Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-04-2018, 23:45   #671
Jurij_ji
ford::amateur
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 13-04-2018
Skąd: Olsztyn/Holandia
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2010
Postów: 6
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Witam.

Zamontowałem u siebie radyjko z Androidem. Ogólnie wszystko działa ale mam jeden problem....

Po przekręceniu stacyjki w pierwsza pozycje, radio sie włącza ale tylko na 10s po czym gaśnie. Jak zostawię kluczyk w stacyjce w pierwszej pozycji to radio co jakis czas próbuje sie włączyć i po chwili znow sie wyłącza.

Gdy przekręcę kluczyk w pozycji zapłonu to radio gra i sie nie wyłącza. Tak samo podczas pracującego silnika wszystko działa.

Dlaczego w pozycji pierwszej radio nie gra cały czas tylko sie wyłącza? Spotkał sie ktos z was z takim problemem?

Za słaby prąd czy co?

Pozdrawiam Łukasz

Jurij_ji jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2018, 06:42   #672
jarek33
ford::advanced
 
Imię: jarek
Zarejestrowany: 15-02-2017
Skąd: Świdnica
Model: MKI MKII MKIIIMKIV
Silnik: 2,0 1,8 2,0 1,6
Rocznik: -92, -98, -02, -14
Postów: 291
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

A w czasie takiej sytuacji nie masz przypadkiem otwartych drzwi
jarek33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2018, 23:41   #673
swiety_76
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 04-01-2013
Skąd: Łódź
Model: Focus MK2 & MK3
Silnik: 1,6
Rocznik: 2007 & 2011
Postów: 96
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Panowie jakiej firmy radyjko najlepiej kupić ?

U chińczyków jest kilkanaście marek. Na pierwszy rzut oka wszystkie wyglądają jakby wyszły z jednej fabryki (pewnie tak jest w rzeczywistości) i różnią się ilością RAM/ROM oraz wersją androida.

Wygląda na to że najwięcej sprzedaje się marek Ownice, Eunavi, Isudar, Wondefoo.

Czy poszczególne marki oprócz ilości Ram/Rom i wersji Androida różnią się innymi rzeczami ? Np lepsze/gorsze wzmacniacze/ tunery itd ? Czy jedne grają lepiej od innych czy wszystko to samo ?

Najdroższe i chyba najczęściej zachwalane jest Ownice (C500) ale ma starego Androida 6.0 i 2 GB RAM. Często oferowane w pakietach z dodatkowymi gadżetami (dlatego pewnie wyższa cena)

Isudar jest dostępny w wersjach z nowszym Androidem i 4 GB RAM i dużo tańszy.
Pytanie czy warto dopłacać do Ownice czy wszystko jedno i brać tańsze ?

Niektórzy dyskwalifikują Ownice ze względu na stary Android i pytanie czy do codziennej funkcjonalności radia wersja Androida od 6 wzwyż ma jakieś znaczenie ?

Ownice chwali się tym że ma z tyłu duży radiator. Czy nie ma problemu z montażem ?
W tańszych wynalazkach jest często montowane aktywne chłodzenie (wiatraczek) który pewnie z czasem może zacząć głośniej chłodzić

Często ludzie piszą że mają problemy ze sterowaniem przy kierownicy oraz zasięgiem.
Czy te problemy dotyczą konkretnej marki czy wszystkich po trochu ?

Mam Focusa mk2 2007 pre lift ale już z radiem owalnym to oczywiście converse mnie nie interesuje.
Czy aby działało sterowanie przy kierownicy zawsze trzeba domontować dekoder canbus ?

Widzę że niektórzy sprzedawcy oferują np pakiet Converse (z tym dekoderem i innymi bajerami) albo no Converse (gołe). Niektórzy dodają dekoder do radia gratis, inni nie albo dodają dodatkową aukcję na dekoder.

I ostatnie pytanie ale to oczywiście kwestia gustu czy lepiej prezentuje się i lepiej użytkuje się wersję czarną wokół srebrnej rami czy wersję srebrną wokół srebrnej ramki ?


PS Edit

Zauważyłem że te wszystkie radia nie mają z tyłu na środku wypustki (tak jak to jest w fabrycznych radiach) która wchodzi w otwór montażowy w głębi i pozwala prawidłowo osadzić radio i radio trzyma się tylko na 4 śrubach z przodu - nie ma z tym żadnych problemów ?

Ostatnio edytowane przez swiety_76 ; 23-04-2018 o 10:36
swiety_76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2018, 17:47   #674
jarek33
ford::advanced
 
Imię: jarek
Zarejestrowany: 15-02-2017
Skąd: Świdnica
Model: MKI MKII MKIIIMKIV
Silnik: 2,0 1,8 2,0 1,6
Rocznik: -92, -98, -02, -14
Postów: 291
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

większość radii jest z tej samej fabryki
ja mam jeszcze inne
różni ludzie rożne radia chwalą ale o tym nie dyskutuję
są też baaaardzoooo nie zadowoleni (może kupili radio starszej generacji z antkiem 4,4 i1GB ramu)
ogólnie polecane są radia z antkiem 6,0 i 2gb ramu
Cytat:
Napisał swiety_76 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Isudar jest dostępny w wersjach z nowszym Androidem i 4 GB RAM i dużo tańszy.
pokaż takie radio lub link do takiej aukcji ja jakoś nie mogę trafić na takie "cudo"

