Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-06-2019, 09:10   #551
emiluch
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-05-2009
Model: smax
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 7
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Witam szanowne grono.
Wczoraj podczas trasy zapalił mi się check engine😱w moim S-max 2.0 TDCi .Nie zauważyłem żadnego spadku mocy itp.wszystko działa prawidłowo a przejechałem jeszcze 200 km .Po dojechaniu na miejsce,odpaliłem test zegarów i info o błędach wyskoczył mi dtc#01e10100. Ktoś może wie co on oznacza??Dzięki za pomoc.
edit: wcześniej po przekręceniu zapłonu za radiem był słyszalny charakterystyczny dźwięk(jakby coś się uruchamiało-nie wiem jak to opisać dokładnie....szum? )
zauważyłem , że tego odgłosu dzisiaj brak.zanim pojadę do mojego mechanika chciałbym dowiedzieć się czegoś tutaj.....mój ma terminy i najwcześniej podepnie mnie pod kompa w piątek.
Pozdrawiam

emiluch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2019, 09:39   #552
marekjw2523
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-05-2012
Skąd: Nowy Sącz
Model: Focus MK2 Lift
Silnik: 1,6
Rocznik: 2008
Postów: 50
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Sekunda w google i by ci wyszło że jest to "central module configuration fault" mogłem zrobić literówkę jak co . Co do dźwięku to nie przypadkiem od klimatyzacji ?
marekjw2523 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2019, 11:06   #553
emiluch
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-05-2009
Model: smax
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 7
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Cytat:
Napisał marekjw2523 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sekunda w google i by ci wyszło że jest to "central module configuration fault" mogłem zrobić literówkę jak co . Co do dźwięku to nie przypadkiem od klimatyzacji ?
Dziękuje za odpowiedź,tak zgadza można w 3 sek odnaleźć odpowiedź w google co oznacza w/w błąd ,może za mało sprecyzowałem swoje pytanie ,chodzi mi o to czy od tego błędu może wyskoczyć check jak w moim przypadku? centralny działa mi prawidłowo zamykanie ,otwieranie domykanie szyb itp.
emiluch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2019, 20:52   #554
pawwoz1980@wp.pl
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 15-04-2018
Skąd: Wschowa
Model: Smax
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2011
Postów: 8
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

U mnie komunikat usterka silnika pojawia się póki co sporadycznie. Brak błędu esp, nie pali się też check engine żólta kontrolka silnika. Mam tylko czerwone info na wyświetlaczu usterka silnika. Auto nie traci mocy. Pozgaszeniu jak jest ciepły błąd nie znika. Dopiero jak ostygnie i odpalę nie ma tego info. Bylem w serwisie zgłosiłem problem ale nic się nie zapisało. Trzebaby przyjechać jak się akurat zaświeci a mało to realne..jakieś sugestie jak to ogarnąć?
pawwoz1980@wp.pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2019, 12:18   #555
marekjw2523
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-05-2012
Skąd: Nowy Sącz
Model: Focus MK2 Lift
Silnik: 1,6
Rocznik: 2008
Postów: 50
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Cytat:
Napisał [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie komunikat usterka silnika pojawia się póki co sporadycznie. Brak błędu esp, nie pali się też check engine żólta kontrolka silnika. Mam tylko czerwone info na wyświetlaczu usterka silnika. Auto nie traci mocy. Pozgaszeniu jak jest ciepły błąd nie znika. Dopiero jak ostygnie i odpalę nie ma tego info. Bylem w serwisie zgłosiłem problem ale nic się nie zapisało. Trzebaby przyjechać jak się akurat zaświeci a mało to realne..jakieś sugestie jak to ogarnąć?
Tak jak zawsze ja miałem dawniej też tylko sporadycznie aż po roku zaczęło ograniczać obroty silnika aż skończyło się na tym że błąd wywalało przy każdej jeździe. Zegary i zimne luty cóż więcej pisać .
marekjw2523 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2019, 10:12   #556
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Ot.... ciekawa diagnoza
Dotychczas zimne luty w zegarach to były objawy wariujących lub nie działających wskaźników prędkościomierza czy innych na liczniku .
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2019, 12:01   #557
salater
ford::amateur
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 19-04-2010
Skąd: Jawor
Model: S-max
Silnik: 2,0
Rocznik: 2010
Postów: 2
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Podpinam i wznawiam temat. Smax 2010 TDCI 2.0 163KM w automacie.
Podczas jazdy szybszej powyżej 100 km/h odpala się usterka silnik, za kilka chwil włącza się ESP i trzeba się zatrzymać bo traci moc. Wyłącz odczekaj i jedzie normalnie.
Ostatnio jak podpiąłem do kompa wyskoczył błąd niepamiętający numeru ale komunikat (nieszczelność w układzie paliwowym)
Przeszukałem przewodu żadnego wycieku, nie widać pęcherzyków powietrza w przewodach.
Ktoś może jakiś pomysł bo 2 mechaników już się poddało.
salater jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2019, 08:26   #558
BobMF
ford::advanced
 
