Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-10-2019, 20:12   #1
Wlodzio11789
ford::amateur
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 21-10-2019
Skąd: Bolesławice
Model: Ford Focus
Silnik: 2.0
Rocznik: 2016
Postów: 3
Domyślnie przerobienie świateł tylnych

Witam, mam problem że swoim fordem. Focusa sprowadzilem pół roku temu od przyjaciela ze stanów zjednoczonych. Auto miałoby do lekkich poprawek A rzeczywistość zweryfikowała mnie bardzo boleśnie.
Największy problem mam obecnie z tylnymi lampami ponieważ mój mechanik mówi że przerobienie świateł tylnych będzie mnie kosztowało około 2tys. Czy znacie może jakiś inny tańszy sposób na modyfikacje, ponieważ nie ukrywam że mój budżet nie jest z gumy i chciałbym jak najbardziej ograniczać koszta. Nie chodzi mi o drukaciarskie sposoby typu " malowanie pomarańczowym sprejem".
Dziękuję bardzo za każdą próbę pomocy.


Ostatnio edytowane przez SRS ; 10-12-2021 o 20:56
Wlodzio11789 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2019, 23:03   #2
Renji
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-10-2013
Skąd: Radom
Model: Focus MK3 ST
Silnik: 2,0 EB 250HP
Rocznik: 2017
Postów: 92
Domyślnie Odp: przerobienie świateł tylnych

Ale jaki masz konkretnie problem z lampami przecież w focusie kierunki maj a białe klosze kwestia zmiany żarówki na pomarańczową.
Światło przeciwmgłowe to większy problem. Brak elektroniki w sterowniku. ale 2k to jednak przesada. Jest temat na forum poszukaj jest też w nim do kogo sie zgłosić.
Renji jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2019, 23:13   #3
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: przerobienie świateł tylnych

Przeciwmgielne to wystarczy nawet podwiesić jakiekolwiek pod zderzakiem i dorobić włącznik. A nawet można by jedno światło cofania zmienić na przeciwmgielne, jeżeli ten focus ma podwójne cofania, to nie będzie sprzecenia auta jakimś podwieszaniem. Albo wkomponować coś w zderzak. Pokazałbyś tył tego auto i opisał problem.
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2019, 23:38   #4
Renji
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-10-2013
Skąd: Radom
Model: Focus MK3 ST
Silnik: 2,0 EB 250HP
Rocznik: 2017
Postów: 92
Domyślnie Odp: przerobienie świateł tylnych

Ale w Focusie przeciwmgielne jest w zderzaku, wiec trzeba tylko lampę wsadzić zamiast odblasku która kosztuje używana 80PLN. Druciarsko można dać jakieś zasilanie i włącznik od lampki, działać będzie ale chyba nie o to koledze chodziło
Renji jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2019, 07:56   #5
Wlodzio11789
ford::amateur
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 21-10-2019
Skąd: Bolesławice
Model: Ford Focus
Silnik: 2.0
Rocznik: 2016
Postów: 3
Domyślnie Odp: przerobienie świateł tylnych

Cytat:
Napisał Renji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale jaki masz konkretnie problem z lampami przecież w focusie kierunki maj a białe klosze kwestia zmiany żarówki na pomarańczową.
Światło przeciwmgłowe to większy problem. Brak elektroniki w sterowniku. ale 2k to jednak przesada. Jest temat na forum poszukaj jest też w nim do kogo sie zgłosić.
Problem jest ten że w mojej lampie czyt.wersja usa, swiatlo hamowania jest zintegrowane z kierunkiem. Jak patrzę na lampy które można kupić na allegro i które są europejskie wszystko jest takie same od środka jak w moim amerykanie, i nie ma nigdzie tam żarówki pod białym reflektorem, jest jedynie pasek z odblakskiem i on faktycznie jest biały.

Bump: A przeciwmgielne tylne na razie nie chce w to wrzucać jeszcze pieniędzy, problem jest jedynie z kierunkami, przez które nie mogę przejść przeglądu :/
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20191022_064553.jpg (93.6 KB, 43 wyświetleń)
Wlodzio11789 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2019, 08:20   #6
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,450
Domyślnie Odp: przerobienie świateł tylnych

Focus to nie fusion. Przystosowanie tylnych swiatel pod nasze przepisy mozna zrobic za 200-300zl.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2019, 08:35   #7
Wlodzio11789
ford::amateur
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 21-10-2019
Skąd: Bolesławice
Model: Ford Focus
Silnik: 2.0
Rocznik: 2016
Postów: 3
Domyślnie Odp: przerobienie świateł tylnych

Masz jakiś kontakt do kogoś kto to zrobi?
Wlodzio11789 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2019, 09:01   #8
Renji
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-10-2013
Skąd: Radom
Model: Focus MK3 ST
Silnik: 2,0 EB 250HP
Rocznik: 2017
Postów: 92
Domyślnie Odp: przerobienie świateł tylnych

Nie wiem jak jest w kombi mam HB. Ok, w twojej lampie jest osobno żarówka do kierunków? Nie pytam o kolor klosza czy żarówki. Czy realizowany jest na tej samej żarówce co światło STOP co by było dziwne.
Renji jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.