego jak przyspieszone zapchanie filtra, bo po każdym wypalaniu coś w nim zostaje.
mam wrażenie że czytasz tylko to co chcesz usłyszeć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dalej w tekście czytamy:
Cytat:
Napisał TuneFORCE Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przy zachowaniu zdrowego rozsądku, a nie parciu na wynik można zrobić taki program, że filtr tego nie odczuje...
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2016, 21:03   #410
akajo
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-06-2016
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDCI 150KM
Rocznik: 2017
Postów: 102
Domyślnie Odp: chiptuning focus 1,6 tdci

Czytam uważnie Heko
Tunerforce napisał w dalszej części cytowanej przez Ciebie Jego wypowiedzi, że nie będzie to 140koni z 1,6 , a ja cały czas drążę temat Twojej opcji zrobienia 146 koni z tego silnika...
Nie ma co dalej dywagować. Ja na dzień dzisiejszy widzę więcej przeciw niż za, ale to moje subiektywne zdanie. Każdy może robić co chce ze swoim autem....Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.))
akajo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.