Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-06-2017, 20:10   #1
karoolpl
ford::advanced
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 15-01-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 282
Domyślnie Głuche stukanie prawy przód

Cześć,

Mam od pewnego czasu problem, podczas jazdy po jakichkolwiek nierównościach, czy to nierówności drogi, czy lekkie bądź mocniejsze wyboje tudzież progi zwalniające, mam taki problem że słyszę puste stukanie. Słychać przy każdej prędkości, bez względu czy na prostych czy skręconych kołach.

Byłem w 2 dość dobrych warsztatach i wszystko od spodu jest w porządku, w jednym z serwisów wymieniony został sworzeń z oryginalnego (roznitowanie) i wsadzenie lemfordera. Jednak stuki nie ustały, dziś byłem znów w serwisie i ponownie od spodu nic, gdy mechanik się ze mną przejechał to stwierdził że to być może coś z amortyzatorem, bądź coś z Macphersonem, na postoju Żona kręciła kołami w prawo, lewo i sprawdziłem czy macpherson działa prawidłowo. Żadnych problemów nie zauważyłem, żadne drgania nie występowały na sprężynie, zachowywało się identycznie jak to z lewej. Na koniec pociągnąłem kilka razu za sprężynie z lewej i z prawej, z prawej miałem wrażenie jakby wszystko nie trzymało się tak sztywno jak z lewej, aczkolwiek różnica była minimalna i przy drugim razie przy sprawdzaniu miałem już wrażenie że jednak jest tak samo. Spotkał się ktoś z Was z podobnym problemem i wie co go powinno rozwiązać?

Dodam że na stacji diagnostycznej auto tłumiło bardzo dobrze i to samo w zakrętach, auto trzyma się jak cygan zasiłku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

karoolpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2017, 20:15   #2
corneliusab
ford::expert
 
Avatar corneliusab
 
Zarejestrowany: 26-02-2008
Skąd: AB(DE) / GD(PL)
Model: S-Max Titanium S / Kuga Individual
Silnik: 2.5 T 220 PS / 2.5 T 200PS
Rocznik: 2009 / 2009
Postów: 3,731
Domyślnie Odp: Głuche stukanie prawy przód

Sprawdzales mocowanie mcphersona u gory pod maska? Te sruby po bokach i ta centralna?



Pozdrawiam
__________________
Moje Mondeo

corneliusab jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2017, 20:57   #3
karoolpl
ford::advanced
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 15-01-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 282
Domyślnie Odp: Głuche stukanie prawy przód

Tak wszystkie dokrecone i to tak ze ani drgna, chociaz podjerzewam ze byc moze z samym mocowaniem cos nie halo, w sensie ze sie wyrobilo czy cos.
karoolpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2017, 21:23   #4
rut1985
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 12-07-2016
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci 140
Rocznik: 2009
Postów: 14
Domyślnie Odp: Głuche stukanie prawy przód

Mam podobny problem, z tym, że u siebie te głuche stukanie (również z prawej strony) obserwuje głównie przy niewielkich prędkościach podczas przejazdu przez poprzeczne nierówności. Byłem z tym w kilku stacjach diagnostycznych, u 2 mechaników, w między czasie wymieniłem łożyska macpersonów i dalej stuka... Podejrzewam, że kończy się amortyzator, ale póki działa to olałem (wymiana ivdc będzie boleć), przejechałem z tym stukaniem 30k km i prócz stukania nic się nie dzieje.
rut1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2017, 22:12   #5
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,754
Domyślnie Odp: Głuche stukanie prawy przód

A ja bym postawił na maglownice. Mocno stuka lewo prawo przy zgaszonym silniku? I czy stuki słychać przy zapalonym silniku? Może niech mechanior rozkupluje drążek prawy i porusza Góra dół
__________________
SZCZECIN, miasto nad morzem
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2017, 14:00   #6
karoolpl
ford::advanced
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 15-01-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 282
Domyślnie Odp: Głuche stukanie prawy przód

No właśnie maglownica w porządku, sprawdzona, jest lekki luz ale do wymiany jeszcze jej sporo brakuje, żadnych dźwięków które wskazywałby na maglownice, jedynie to pukanie na nierównościach, w jeździe nie przeszkadza aczkolwiek sam dźwięk denerwuje. Po autostradzie czy dobrej drodze cisza spokój,a po dziurach głuche pukanie.
karoolpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2017, 14:40   #7
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Głuche stukanie prawy przód

miałem kiedyś taki przypadek w MK3 - długo zeszło z weryfikacją ale w końcu się udało. Powodem były tuleje stabilizatora.
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2017, 11:29   #8
karoolpl
ford::advanced
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 15-01-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 282
Domyślnie Odp: Głuche stukanie prawy przód

Cytat:
Napisał bolek-tarnow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
miałem kiedyś taki przypadek w MK3 - długo zeszło z weryfikacją ale w końcu się udało. Powodem były tuleje stabilizatora.
Właśnie to kazałem sprawdzić i według serwisu wszystko z nimi w porządku, zarówno wizualnie jak i po sprawdzeniu, czy faktycznie nie tlyko dobrze wyglądają.

Więc póki co będę jeździł, obserwował i ew. jak już pukanie przekroczy granice mojej tolerancji to wymienię tam co się da Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
karoolpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2017, 11:43   #9
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,764
Domyślnie Odp: Głuche stukanie prawy przód

Opisywałem podobny przypadek. Każda nierówność mała bądź duża było słychać tępe stuki, czasami ustępowały czasami się nasilały. Zawieszenie sprawdzane, zero odchyleń, amortyzatory wg maszyn wzorowe. Mimo to stuki nadal występowały, decyzja wymieniam amortyzator z tej strony gdzie występowały stuki. Po wymianie cisza, spokój. Zdemontowany amortyzator miał taki jałowy ruch tłoczyska a w dolnym położeniu stukał. Co dziwne gdy po paru dniach jak poleżał takich objawów już nie było, tłoczysko chodziło z oporami.
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2017, 23:32   #10
karoolpl
ford::advanced
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 15-01-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 282
Domyślnie Odp: Głuche stukanie prawy przód

Dalej stukanie nie dawało mi spokoju. Pojechałem jeszcze do innego mechanika który znów powiedział że wszystko OK, ale zalecił mi pojechać na stacje diagnostyczną. Na stacji okazało się że prawa strona ma różnice tłumienia względem lewej prawie o 30 %, przy zakupie wynosiła ona 9 %, w ciągu 9 m-cy taka różnica się zrobiła, amortyzator dobiły nasze cudowne polskie a zwłaszcza gdańskie drogi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Kupiłem amortyzatory wraz łożyskami, mocowaniami etc. zostały tylko sprężyny stare. Za części wraz z sworzniem zapłaciłem 1100 zł, wszystko oryginalne, za wymianę dwóch amorków i sworznia z lewej strony 300 zł, plus 80 zł zbieżność. Nastała długo upragniona cisza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mechanik po zdemontowaniu amortyzatorów powiedział że ogólnie z tym prawym dziwna sprawa, bo nie miał żadnych wycieków, uszkodzeń wizualnych etc. więc coś musiało w jego wnętrzu się od****ć dziwnego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
karoolpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.