Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|łódzka
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-01-2018, 19:32   #851
matelek
ford::beginner
 
Avatar matelek
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 09-02-2016
Skąd: Łódź-Bałuty
Model: ford c-max
Silnik: 1,6 diesel
Rocznik: 2005
Postów: 32
Domyślnie Odp: Warsztaty w Łodzi

Cytat:
Napisał Maniek8888 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie pilna sprawa! Potrzebuję na wczoraj ogarniętego zakładu wykonującego geometrię kół w Łodzi i okolicach.
Krzysztof Lipczyński
Suwalska 24
513 601 913
42 684 38 78

matelek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2018, 12:03   #852
rav 75
ford::professional
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 16-03-2016
Skąd: uć
Model: ford focus 3 i pół
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2017
Postów: 1,163
Domyślnie Odp: Warsztaty w Łodzi

Panowie jak wymienia się miskę olejową to ona występuje z korkiem? Bo w jednym warsztacie wymienili mi miskę oleju,korek wkręcili mi staryGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ,a rzekomo to właśnie korek spustowy był przyczyną wymiany miski oleju... I jeszcze klima - po 2 latach od rzekomego nabijania ubyło przeszło 300 gr. czynnika. Klima oczywiście jest już nabita ale normą jest taki ubytek?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Możecie pisać że nie ten dział ale sprawa dotyczy warsztatu w Łodzi.
rav 75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2018, 00:30   #853
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Warsztaty w Łodzi

Zależy jaka miska, cześć jest z korkami, część bez, nowa czy używana?
Czasem problem jest w samej misce (gwint, pękniecie) i wymienia się samą miskę a korek zostawia.
Choć jak przychodzi nowa miska z korkiem, to nie sądzę żeby ktoś wykręcił nowy i wkręcił stary bo po co. Wiec prawdopodobnie miska była bez korka (nowa czy używana??)
Co do klimy, ubytek w okolicach 100g/rok jest dopuszczalny, choć oznacza już jakąś drobną nieszczelność, choć pewnie trudno wykrywalną. Inna inszość, to dokładność pomiaru ilości czynnika.
Tak więc 300g/2 lata normą nie jest, i gdzieś się sączy. Ale znalezienie takiego wycieku może być trudne.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2018, 06:42   #854
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Warsztaty w Łodzi

Jak jest nowa miska to jest z korkiem nowym bo korek zużywa się najczęściej .
Co do klimy miski to powinieneś mieć z warsztatu gwarancję na taką usługę i jeśli nastąpiły wycieki to powinien w ramach gwarancji to ponownie spuścić i sprawdzić na lampę ultrafioletową czy nie ma wycieków / rozszczelnienia . No chyba że podczas nabijania przeładował ciśnienie i rozszczelnił poprzez to ale to warto sprawdzać przed zgłoszeniem sie do warsztatu bo niektórzy to olewają i jada krzywo prosto jakby całe życie łopatą tylko odmierzali . To co napisałeś to nie minimalny ubytek lecz bardzo dużo .
poczytaj tu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
......................... Pozdrawiam .

Ostatnio edytowane przez eclipse ; 19-02-2018 o 06:46
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2018, 05:39   #855
rav 75
ford::professional
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 16-03-2016
Skąd: uć
Model: ford focus 3 i pół
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2017
Postów: 1,163
Domyślnie Odp: Warsztaty w Łodzi

Miska nowa - zamiennik. Pracuję w warsztacie samochodowym,nie jestem mechanikiem,wychodzę z założenia że są rzeczy które ogarnę sam a tych których po prostu nie chcę (bądź nie umiem,nie mam czasu czy miejsca) zlecam mechanikowi. Wiem że na miskę jest jakaś gwarancja,czy tam rękojmia,nie jestem pewien czy chcę z niej skorzystać,bo skoro najpierw (przy wymianie oleju) mówi mi się o uszkodzonym korku spustowym (który to rzekomo uszkodził gwint w misce-stąd wymiana miski) a później montuje się go do nowej miski to co się może wydarzyć podczas kolejnej wizyty?
Co do klimy- mogę mieć zastrzeżenia co do faktycznego nabicia ale to jest temat którego nie udowodnię ze względu na czas który upłynął od przeglądu. Osoba która nabijała klimę twierdzi że ze 4 lata nikt tu nie zaglądał. Na koniec dodam że tak prosta (wydawało by się) sprawa jaką jest montaż płyty pod silnikiem musiała być też wyzwaniem. Zimą ,przy -5 telepało ją jakby nie była dokręcona. Obecnie mimo spadku temperatur takich objawów nie mam...
rav 75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2018, 18:30   #856
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Warsztaty w Łodzi

