Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford B-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-01-2018, 12:01   #21
TomaszKane
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-12-2017
Model: B-Max
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2013
Postów: 7
Question Odp: Podgrzewanie przedniej szyby nie działa

Panowie, powiedzcie mi proszę, czy bezpieczniki od ogrzewania przedniej szyby to:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] (javpal)
czy
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] (javpal mini)
a może kupić inny (marka?) gdzie indziej?

Generalnie przy tego typu zakupach brać cokolwiek czy warto na coś zwrócić uwagę?

TomaszKane jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2018, 12:50   #22
ptaszysko5
ford::average
 
Avatar ptaszysko5
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 01-12-2017
Skąd: Lubań
Model: Ford B-Max/ Fiesta MK7
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2013/2014
Postów: 91
Domyślnie Odp: Podgrzewanie przedniej szyby nie działa

Według instrukcji to bezpiecznik nr 9 - 40A

TABELA SPECYFIKACJI BEZPIECZNIKÓW - POJAZDY
WYPRODUKOWANE OD: 05-01-2013
Skrzynka bezpieczników w komorze silnika


Najlepiej wyjmij i zobacz jak wygląda to będzie jak wyjmiesz i zobaczysz jak wygląda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i będziesz miał 100% pewności.
ptaszysko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2018, 10:26   #23
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Podgrzewanie przedniej szyby nie działa

Uściślając dla potomnych, to są 2 identyczne bezpieczniki:
9 - 40A - Ogrzewanie przedniej szyby, lewa strona
10 - 40A - Podgrzewana szyba przednia z prawej strony

Patrząc na schemat skrzynki to bezpieczniki są prostokątne, ale tak jak kolega napisał najlepiej otworzyć skrzynkę i zobaczyć jakie są dokładnie. @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] podjedź do najbliższego sklepu motoryzacyjnego (nie sieciowego) lub z elektroniką, tam taniej kupisz bezpieczniki do auta niż z netu, bo odpadnie przesyłka.

A tak jeszcze w kwestii samego podgrzewania, to Ford montował w B-maxie marnej jakości szybę... U mnie już kilka pasków nie działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fiesta miała wszystkie sprawne po 8 latach, a tutaj po 3 już z 10 pasków nie działa.

Ostatnio edytowane przez boncio ; 25-01-2018 o 12:09
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2018, 10:55   #24
TomaszKane
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-12-2017
Model: B-Max
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2013
Postów: 7
Domyślnie Odp: Podgrzewanie przedniej szyby nie działa

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Ford montował w B-maxie marnej jakości szybę... U mnie już kilka pasków nie działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fiesta miała wszystkie sprawne po 8 latach, a tutaj po 3 już z 10 pasków nie działa.
To nie napawa optymizmem :-|

Dzięki Panowie, swego czasu te bezpieczniki wyjąłem i zdjęcia zrobiłem... ale całej skrzyni z góry - więc nie mam 100% pewności, jak ten bezpiecznik wygląda "pod spodem" - a, że jak wracam z pracy jest już*ciemno i zimno...
Jutro ogarnę temat i dla potomnych wrzucę tu zdjęcie.

Obiecane zdjęcia:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez TomaszKane ; 26-01-2018 o 22:57 Powód: Dodane zdjęcia
TomaszKane jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2018, 06:52   #25
tomo75i8
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-07-2009
Skąd: warmińsko-mazurskie
Model: Kuga
Silnik: 1,5 benzyna
Rocznik: 2021
Postów: 20
Domyślnie Odp: Podgrzewanie przedniej szyby nie działa

Cytat:
Napisał tomo75i8 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie w ogóle dziwnie to działa. Raz grzeje jedna połowa, raz druga, czasem obydwie ale jedna z nich (najczęściej od strony pasażera) z opóźnieniem. Największy problem ze środkiem, wygląda jakby w ogóle nie grzał :-(
Na szczęście "zmieściłem" się w gwarancji. Szyba wymieniona na nową, sprawnie i bez problemu w serwisie. Póki co wszystko działa jak należy :-)
tomo75i8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2018, 14:00   #26
Nielot
ford::average
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 28-08-2004
Skąd: Białystok
Model: B-Max Titanium
Silnik: 1,0 ecoboost 125
Rocznik: 2013
Postów: 65
Domyślnie Odp: Podgrzewanie przedniej szyby nie działa

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A tak jeszcze w kwestii samego podgrzewania, to Ford montował w B-maxie marnej jakości szybę... U mnie już kilka pasków nie działa
Fiesta miała wszystkie sprawne po 8 latach, a tutaj po 3 już z 10 pasków nie działa.
W Focusie przez 13 lat grzała jak trzeba a teraz w moim B-maxie kilku pasków "brakuje" ale mam szybę zmęczoną kamieniami.
Nielot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2018, 10:01   #27
gregor19710112
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-11-2010
Skąd: lublin
Model: 1.4 B-max
Silnik: 90
Rocznik: 2013
Postów: 78
Domyślnie Odp: Podgrzewanie przedniej szyby nie działa

ludzie dziś zaczeła grzać szyba o co chodzi a fordzie powiedzieli ze to wina szyby ze nie grzeje oni sie tak znają jak świnia na gwiazdach
gregor19710112 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2018, 14:07   #28
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Podgrzewanie przedniej szyby nie działa

No to jak nic masz problem z samym połączeniem kabli z szybą. Sprawdź masy przy dachu.
p.s. używaj please kropek i przecinków Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2018, 17:39   #29
macek40
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-03-2018
Model: B-Max
Silnik: ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 1
Domyślnie Odp: Podgrzewanie przedniej szyby nie działa

Witam, B-Max mojej żony nigdy nie był dotykany przez inne serwisy do tej pory. Wszystkie przeglądy robione w ASO. Ostatnio zauważyliśmy że ogrzewanie przedniej szyby (strona kierowcy tylko) nie działa. Oddaliśmy auto do ASO żeby fachowo sprawdzili. Zapłaciliśmy za diagnostykę i werdykt jest: Szyba do wymiany. W związku z tym ze gwarancja skończyła się kilka miesięcy temu wymiana to koszt 3000 zł. W raporcie serwisu wpisano tylko ze brak mechanicznych uszkodzeń szyby. Podobno masa i +V bez zarzutów obecne na stykach w szybie. Czytając poprzednie posty i słuchając nie jasnych wyjaśnień co do przyczyny awarii od obsługi w ASO zastanawiam się czy nie diagnozować problemu w innym serwisie albo samemu. Czy ktoś mógłby coś doradzić?
macek40 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2018, 08:45   #30
kamolss3
ford::amateur
 
Imię: adam
Zarejestrowany: 23-03-2018
Skąd: 1987
Model: wawa
Silnik: wsasds
Rocznik: 1988
Postów: 1
Domyślnie Odp: Podgrzewanie przedniej szyby nie działa

To trzeba raz dwa do mechanika to naprawi to bez problemu

Ostatnio edytowane przez kamolss3 ; 23-04-2018 o 17:42
kamolss3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.