dodatki do radia
to tylko dodatek w polsce można trafić w podobnej cenie
ja mam tylną kamerę za 30PLN z przesyłką i jestem zadowolony
przednia jest w podobnej cenie i służy jako rejestrator
Cytat:
Napisał swiety_76 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
stary Android i pytanie czy do codziennej funkcjonalności radia wersja Androida od 6 wzwyż ma jakieś znaczenie ?
to zależy
nawigacje wolą nowszego antka i większość apek z google sklep jest już pod nowsze adki
Cytat:
Napisał swiety_76 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Często ludzie piszą że mają problemy ze sterowaniem przy kierownicy oraz zasięgiem.
Czy te problemy dotyczą konkretnej marki czy wszystkich po trochu ?
wszystkich po troch
aby poprawnie działało sterownie z kierownicy potrzebny jest canbus
aby dobrze radio odbierało fale (tak jest w mondku nie wiem jak we fokusie) potrzebny jest separator antenowy dobrze podłączony aby spełniał swoje zadanie
Cytat:
Napisał swiety_76 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I ostatnie pytanie ale to oczywiście kwestia gustu czy lepiej prezentuje się i lepiej użytkuje się wersję czarną wokół srebrnej rami czy wersję srebrną wokół srebrnej ramki ?
no i sam sobie odpowiedziałeś na pytanie, a jakie teraz masz podpasuj pod kokpit
Cytat:
Napisał swiety_76 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zauważyłem że te wszystkie radia nie mają z tyłu na środku wypustki (tak jak to jest w fabrycznych radiach) która wchodzi w otwór montażowy w głębi i pozwala prawidłowo osadzić radio i radio trzyma się tylko na 4 śrubach z przodu - nie ma z tym żadnych problemów ?
u mnie odbyło się plug&play i wszystko działa nic nie lata nie trzeszczy
jarek33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2018, 20:51   #675
bombonik
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-03-2018
Model: S-Max, S-Max Mk2 ST-Line
Silnik: 1.8tdci, 2.5 HEV
Rocznik: 2006, 2022
Postów: 81
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Ja pytałem Ownica czemu mają tkiego starego Androida - odpisali, że pracują nad 7 i 8, ale te dwie wersje mają niby problemy ze stabilnością (?)
Ostatecznie i tak zamówiłem Ownica, bo po pierwsze primo wszyscy go chwalą, po drugie primo ma pasywne chłodzenie, po trzecie primo wbudowany modem 3g (doliczcie sobie jego cenę do tych tańszych, bo trzeba będzie dokupić do nich dongla) i w związku z tym też 2 anteny gsm. Po czwarte primo Ownice robi radio w wersji 9" (jak tak teraz myślę, to nie wiem, czy nie lepiej było szukać czegoś markowego i wsadzać w ramkę 2 din - ale już za późno na takie dylematy).
No a po piąte primo - ultimo - za dodatkowe 30$ wysyłają tak, że podobno nie ma zagrożenia Vatem. A ponieważ VAT od 400$ to ponad 90$, więc wolałem dopłacić 30$ i mieć święty spokój.
Summa summarum, drogo wyszło. Ale wydaje mi się, że albo trzeba brać najtańsze, albo najlepsze.
bombonik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2018, 21:08   #676
piotrfocustdci
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-12-2008
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 264
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

No a po piąte primo - ultimo - za dodatkowe 30$ wysyłają tak, że podobno nie ma zagrożenia Vatem. A ponieważ VAT od 400$ to ponad 90$, więc wolałem dopłacić 30$ i mieć święty spokój.
Summa summarum, drogo wyszło. Ale wydaje mi się, że albo trzeba brać najtańsze, albo najlepsze.[/QUOTE]


Daj proszę znać gdzie to kupiłeś.


Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
piotrfocustdci jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2018, 09:50   #677
bombonik
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-03-2018
Model: S-Max, S-Max Mk2 ST-Line
Silnik: 1.8tdci, 2.5 HEV
Rocznik: 2006, 2022
Postów: 81
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cytat:
Napisał piotrfocustdci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Daj proszę znać gdzie to kupiłeś.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
bombonik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2018, 10:27   #678
kolekszy
ford::average
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 24-04-2015
Skąd: Namysłów
Model: mondeo mk4
Silnik: 1999
Rocznik: 2009
Postów: 143
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Ja do mojego MK4 zamawiałem isudar, 4 GB ramu, android 8 z magazynu z Niemiec. 3 dni i radio miałem u siebie. Bez dodatkowych opłat

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
kolekszy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2018, 12:58   #679
swiety_76
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 04-01-2013
Skąd: Łódź
Model: Focus MK2 & MK3
Silnik: 1,6
Rocznik: 2007 & 2011
Postów: 96
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Z tego co widzę Isudar bez DSP można ciągnąc z Niemiec a z DSP tylko z Chin.
Pytanie czy dla tego bajeru warto ?
Do tego piszą że niby dekoder cn bus trzeba zamawiać na innej aukcji ? Dostałeś raem czy kupowałeś osobni ?

Ostatnio edytowane przez swiety_76 ; 24-04-2018 o 13:03
swiety_76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2018, 16:13   #680
jarek33
ford::advanced
 
Imię: jarek
Zarejestrowany: 15-02-2017
Skąd: Świdnica
Model: MKI MKII MKIIIMKIV
Silnik: 2,0 1,8 2,0 1,6
Rocznik: -92, -98, -02, -14
Postów: 291
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cytat:
Napisał kolekszy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja do mojego MK4 zamawiałem isudar, 4 GB ramu, android 8 z magazynu z Niemiec
pokaż linka do tego radia

Ostatnio edytowane przez jarek33 ; 24-04-2018 o 17:34
jarek33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
radioodbiornik



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.