Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-10-2017, 16:15   #1
adamzlodzi
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-01-2015
Skąd: Łódź
Model: Ford
Silnik: Mondeo
Rocznik: 2011
Postów: 10
Domyślnie Wymiana pompy wtryskowej 2,2 TDCi 200km

Witam
Podczas ostatniej mojej podróży 500m przed dotarciem do celu wyświetlił mi się czerwony trójkąt z napisem SILNIK - USTERKA. Auto zostało przełączone na tryb awaryjny na którym udało mi się dojechać. Jednak po wyłączeniu silnika auta ponownie nie udało się uruchomić. Po ściągnięciu go do ASO w Łodzi otrzymałem informację, że usterka dotyczy układu paliwowego a mechanik z serwisu zasugerował wymianę filtra paliwa wraz z obudową ( koszt ok 1000zł ) Po wymianie jednak okazało się, że sprawa nie została rozwiązana i trzeba będzie jednak wymienić pompę wtryskową co wiążę się z niebagatelnym kosztem ok 5 tys zł. Po konsultacji z innym mechanikiem spoza ASO, który zasugerował regenerację pompy obdzwoniłem całą Łódź i pół Polski aby dowiedzieć się, że rozbieżności w cenie są kolosalne ( 500-2500zł )gdzie nowa pompa kosztuje ok 3000zł. Co robić? Godzinę temu kolejny diagnosta tym razem z ASO z kolei zasugerował, żeby poszukać zaworu sterującego do pompy ( koszt 300zł ) i wg niego istnieje duże prawdopodobieństwo, że ta przyczyna to zawór, jednak oni nie mają możliwości zakupu samego zaworu dlatego tą część muszę załatwić we własnym zakresie... Co robić? Proszę o poradę, być może ktoś miał podobne zdarzenie? Gdzie ewentualnie można zakupić taki zawór?


Ostatnio edytowane przez adamzlodzi ; 05-10-2017 o 16:18
adamzlodzi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2017, 21:05   #2
glajder
ford::beginner
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 23-02-2014
Skąd: Sosnowiec
Model: Mondeo MK4 Kombi
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 46
Domyślnie Odp: Wymiana pompy wtryskowej 2,2 TDCi 200km

Ja miałem podobnie jednakże po wyłączeniu nie bylo problemu z włączeniem. Przy trochę mocniejszym przyspieszaniu znowu awaria silnika. Czasami to nawet gasł co nie jest miłym doświadczeniem. Ale restart zawsze pomagał. W moim przypadku wymiana filtra paliwa pomogła. A musiałeś płacić za filtr i jego wymianę skoro nie pomogło? Swoją drogą 1000 złotych za wymianę filtra paliwa...

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
__________________
Pozdrawiam, Szymon
Modyfikacje: PAM, Convers+ by Orion
glajder jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2017, 21:12   #3
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,381
Domyślnie Odp: Wymiana pompy wtryskowej 2,2 TDCi 200km

Cytat:
Napisał glajder Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Swoją drogą 1000 złotych za wymianę filtra paliwa...
Zaproponuj teraz magikom z aso, by te 1000zł Ci zrekompensowali
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2017, 21:59   #4
22fordmondeo
ford::beginner
 
Imię: adam
Zarejestrowany: 06-10-2017
Skąd: łódzkie
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2,2 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 33
Domyślnie Odp: Wymiana pompy wtryskowej 2,2 TDCi 200km

Adam,
przy jakim przebiegu wydarzyła Ci się ta usterka?
Czy komputer zapisał jakiś błąd?

