Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-05-2010, 17:59   #1
El Nino
ford::advanced
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 19-03-2010
Skąd: Chorzów, Katowice, Ruda Śląska
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 202
Domyślnie kosmetyki samochodowe.

chciałbym poradzić się użytkowników na temat kosmetyków do pielęgnacji wnętrza samochodu - lubię świeżość i delikatny zapach. niestety fotele po 11 latach zaczynają nieprzyjemnie pachnieć tym bardziej że właściciel palił. czy istnieje w ogóle coś takiego na zasadzie sprayu, kropli itp co "wpsikuje" się w fotele co przenika do gąbki pod tapicerką i usuwa zapachy i odświeża fotele? o ile tapiercę można jeszcze jako tako wyprać pianką i ścierką o tyle samego siedziska z gąbki już nie bardzo chyba w domowych warunkach... czy ktoś stosował coś takiego jak febreze? z tego co słyszałem używa się go do mebli i pościeli, a do foteli w samochodzie? inne propozycje??

__________________
Ford Mondeo Mk4 2008 Kombi v. Titanium 2.0 145KM
El Nino jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2010, 20:48   #2
Jitter
Fusioneer
 
Avatar Jitter
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-12-2009
Skąd: FZ
Model: Fusion Trend Gold-X
Silnik: DuraTec 1.4 (FXJA)
Rocznik: 2009
Postów: 686
Domyślnie Odp: kosmetyki samochodowe.

Kolego, moim zdaniem najlepiej będzie, gdy udasz się do ludzi, którzy zawodowo zajmują się praniem tapicerki. Ćwiczyłem to na kilkunastoletnim aucie po palącym kierowcy. O ile plastiki dało się "odtytonić", to z fotelami był problem - żadne "psik-psiki" do tapicerki nie pomagały, nie mówiąc o plamach, pozostających po aplikacji środków. Owszem, parę złotych to kosztuje, ale efekt trwały i nic nie "wania". Można się zawziąć: kupić jakieś preparaty, wykręcić fotele, pożyczyć Kaerchera od sąsiada...tylko, czy warto?
__________________
Signature coming soon...
Jitter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2018, 21:12   #3
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: kosmetyki samochodowe.

Witam czy powłoka polimerowe Maguaiers paint protect jest ok ?
Kiedyś miałem jakaś słabsza która niby trzyma miesiąc i tak też trzymała. Dziś została nałożona ta co napisałem, teoretycznie ma trzymać do pół roku ...
Warto coś takiego nakładać? Zresztą już po fakcie i tak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2018, 07:02   #4
Andrzej
Prawie Moderator...
 
Avatar Andrzej
 
Zarejestrowany: 07-04-2008
Skąd: Białystok
Model: Tipo SW
Silnik: 1.4 T-JET
Rocznik: 2017
Postów: 534
Domyślnie Odp: kosmetyki samochodowe.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] złota łopata dla Ciebie ;-)
__________________
Bądź NIEBIESKI - wstąp do Klubu
Andrzej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2018, 22:49   #5
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: kosmetyki samochodowe.

Cytat:
Napisał Andrzej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
złota łopata dla Ciebie ;-)
A to jakieś takie forumowe nagrody ? Przygarne łopate bo dzialke chce kupićGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nie znalazłem tematu o kosmetykach ( wiem że gdzies jest ) bo mi soe szukac nie chcialo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2018, 23:21   #6
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: kosmetyki samochodowe.

Moim zdaniem nie warto. U mnie na właściwie trzecim samochodzie (1kkm/miesiąc, pod chmurką) nie było po 3 miesiącach. Lepiej raz na jakiś czas w 10' nałożyć jakiegoś QD. No a QuickWax od ADBL trzyma właściwie prawie 3 miechy tylko nakładanie i roztarcie to ze 20-25' na hatchabacku.

Nawet dział mamyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2018, 00:02   #7
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: kosmetyki samochodowe.

Dzięki @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powiem Ci że w tamtym roku na mondeo miałem coś tańszego i gorszego i trzymało tyle ile miało czyli miesiąc. Mycie auta przez ten miesiąc było POEZJĄ.

Teraz niby ma być na pół roku. Oczywiście to ekstremalny termin Bo spodziewam się max połowę z tego .
Ale skoro miałem pranie samochodu od A do Z w każdym calu , to nie zaszkodzilo mi dołożyć 20 zł do tego środka , o którym wyżej wspomniałem ( chociażby na próbę) . Mnie osobiście nic to nie mówi, ale skoro gość mający firmę pioracą samochody poleca to zaryzykowalem.
W sumie to znajomy . Za cenę którą dałem to w większych miastach idzie umyć i odkurzyć samochód ( gratis wytarcie plastików) więc po kieszeni nie zabolałoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2018, 10:03   #8
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,364
Domyślnie Odp: kosmetyki samochodowe.

Różnie bywa z ludźmi którzy myją samochody.
Przykład z mojej działki. Co tydzień przyjeżdża do nas pan "myjący auta" który ma poobklejanego vana że "top kosmetyki Autoglym" (z którym notabene sam korzystam).
Ok, myje sobie te auta nawet długo bo godzinka na auto to uważam że mu się po prostu nie śpieszy, a cena za mycie jest w miarę "dobra", jednak nie zauważyłem żeby faktycznie korzystał tylko z Autoglym i żeby auta które umył były czyste "długo".
Niejeden raz moje auto (myte czasami w 20 minut) wygląda po deszcze lepiej niż te służbowe. Więc bywa różnie. Mnie tylko sąsiad gnębi bo ma srebrnego Focusa Zetec który niezależnie od pogody wygląda jakby wyjechał z salonu. Obstawiam ceramikę bo nigdy nie widziałem go żeby tego auta mył.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.