Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-09-2017, 15:46   #1
m4rioo
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 21-09-2017
Skąd: Łask
Model: Mondeo MK4 Kombii
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 41
Domyślnie Nierówna praca zaraz po uruchomieniu

Witam, od niedawna jestem posiadaczem mondeo z 2008r, 2.0 TDCI 140KM. Mam mały problem z samochodem i nie wiem co to moze byc, objaw jest taki że po uruchomieniu samochodu np po nocy kiedy silnik juz ostygł bardzo dziwnie pracuje, tak nierówno i jak sie doda mu gazu to jakby miał zaraz zgasnąć (oczywiscie nie gasnie), problem ustaje jak sie go potrzyma na wyzszych obrotach przez kilka sekund albo przejedzie 100m. I drugi i zarazem ostatni problem to gdy sie jedzie samochodem niezaleznie od temperatury silnika i utrzymuje się pedał gazu tak zeby samochod utrzymywał prędkosc a nie przyspieszał to tak jakby się silnik dławił i przerywa. Wystarczy dodac gazu odrobine mocniej i problem znika. Co to może byc ? Moze to byc ktorys z wtryskiwaczy ? Bo gdy kupowalem samochod to zauwazylem jakby jeden sie lekko pocił. Jeśli jest taka szansa to od razu wymieniłbym świece. Pytanie czy ciezko jest samemu taki wtryskiwacz wymienic ? I jesli podejrzewacie że to moze byc to, poprosiłbym o jakiegos linka jaki bedzie dobry. A jesli nie to proszę o pomoc w ustaleniu problemu. Kabla niestety nie mam zeby samochod podpiąć.

m4rioo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2017, 18:22   #2
misiek12394
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-08-2016
Model: Mondeo Mk4 titanium
Silnik: 2,0 LPG
Rocznik: 2008
Postów: 19
Domyślnie Odp: Nierówna praca zaraz po uruchomieniu

jeśli chodzi o kłopot przy uruchamianiu to mam ten sam objaw tylko że w silniku 2.0 benzyna. Wczoraj wstawiłem temat na forum i do dziś nie ma odpowiedzi
misiek12394 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2017, 19:29   #3
aurerum
ford::professional
 
Imię: Mieczysław
Zarejestrowany: 29-01-2012
Skąd: Sędziszów
Model: Mondeo mk4 ,Puma 1,7
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 1,083
Domyślnie Odp: Nierówna praca zaraz po uruchomieniu

w benzynie na gaz bywa tak że rozjeżdżają się mapy temat jest gdzieś na forum
aurerum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2017, 19:35   #4
m4rioo
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 21-09-2017
Skąd: Łask
Model: Mondeo MK4 Kombii
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 41
Domyślnie Odp: Nierówna praca zaraz po uruchomieniu

no tak ale u mnie mowimy w dieslu, i to jest jeden z problemów, ktos cos moze jeszcze pomoc ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
m4rioo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2017, 19:46   #5
aurerum
ford::professional
 
Imię: Mieczysław
Zarejestrowany: 29-01-2012
Skąd: Sędziszów
Model: Mondeo mk4 ,Puma 1,7
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 1,083
Domyślnie Odp: Nierówna praca zaraz po uruchomieniu

najlepiej by było jakbyś podłączył kompa ,może ktoś w twojej okolicy ma.Sama wymiana wtryskiwacza nie jest zbyt skomplikowana, tylko nie wiem czy tam się coś nie programuje po takiej wymianie
aurerum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2017, 20:17   #6
m4rioo
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 21-09-2017
Skąd: Łask
Model: Mondeo MK4 Kombii
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 41
Domyślnie Odp: Nierówna praca zaraz po uruchomieniu

wiec spytam inaczej, ktoś w łódzkim (ewentualnie w lubelskim) ma interfejs zebym mogl sie podpiac ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. I ewentualnie wiedziałby jak zakodowac wtryskiwacz gdyby trzeba bylo wymienic ? i tak patrze na cene nowego wtryskiwacza i na inter cars 1500zł sztuka ?!

Ostatnio edytowane przez m4rioo ; 26-09-2017 o 20:21
m4rioo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2017, 20:50   #7
m4rioo
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 21-09-2017
Skąd: Łask
Model: Mondeo MK4 Kombii
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 41
Domyślnie Odp: Nierówna praca zaraz po uruchomieniu

nikogo nie ma z okolic ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
m4rioo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2017, 21:43   #8
m4rioo
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 21-09-2017
Skąd: Łask
Model: Mondeo MK4 Kombii
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 41
Domyślnie Odp: Nierówna praca zaraz po uruchomieniu

bylem u mechanika, osłuchał silnik, cos tam podotykał i stwierdził ze to nie wtryski ani EGR, wg niego jest krzywy korbowód o_O. Czy to mozliwe ? Kuzyn jak wymieniał mi swiecie stwierdził ze jedna jest mokra bo wtrysk źle podaje, a drugi sie poci. Jak myslicie, zostac przy wtryskach czy pruć pół silnika zeby wymienic korbowód ? Koszt regeneracji 4 wtrysków 1500zł, koszt korbowodu i jego wymiany porównywalny więc nie wiem co robic
m4rioo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2017, 09:44   #9
olgran
ford::beginner
 
Avatar olgran
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 13-09-2012
Skąd: Oleśnica
Model: Mondeo Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 180 PowerShift
Rocznik: 2015
Postów: 36
Domyślnie Odp: Nierówna praca zaraz po uruchomieniu

Kolego m4rioo, pierwsze kroki to podpięcie auta pod komputer, każdy mechanik ci taką diagnostykę wykona( och koledzy z forum- żeby chłopakowi nie pomóc?) Ten co Fordadotykał to go olej. Jeśli komp nic nie pokaże, to zacząłbym od sprawdzenia: Przepływomierz, EGR, wtryski a nie ich wymianie w ciemno bo mogą się okazać dobre. Wg. mnie korbowód daje inne oznaki niż te opisane przez ciebie.
olgran jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2017, 09:52   #10
m4rioo
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 21-09-2017
Skąd: Łask
Model: Mondeo MK4 Kombii
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 41
Domyślnie Odp: Nierówna praca zaraz po uruchomieniu

samochod przez kilka minut po uruchomieniu na zimnym nie równo pracuje, jakby się dławił, poprawiło się troche po wymianie świec. Do tego kuzyn który mi te świece wymieniał stwierdził że spaliny mają inny zapach niż powinien być. No i o ten ostatni objaw, w trakcie jazdy gdy się trzyma gaz aby samochod utrzymywał stałą prędkość, czuć jakby silnik się delikatnie dławił, wystarczy wcisnąć pedał o milimetr mocniej i po problemie
m4rioo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.