Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-05-2020, 01:15   #1
EbbeSand
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 23-10-2015
Skąd: Wrocław
Model: Fiesta ST 1.6 Ti-VCT / C-MAX 1.8 FlexiFuel
Silnik: 1.6 / 1.8
Rocznik: 2011 / 2009
Postów: 7
Domyślnie Kupno Focusa

Witajcie fordomaniacy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nadszedl ten czas niestety ze sprzedaje swoja Fieste ( 2011 1.6 benzyna 120KM ) i z racji niebawem nadejścia niebawem nowego członka rodziny szukam obecnie Focusa , jako drugiego auta

Ogolnie zastanawiam sie miedzy Kuga a Focusem ale do 30k pln rozsadniejsze jest kupno Focusa rocznikowo

Niestety z C-MAXem troche sie wdupilismy - silnik 1.8 FlexiFueal i slynne juz aluminiowe pierscienie = remont silnika , wiec pragne uniknąc nieprzewidzianych problemow na poczatku z Focusem

Wiec tutaj moje pytanie
1) ktore silniki sa wg was awaryjne , ktore sa cacy
2) jakie mankamenty maja Focusy po 2015 roczniku i na co zwracac uwage

Sklaniam sie raczej ku benzynie aczkolwiek jezeli diesel jest dobry tez nie pogardze , jedynie czego sie boje to DPFa oraz dwumasy ...

Dlatego licze na was i bardzo bym prosił o bardziej rozbudowane niz na przyklad ze silnik jakis tam jest do d...

Pozdrawiam

EbbeSand jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2020, 19:56   #2
EbbeSand
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 23-10-2015
Skąd: Wrocław
Model: Fiesta ST 1.6 Ti-VCT / C-MAX 1.8 FlexiFuel
Silnik: 1.6 / 1.8
Rocznik: 2011 / 2009
Postów: 7
Domyślnie Odp: Kupno Focusa

Nikt nic i??
EbbeSand jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2020, 20:43   #3
dragon.data
FCP member
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 19-09-2015
Skąd: Pless
Model: Focus MK2, Kuga MK1/MK3
Silnik: 1.6 / 2.o TDCi / PHEV
Rocznik: 2008, 2009, 2023
Postów: 38
Domyślnie Odp: Kupno Focusa

Ja to glownie na Mk1 i Mk2 polecam benzynki 1.6 100 albo 115konikow ale to roczniki sprzed 2010 chyba glownie mialy. Kuga MK1 tez niczego sobie odpukac w dieselu 140km. Mocna tylna klapa i wyzsze zawieszenie to przaktycznie nie koroduje jak sie porowna z podobnym rocznikiwo focusem...


Wysłane z Tapatalk
dragon.data jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2020, 23:15   #4
EbbeSand
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 23-10-2015
Skąd: Wrocław
Model: Fiesta ST 1.6 Ti-VCT / C-MAX 1.8 FlexiFuel
Silnik: 1.6 / 1.8
Rocznik: 2011 / 2009
Postów: 7
Domyślnie Odp: Kupno Focusa

no moje serce niemal krwawi ze pozbywamy sie fiesty

wlasnie ona ma silnik focusowy 1.6 120 konny plus zmienne fazy rozrządu co sprawia frajde jazdy tym autem a nie jakies tam ecoboosty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
EbbeSand jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2020, 23:54   #5
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: Kupno Focusa

Cytat:
Napisał EbbeSand Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... co sprawia frajde jazdy tym autem a nie jakies tam ecoboosty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no to chyba nie jeździłeś żadnym ecoboostem.
Do Focusa z motorów benzynowych pasuje właśnie ecoboost, najlepiej 1.6 lub nowszy 1.5. Jest czym jechać, moc i osiągi w sam raz.
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2020, 00:43   #6
EbbeSand
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 23-10-2015
Skąd: Wrocław
Model: Fiesta ST 1.6 Ti-VCT / C-MAX 1.8 FlexiFuel
Silnik: 1.6 / 1.8
Rocznik: 2011 / 2009
Postów: 7
Domyślnie Odp: Kupno Focusa

nie chodzi mi o ich osiągi a bardziej o żywotność

proste porównanie

Fiesta:
1.6 Duratec 120KM 88kW
1.0 EcoBoost 125KM 92kW

Focus
1.0 EcoBoost 140KM 103kW

niby w focusie masz jeszcze 1.6 150/182 co wydaje mi sie juz bardziej zyciowe ale nie zmieni to mojego podejscia ze juz wole kupic

cos z poziomu 2L i 160 KM , w moim osobistym odczuciu silnik ten "pozyje" zdecydowanie dluzej niz ecoboost

