Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-04-2018, 07:31   #71
aroniusz
ford::beginner
 
Avatar aroniusz
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 08-05-2015
Skąd: Gliwice
Model: Był Ka, jest Escape
Silnik: 2.0 EB
Rocznik: 2016
Postów: 22
Domyślnie Odp: Przednie reflektory przekładka

Zastanawiam się, czy jest możliwość zmiany tylko prawej lampy na EU tak aby była asymetryczna ? Rozmawiałem telefonicznie z diagnostą i powiedział, że lewa w US powinna być taka sama jak EU jeśli chodzi o wiązkę światła. Próbował ktoś może takie rozwiązane - lewa US a prawa EU (lampy soczewki - halogen) ?

aroniusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2018, 08:52   #72
ellocco
ford::average
 
Avatar ellocco
 
Zarejestrowany: 22-07-2010
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Model: KUGA MK1
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2010
Postów: 172
Domyślnie Odp: Przednie reflektory przekładka

Cytat:
Napisał aroniusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zastanawiam się, czy jest możliwość zmiany tylko prawej lampy na EU tak aby była asymetryczna ? Rozmawiałem telefonicznie z diagnostą i powiedział, że lewa w US powinna być taka sama jak EU jeśli chodzi o wiązkę światła. Próbował ktoś może takie rozwiązane - lewa US a prawa EU (lampy soczewki - halogen) ?
Kiedyś też zapytałem cz jest w ogóle sens wymiany reflektorów przednich, diagnosta odpowiedział że nie ma sens ponieważ chodzi o to że reflektory US nie oślepiają jadących z naprzeciwka i to jest OK co innego w przypadku pojazdów RHD tu należy wymienić lewy reflektor gdyż będzie oślepiał on jadących z naprzeciwka. Próbowałem odnaleźć norm czy przepisy mówiące o tym lecz niestety nie znalazłem takowych.
ellocco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2018, 10:13   #73
aroniusz
ford::beginner
 
Avatar aroniusz
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 08-05-2015
Skąd: Gliwice
Model: Był Ka, jest Escape
Silnik: 2.0 EB
Rocznik: 2016
Postów: 22
Domyślnie Odp: Przednie reflektory przekładka

Ja mam uszkodzony zderzak i prawą lampę, więc te dwa elementy bym wymienił. Wówczas prawa lampa będzie astmatyczna i w trakcie przeglądu będzie ok.
aroniusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2018, 19:02   #74
Wacman
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-08-2015
Skąd: Słupsk
Model: Escape/Kuga Titanium 4x4
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2015
Postów: 286
Domyślnie Odp: Przednie reflektory przekładka

Jedna lampa taka a druga taka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jak to będzie wyglądać? przecież one się różnią wyglądem.
Wacman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2018, 21:19   #75
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,029
Domyślnie Odp: Przednie reflektory przekładka

Cytat:
Napisał aroniusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...w trakcie przeglądu będzie ok.
Pod warunkiem, że przegląd będzie przechodził sam dowód rejestracyjny...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bo jeśli przypadkiem, będzie też dostarczone na przegląd to "smart" auto, to jednak śmiem mooooocno wątpić w to "ok"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2018, 22:54   #76
Tomto79
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 17-03-2016
Skąd: Kraków
Model: Ford Escape Titanium 4WD
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2015
Postów: 56
Domyślnie Odp: Przednie reflektory przekładka

Ja myślę, że kolega aroniusz nigdy nie widział tych lamp obok siebie, one są kompletnie różne, ich cechą wspólną jest tylko to, że można je zamontować w Kuga/Escape - inny klosz, inne żarówki, inne wnętrze, homologacja, pomarańczowa obrysówka. Nawet gdyby przeszedł "diagnostę" to i tak zostałby zatrzymany dowód przez pierwszy patrol policji.
Tomto79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2018, 09:59   #77
aroniusz
ford::beginner
 
Avatar aroniusz
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 08-05-2015
Skąd: Gliwice
Model: Był Ka, jest Escape
Silnik: 2.0 EB
Rocznik: 2016
Postów: 22
Domyślnie Odp: Przednie reflektory przekładka

Tomto79 - trochę przesadzasz, mam w swoim wersję czarnę jak ST-line z pomarańczową obrysówką i w serwisie są mi w stanie ściągnąć z niemiec taką samą tyle że w wersji eu, a porównując na zdjęciach są identyczne takie samo wnętrze, żarówki. No ale czepiać się to potraficie. Myślę, że po to się tu pisze aby rozwiać wątpliwości. Wczoraj byłem na stacji diagnostycznej i rozmawiałem osobiście z diagnostą. Potwierdził, że do końca nie będzie to zgodne, ale lepsze zło jak będzie lewa symetryczna (nie oślepia) niż to co teraz rejestrują bez przeróbek z UK. Mimo wszystko dziękuję wszystkim hejterom i znawcom. Zamówię prawą z serwisu w identycznym wykonaniu jak moja lewa i jak dojdzie to z pewnością podzielę się wrażeniami i róznicami.
aroniusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2018, 11:05   #78
Wacman
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-08-2015
Skąd: Słupsk
Model: Escape/Kuga Titanium 4x4
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2015
Postów: 286
Domyślnie Odp: Przednie reflektory przekładka

Kolego nikt tu nie przesadza, tylko próbujemy Ci uświadomić, że to są dwie różne lampy, ale jeśli dla Ciebie one są takie same to chyba jednak wszyscy mamy coś ze wzrokiem i jesteśmy hejterami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wacman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2018, 12:37   #79
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,984
Domyślnie Odp: Przednie reflektory przekładka

Cytat:
Napisał aroniusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wczoraj byłem na stacji diagnostycznej i rozmawiałem osobiście z diagnostą. Potwierdził, że do końca nie będzie to zgodne, ale lepsze zło jak będzie lewa symetryczna (nie oślepia) niż to co teraz rejestrują bez przeróbek z UK
pisz więcej to klient nie pobędzie długo tym diagnostą , bo zaczną mu się kontrole , a z tego co przeczytałem to porównać można by było do założenia 2 różnych opon na jedną oś - absurd
__________________
IDS |Forscan| UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2018, 19:55   #80
Tomto79
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 17-03-2016
Skąd: Kraków
Model: Ford Escape Titanium 4WD
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2015
Postów: 56
Domyślnie Odp: Przednie reflektory przekładka

Aroniusz nie przesadzam, tylko, że pisałem o zwykłej lampie halogenowej. Może to przeoczyłem, ale dopiero teraz piszesz, że masz wersję ST-Line, w takim razie nie wypowiem się w temacie bo takich lamp nie miałem u siebie - jeżeli są identyczne to OK.
Tomto79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.