Imię: Bob
Zarejestrowany: 25-04-2014
Skąd: Wrocław
Model: S-Max / Focus
Silnik: 1.8TDCI / 1.6EB
Rocznik: 2006 / 2012
Postów: 485
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Cytat:
Napisał salater Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podpinam i wznawiam temat. Smax 2010 TDCI 2.0 163KM w automacie.
Podczas jazdy szybszej powyżej 100 km/h odpala się usterka silnik, za kilka chwil włącza się ESP i trzeba się zatrzymać bo traci moc. Wyłącz odczekaj i jedzie normalnie.
Ostatnio jak podpiąłem do kompa wyskoczył błąd niepamiętający numeru ale komunikat (nieszczelność w układzie paliwowym)
Przeszukałem przewodu żadnego wycieku, nie widać pęcherzyków powietrza w przewodach.
Ktoś może jakiś pomysł bo 2 mechaników już się poddało.
gdzieś już, chyba w tym temacie, pisałem o swoim przypadku - co jakiś mi pada czujnik położenia wałka rozrządu i takie właśnie są objawy, najpierw zapala się awaria silnika i po jakimś krótkim czasie gaśnie, później potrafi wyłączyć się ESP. Po wyłączeniu i włączeniu silnika błędy znikają ale pojawiają się częściej. Jeśli to jest to, to nie nazywaj tych "mechaników" mechanikami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
BobMF jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2019, 17:23   #559
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Cytat:
Napisał salater Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podpinam i wznawiam temat. Smax 2010 TDCI 2.0 163KM w automacie.
Podczas jazdy szybszej powyżej 100 km/h odpala się usterka silnik, za kilka chwil włącza się ESP i trzeba się zatrzymać bo traci moc. Wyłącz odczekaj i jedzie normalnie.
Ostatnio jak podpiąłem do kompa wyskoczył błąd niepamiętający numeru ale komunikat (nieszczelność w układzie paliwowym)
Przeszukałem przewodu żadnego wycieku, nie widać pęcherzyków powietrza w przewodach.
Ktoś może jakiś pomysł bo 2 mechaników już się poddało.
To moze byc nieszczelnosc, ale sterownik wywala taki blad z powodu nieco niskiego cisnienia na szynie w stosunku do oczekiwanego.
Pierwsza rzecz, to filtr paliwa do wymiany i kontrola calego ukladu przed pompa WC.
Dalej to cala litania.
-walniety czujnik cisnienia na szynie
-zawor dozujacy na pompie
-przeciek na wtryskach do przelewu
-okablowanie i wtyczki w.w
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2019, 20:16   #560
Beata12
ford::amateur
 
Imię: Beata
Zarejestrowany: 15-07-2019
Skąd: Stargard
Model: S max
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Witam, jestem tu po raz pierwszy. Mam pytanie odnośnie mojego s maxa. Od jakiegoś czasu gdy wcisne mocno sprzęgło to zapala mi się usterka silnika. Poza tym nic się nie dzieje samochód jeździ dynamicznie. Na komputerze wyszedł błąd coś z przepustnica. Dodam,że to benzyna 2.0. Jak czytam tu wątki to zazwyczaj coś się dzieje z samochodami po zapaleniu tej kontrolki albo gaśnie albo wchodzi tryb awaryjny a u mnie nic ten komunikat. Czy to może być wina sprzęgła?
Beata12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.