Jedyna opcja dla mnie na ecoboosta to kupno go ze salonu , od kogos bym wolal nie ryzykowac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


to juz samo mówi za siebie ...
EbbeSand jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2020, 15:22   #7
Skolmi
ford::expert
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Model: Focus
Silnik: PNDD + LPG
Rocznik: 2018
Postów: 3,510
Domyślnie Odp: Kupno Focusa

Cytat:
Napisał EbbeSand Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nadejścia niebawem nowego członka rodziny
Cytat:
Napisał EbbeSand Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jakie mankamenty maja Focusy po 2015 roczniku
Htb mają najmniejszy w segmencie bagażnik. Pamiętaj o tym i szukaj kombi.

O trwałości przy przebiegu 16 tys. km nie wypowiem się Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Skolmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2020, 22:11   #8
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: Kupno Focusa

Cytat:
Napisał EbbeSand Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie chodzi mi o ich osiągi a bardziej o żywotność
Nie zamierzam cię namawiać na zakup ecoboosta, ale...
Po pierwsze, mocno uogólniasz kwestię żywotności silnika, twierdząc, że taki wolnossący 1.6 pojeździ dłużej niż ecoboost. Trwałość silnika nie zależy tylko od pojemności, ale od szeregu innych czynników. Poza tym, z tego co wiem, ten 1.6 120 KM wcale nie jest taki bezawaryjny. Zmienne fazy rozrządu, katalizatory i sondy lambda ... na forum nie brak tematów o usterkowości tego motoru. Przekonał się o tym np. mój kolega z pracy jeżdzący taką wersją.

Po drugie, mówiąc o żywotności, jak długo zamierzasz jeździć tym samochodem i jakie roczne przebiegi robisz? Jeśli nie planujesz wiązać się z autem na 10 lat i nie robisz więcej niż 15-20 tys.km rocznie, to po co w ogóle pytania na temat trwałości silników? 200 tys.km to bez problemu zrobi nawet 3 cylindrowy ecoboost, jeśli tylko był regularnie serwisowany.
Jazda turbodoładowanym silnikiem, jego dynamika i elastyczność zazwyczaj bije na głowę jego wolnossącego odpowiednika.
Ja, na żadnego 1.6 120 czy 2.0 160 KM na pewno bym się nie zamienił,
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2020, 03:11   #9
EbbeSand
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 23-10-2015
Skąd: Wrocław
Model: Fiesta ST 1.6 Ti-VCT / C-MAX 1.8 FlexiFuel
Silnik: 1.6 / 1.8
Rocznik: 2011 / 2009
Postów: 7
Domyślnie Odp: Kupno Focusa

wiesz kapson ogolnie najwieksze obawy nie mam przed samym silnikiem ale tak jak wspomniales , jak osoba o niego dbala

troche poczytalem o ecoboostach i zgodze sie z Toba ze az takie awaryjne nie sa , aczkolwiek glowny ich mankament to chlodzenie i troche osob jednak mialo z nimi problemy , ale tak jak wspomniales . Jak ktos dba o auto to zywotnosc powinna byc ok

Zastanawia mnie jedynie skrzynia biegow bo sie troche naczytalem na temat PowerShifta ...

No ja mam fieste z tym silnikiem 1.6 Ti-VCT
No i powiem szczerze ze wlasnie ze wyskoczyla mi sonda na dniach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wiec temat pewno bede przerabial . Poki co zmienilem sterujaca na silniku ale dziad dalej sie swieci po skasowaniu bledow wiec bedziemy szukac co sie dzieje
EbbeSand jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2020, 06:55   #10
Pitterek
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 19-01-2013
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: '14
Postów: 223
Domyślnie Odp: Kupno Focusa

Ja jeżdżę Focusem 1.6EB 182KM i na wolnossący bym się nie zamienił (chyba że V6/V8, ale to już znacznie więsza masa i spalanie)
W silnikach z turbo ważna jest częsta zmiana oleju i dbanie o układ chłodzenia.
Nawet zadbany egzemplarz może ulec awarii.
Jazda ecoboostem to dużo lepsza elastyczność, radość z jazdy i niższe spalanie.
Jeśli chodzi o bagażnik w HB to po wyrzuceniu półki, podłogi i styropianu (robię to przed każdym wyjazdem) jest całkiem pojemny i foremny.
Mam 2kę małych dzieci i się z trudem, ale się mieszczę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Oczywiście do kombi wejdzie więcej.
Pitterek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.