Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-01-2018, 10:47   #21
krzychu.c
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 16-11-2017
Skąd: Radom
Model: s-max
Silnik: 2.0 duratec
Rocznik: 2006
Postów: 11
Domyślnie Odp: Znikajacy olej i nieregularny zapłon

Cytat:
Napisał krzychu.c Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam;
Właśnie jestem po wizycie u mechanika i diagnozie. Otóż uszczelniacze zaworów do wymiany, pozatym tłoki i cylindry olejem zalane(sprawdzane endoskopem) więc z pierścieniami może być różnie choć sprężanie na zimnym dobre ana cieplym powyżej 16. Na dwóch kompletnie zalanych olejem tlokach skali brakło mechanik mówi że to przez olej który je uszczelnił. Pozatym oliwa spiernicza spod dekla od zaworów. Więc mowi że silnik do remontu czyli wymiana uszczelniaczy zaworowych, glowica do planowania i wymiany uszczelki no i to wszystko co wyjdzie po rozebraniu silnika(na myśli ma to co przy sprawdzeniu głowicy będzie szczelność itp.) A co do zapłonu to narazie zostawia temat bo przyczyną mogą być powyższe problemy i spalanie oleju.
Zastanawia mnie czy przy wymianie uszczelniaczy trzeba uszczelke pod glowica robić?
Czy to możliwe że przy takim bałaganie może nie świecić sie "check engine" ? Mam ochotę poszperać i sprawdzić czy handlarz wiedząc co sprzedaje czasem jej nie "naprawił". Mam na myśli skojarzenie jej z kontrolką np. ładowania aku. Już słyszałem trochę o takich przypadkach.

krzychu.c jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2018, 17:57   #22
cliner
ford::professional
 
Avatar cliner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 06-12-2011
Skąd: Anglia
Model: NieFord-Skoda Octavia vRS
Silnik: 2.0 TSI
Rocznik: 2016
Postów: 1,424
Domyślnie Odp: Znikajacy olej i nieregularny zapłon

Może,zaświeci jak całkowicie padnie sonda lambda i katalizator.Opcja z naprawą też możliwa.
__________________
http://s1069.photobucket.com/albums/u468/cliner66/
http://forum.fordclubpolska.org/album.php?albumid=786
---------------------------------------------------
269KM/429Nm by Heko(było),następne(było) 275KM/427Nm...jest 324KM/483Nm...
cliner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2018, 13:05   #23
krzychu.c
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 16-11-2017
Skąd: Radom
Model: s-max
Silnik: 2.0 duratec
Rocznik: 2006
Postów: 11
Domyślnie Odp: Znikajacy olej i nieregularny zapłon

Jest finał naprawy silnika w moim s-maxie. Otóż mechanik silnik rozebrał, głowice splanowal i wymienił pierścienie olejowe. Plus wszystko co przy takim remoncie potrzeba zrobić plus rozrząd. I wszystko skończyło by się gdyby nie to że moje auto jak się okazuje ma silnik ale o pojemności 1.8. Wyszlo dopiero przy pomiarze średnicy cylindrów oraz tłokow bo pierścienie olejowe zamówione zgodnie z numerem vin były zadurze. Zdziwienie mechanika i moje było olbrzymie bo przecież fabryka takich smaxow nie robi. Więc rozpoczynam batalie z handlarzem. Silnik 1.8 od 2.0 niestety w fordzie jest taki sam a mój ponoć konkretnie pochodzi od c-maxa. Mocowania kompresora od klimy na to wskazują bo w c-maxie są na pokrycie miski olejowej. Rada "nie kupuj samochodu w Radomiu" jest niestety 100% prawdziwa. Jest to pierwsze moje auto tu kupione i ostatnie.

Ostatnio edytowane przez krzychu.c ; 15-02-2018 o 13:16
krzychu.c jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2018, 13:26   #24
Stanleyku
ford::beginner
 
Imię: Stanisław
Zarejestrowany: 26-06-2017
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2,5 Turbo
Rocznik: 2006
Postów: 10
Domyślnie Odp: Znikajacy olej i nieregularny zapłon

Cytat:
Napisał krzychu.c Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rada "nie kupuj samochodu w Radomiu" jest niestety 100% prawdziwa
Niestety ale to prawda mój kolega też się o tym przekonał.
Stanleyku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2018, 19:12   #25
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Znikajacy olej i nieregularny zapłon

szukaj silnika 2.0, a ten co masz po remoncie z powodzeniem sprzedasz.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2018, 15:07   #26
krzychu.c
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 16-11-2017
Skąd: Radom
Model: s-max
Silnik: 2.0 duratec
Rocznik: 2006
Postów: 11
Domyślnie Odp: Znikajacy olej i nieregularny zapłon

Witam wszystkich. Mam pytanie. Co zrobilibyscie w takiej sytuacji. Mam wyremontowany silnik przyjechałem ponad trzy tysiace kilometrów nie dolałem ani kropli oleju, pracuje równo, problemy z zapłnem zniknęły więc myślę że remont na 99% udany. Tylko silnik 1.8 a nie 2.0. Co byście zrobili wymieniac i ryzykować że się kupi silnik 2.0 w kiepskim stanie czy jeździć na tym co jest? Dodam, że handlarz od którego kupiłem auto oddał mi 4 tysie remont kosztowal mnie 3200 razem z łańcuchem rozrządu. Więc mam kase i silnik który myślę że za niezłe pieniądze mogę sprzedać (mam fakturę za remont i rachunki za części). Jeździ się tym nieźle, przydałoby się te 20 koni więcej czuć to trochę. A też nie wiem czy silnik 1.8 może współpracować z ta skrzynią biegów bezproblemowo. I czy to czasem nie wpływa negatywnie na sprzęgło i koło dwumasowe. Co myślicie?

Ostatnio edytowane przez krzychu.c ; 23-04-2018 o 16:58
krzychu.c jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.