Ps
filtra w aso kosztuje około 300 PLN + wymiana pewnie około 100
Jakie ceny wpisali Ci na rachunku?
22fordmondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2017, 22:47   #5
glajder
ford::beginner
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 23-02-2014
Skąd: Sosnowiec
Model: Mondeo MK4 Kombi
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 46
Domyślnie Odp: Wymiana pompy wtryskowej 2,2 TDCi 200km

Mi za filtr paliwa w 2016 po przelocie 180 000 w ASO na Śląsku zaśpiewali 500 zeta plus robota. W zeszłą sobotę pod blokiem wymieniłem sobie sam. Koszt: 150 filtr manna 40 zeta pompka i 2.5 godziny zabawy.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
__________________
Pozdrawiam, Szymon
Modyfikacje: PAM, Convers+ by Orion
glajder jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2017, 20:29   #6
22fordmondeo
ford::beginner
 
Imię: adam
Zarejestrowany: 06-10-2017
Skąd: łódzkie
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2,2 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 33
Domyślnie Odp: Wymiana pompy wtryskowej 2,2 TDCi 200km

A dowcip polega na tym, że po rozcięciu plastikowej obudowy naszym oczom ukaże się wkład filtra dokładnie taki jak w 2.0 tdci, który kosztuje koło 60 PLNów

Adam daj znać jak postępy w zwalczaniu problemu.
Powodzenia!
22fordmondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2017, 13:20   #7
adamzlodzi
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-01-2015
Skąd: Łódź
Model: Ford
Silnik: Mondeo
Rocznik: 2011
Postów: 10
Domyślnie Odp: Wymiana pompy wtryskowej 2,2 TDCi 200km

Sprawa niestety na moje nieszczęście okazała się bardziej skomplikowana. Zawór sterujący zakupiłem "magicy" z ASO po kolejnych kilku dniach stwierdzili, że to jednak nie pomogło i w dalszym ciągu twierdzą, że do wymiany jest pompa i...nie tylko pompa ponieważ odkryli, że zbiornik paliwa również zasysa gdzieś powietrze i oczywiście po wymianie pompy oczywiście trzeba go także wymienić... Prawdopodobnie wpadłem w pułapkę ASO, zamierzam zabrać stamtąd auto bo za moment wymienią mi pół samochodu a usterka pozostanie... Zna może ktoś jakiś sensowny serwis w Łodzi?

Bump: Sprawa niestety na moje nieszczęście okazała się bardziej skomplikowana. Zawór sterujący zakupiłem "magicy" z ASO po kolejnych kilku dniach stwierdzili, że to jednak nie pomogło i w dalszym ciągu twierdzą, że do wymiany jest pompa i...nie tylko pompa ponieważ odkryli, że zbiornik paliwa również zasysa gdzieś powietrze i oczywiście po wymianie pompy oczywiście trzeba go także wymienić... Prawdopodobnie wpadłem w pułapkę ASO, zamierzam zabrać stamtąd auto bo za moment wymienią mi pół samochodu a usterka pozostanie... Zna może ktoś jakiś sensowny serwis w Łodzi?

Bump:
Cytat:
Napisał 22fordmondeo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Adam,
przy jakim przebiegu wydarzyła Ci się ta usterka?
Czy komputer zapisał jakiś błąd?

Ps
filtra w aso kosztuje około 300 PLN + wymiana pewnie około 100
Jakie ceny wpisali Ci na rachunku?
Usterka się pojawiła przy 160tys
adamzlodzi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2017, 13:56   #8
kuba es
ford::average
 
Imię: kuba
Zarejestrowany: 14-09-2016
Skąd: Toruń
Model: mondeło
Silnik: dwa zeło
Rocznik: 2009
Postów: 82
Domyślnie Odp: Wymiana pompy wtryskowej 2,2 TDCi 200km

Cytat:
Napisał adamzlodzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawa niestety na moje nieszczęście okazała się bardziej skomplikowana. Zawór sterujący zakupiłem "magicy" z ASO po kolejnych kilku dniach stwierdzili, że to jednak nie pomogło i w dalszym ciągu twierdzą, że do wymiany jest pompa i...nie tylko pompa ponieważ odkryli, że zbiornik paliwa również zasysa gdzieś powietrze i oczywiście po wymianie pompy oczywiście trzeba go także wymienić... Prawdopodobnie wpadłem w pułapkę ASO, zamierzam zabrać stamtąd auto bo za moment wymienią mi pół samochodu a usterka pozostanie... Zna może ktoś jakiś sensowny serwis w Łodzi?