To co ty w tym warsztacie robisz ?.... długopis trzymasz ?....i cie robią w balona ...
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2018, 05:58   #857
rav 75
ford::professional
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 16-03-2016
Skąd: uć
Model: ford focus 3 i pół
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2017
Postów: 1,163
Domyślnie Odp: Warsztaty w Łodzi

Nie,na moje nieszczęście zaufałem warsztatowi. W myśl zasady co do której się stosuję a pracuje w branży prawie 30 lat:JAK CIĘ WIDZĄ TAK CIĘ PISZĄ. Zawsze staram się wykonywać zadania z maksymalną starannością stosując reżim technologiczny.
Warsztat w którym auto naprawiałem to Rafantek na Niezapominajki.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rav 75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2018, 23:36   #858
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Warsztaty w Łodzi

No ale to po co robić tajemnice. Nie można wprost zapytać?
Może od początku, co się wydarzyło?
Miska była pewnie wymieniana z powodu uszkodzenia gwintu korka spustowego. Jeżeli była z nowym korkiem to poszła z nowym, jeżeli bez to poszedł inny/ ew stary korek jeśli był dobry. Jeśli mechanik źle go wkręcił, i zniszczył gwint to trzeba przyjechać na reklamację. Mało prawdopodobne żeby ktoś wkręcił ponownie uszkodzony korek, bo i po co? Żeby się narazić na reklamację?
Co do klimatyzacji, jeśli była uzupełniana, to klient wiedział ile i do jakich wartości. Maszyna automatycznie podaje ilość czynnika i drukuje raport. Dlaczego też nie było wcześniej reklamacji? Klima działała poprawnie dwa lata?
Co do podłogi przykro mi że się poluzowała, tak bywa z jej mocowaniem. Skoro po jakimś czasie pojawił się problem wystarczyło podjechać żeby poprawić mocowanie bądź je wymienić.
Ogólnie miło jak klient zwraca się wpierw z reklamacja jak jest niezadowolony, nawet jeśli nie zamierza jej u nas realizować. Niestety jesteśmy tylko ludźmi i nie jesteśmy nieomylni. Lubię wiedzieć że coś zostało u mnie źle zrobione, ktoś popełnił błąd. Bez tego trudno się poprawić. Poza tym jeżeli reklamacja jest zasadna, to nawet jeśli poprawka jest dokonywana gdzie indziej wg woli klienta to przysługuje zwrot kosztów.
Niestety sytuację znam tylko z opisu powyżej ciężko mi się więc dokładnie odnieść.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu

Ostatnio edytowane przez Rafał A.(antek) ; 11-03-2018 o 23:41
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2018, 10:25   #859
ENowak
ford::average
 
Avatar ENowak
 
Imię: Emil
Zarejestrowany: 29-10-2012
Skąd: Łódź
Model: Mondeo 2,0 TDCI
Silnik: kleklekleklekle
Rocznik: 2012
Postów: 57
Domyślnie Odp: Warsztaty w Łodzi

Dobrzy koledzy mam pytanie.
Czy w Łodzi znajdę gdzieś warsztat który ogarnie mi dołożenie przedniej grzanej szyby do Forda Mondeo Mk4 rocznik 2012? Miałem taką szybę w poprzednim aucie (Focus 2010) i sprawdzało się to rewelacyjnie. Teraz mam Mondeo bez tego ale nie było wyboru bo auto pewne poflotowe i przede wszystkim dobrze mi znane.
Jakie to będą orientacyjne koszty tzn. szyba (może być zamiennik), wiązka szyby, przekaźnik, przycisk konsoli? Oraz dodatkowo koszty programowania i robocizny... Ogólnie ile +/- taka impreza może kosztować i czy jest ktoś poza ASO się tego w Łodzi podejmie...
ENowak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2018, 17:06   #860
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Warsztaty w Łodzi

Elektrycznie i programowo to ogarniam, szybę musisz w zakładzie gdzie montują szyby.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.