Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-04-2018, 10:23   #1
andy65b
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 25-11-2016
Skąd: pomorskie
Model: Kuga
Silnik: 2,0 140
Rocznik: 2011
Postów: 34
Domyślnie Wyniki diagnostyki forscanem

Witam serdecznie, mam prośbę o interpretację wyników diagnostyki przeprowadzonej forscanem, chodzi mi o "niekompletne monitorowanie" czy tak ma być? czy to jest poprawność ? czy po prostu coś się dziej np z EGR? czy czujnikami? oraz "Mode 6 - test results for specyfic monitored system", który wykrył usterkę, czy to oznacza że to są usterki w ogóle istniejące gdzieś w pojeździe? Dodam że przeprowadziłem ją ze względu na dziwną pracę silnika w przedziale 1800- 2000 obrotów - drżenie silnika, które przenosi się i jest wyczuwalne siedząc w fotelu. Dodam że odczuwalne to jest na biegu jałowym. Gdy samochód porusza się nie odczuwa się tego, może lekkie drżenie przy ruszaniu wiec około 10000 obrotów, jakby miał ciężko ruszyć Może jakieś pomysły co do takiej przyczyny?. Pozdrawiam
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20180404_210459.jpg (99.1 KB, 61 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20180404_200950.jpg (96.5 KB, 54 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez andy65b ; 05-04-2018 o 10:54
andy65b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2018, 07:16   #2
tomekfordzik
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-01-2018
Model: cx-7
Silnik: 2.3 DISI
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: Wyniki diagnostyki forscanem

Zbierz logi podczas jazdy i na ich podstawie będzie można ocenić poprawność pracy silnika bo może się okazać że wszystko jest OK a masz uszkodzona jakąś poduszkę przy silniku. Tylko musisz dowiedzieć się które PID-y wybrać do monitorowania dla tego silnika.
tomekfordzik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2018, 12:45   #3
andy65b
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 25-11-2016
Skąd: pomorskie
Model: Kuga
Silnik: 2,0 140
Rocznik: 2011
Postów: 34
Domyślnie Odp: Wyniki diagnostyki forscanem

Dziękuję kolego za odpowiedź.. myślałem, że forscanem można zbadać wszystko bez konieczności jazdy pojazdem.. dalej szukam przyczyny... wymienione wszystkie filtry i dalej to samo, dodam też, że to nie wina sprzęgła (tak sądzę) ponieważ jest tak samo bez znaczenia czy wciskam sprzęgło czy nie, ani wina paliwa, bo tankowałem na Orlenie i Shellu. I muszę poprawić, bo drżenie występuje około 1000 i 2000 obrotów (w poprzednim poście niedokładnie napisałem ze w przedziale 1800-2000). Na biegu jałowym 800 obrotów silnik pracuje równo. A co do poduszek to, to być może,najechane mam 150000. Skłaniam się do padającego jakiegoś czujnika. Zauważyłem jeszcze, że po odpaleniu po chwilce wzrastają obroty by po chwilce znowu wyrównać do 800 obrotów.
andy65b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.