Bump: Sprawa niestety na moje nieszczęście okazała się bardziej skomplikowana. Zawór sterujący zakupiłem "magicy" z ASO po kolejnych kilku dniach stwierdzili, że to jednak nie pomogło i w dalszym ciągu twierdzą, że do wymiany jest pompa i...nie tylko pompa ponieważ odkryli, że zbiornik paliwa również zasysa gdzieś powietrze i oczywiście po wymianie pompy oczywiście trzeba go także wymienić... Prawdopodobnie wpadłem w pułapkę ASO, zamierzam zabrać stamtąd auto bo za moment wymienią mi pół samochodu a usterka pozostanie... Zna może ktoś jakiś sensowny serwis w Łodzi?

Bump:

Usterka się pojawiła przy 160tys

co to za serwis? szok niedowierzanie! . Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wymieniają - Ty płacisz , dalej nie działa i gra muzyka!!
moim zdaniem skoro wymienili filtr a to nie pomogło niech założą stary i szukają dalej - bo tak jak piszesz za chwile naprawy przekroczą wartość auta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kuba es jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2017, 22:11   #9
22fordmondeo
ford::beginner
 
Imię: adam
Zarejestrowany: 06-10-2017
Skąd: łódzkie
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2,2 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 33
Domyślnie Odp: Wymiana pompy wtryskowej 2,2 TDCi 200km

Witaj,

czyli niezbyt dobrze. Jaki koszt był tego zaworu? Kupowałeś w ASO oryginalny fordowski?

Mam wrażenie, że tak poważna usterka powinna być zapisana jakimś błędem w pamięci komputera...ale mam wrazenie że nasze kompy są trochę głupawe.

Miałem kiedyś w focusie problem z przerywaniem i brakiem reakcji na gaz, ale komp nie wyłapywał żadnego błędu.
Na co dzień latam octavią 1,6 tdi i tam ewentualne usterki od razu zostawiają ślad w pamięci komputera, nie wspomnę o tym, że wiem kiedy skoda wypala dpf, bo na postoju obrotu rozną do 1000, a w fordzie nie mam o tym bladego pojęcia i niechcący mogę przerwać pracę w trakcie wypalania.

Powodzenia i dawaj znać jak postępy w naprawie mundka!
22fordmondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2017, 17:38   #10
adamzlodzi
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-01-2015
Skąd: Łódź
Model: Ford
Silnik: Mondeo
Rocznik: 2011
Postów: 10
Domyślnie Odp: Wymiana pompy wtryskowej 2,2 TDCi 200km

No niestety w drugim serwisie ( już nie autoryzowanym ) po kolejnych dwóch tygodniach po walkach z przewodami elektrycznymi i wymianie jakiegoś czujnika odpowiedzialnego za odpalanie auto po raz pierwszy odpaliło jednak układ paliwowy w dalszym ciągu się zapowietrza i powróciliśmy do punktu wyjścia i potwierdzili wersję z ASO, że do wymiany jest pompa wtryskowa... Ma ktoś jakiś pomysł co z tym fantem zrobić? Regenerować? Szukać używki? czy jednak wymienić na nową ( koszt samej pompy ok 3000zł )...? Fachowcy z tego serwisu odradzają regenerację ze względu na ryzyko pozostawienia jakichś opiłków, które w przyszłości mogą spowodować uszkodzenie elektro-wtrysków, które ponoć kosztem mogą być równe wartości pojazdu...

Ostatnio edytowane przez adamzlodzi ; 27-10-2017 o 17:42
adamzlodzi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.