Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-10-2019, 18:15   #191
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,374
Domyślnie Odp: Częste wypalanie DPF

No i przyszla zima i chyba skonczylo sie testowanie.
Jak temperatura byla ok 20* to mi load szybko wyszedl na 42 (pisalem pare dni temu). A w ostatnie dni bylo 10-12* i po 200km LOAD i SOOT sa na 44.

I niech teraz ktos sprobuje wytypowac usterke Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2019, 10:28   #192
leadman
ford::amateur
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 21-07-2019
Skąd: Częstochowa
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 Duratorq
Rocznik: 2017
Postów: 9
Domyślnie Odp: Częste wypalanie DPF

Cytat:
Napisał MaXyM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i przyszla zima i chyba skonczylo sie testowanie.
Jak temperatura byla ok 20* to mi load szybko wyszedl na 42 (pisalem pare dni temu). A w ostatnie dni bylo 10-12* i po 200km LOAD i SOOT sa na 44.

I niech teraz ktos sprobuje wytypowac usterke Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No masakra jakaś. Ja po ostatnim wypaleniu wykasowałem wartości DPF. Wszystko zeszło na 0%. Po czym load po 3km był już 42% po 10km 49%. Obecnie po 130km LOAD 56% SOOT 13%.
Wqu mnie ten LOAD. Zobaczę co będzie po kolejnym wypaleniu i pytanie kiedy ono nastąpi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

EDIT: No to aktualizacja: LOAD podbił do 65 i w tym momencie SOOT 60% Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Zrobione 240km w sumie LOAD 61% SOOT 67%. Jeszcze nie wypalał. Wydaje mi się że u mnie zaślepienie EGR nic nie dało.

Ostatnio edytowane przez leadman ; 05-10-2019 o 18:50 Powód: Aktualizacja
leadman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2019, 20:01   #193
atari
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: Szczecin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 140KM -> 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,097
Domyślnie Odp: Częste wypalanie DPF

240km to spoko, kazde nast. bedzie rzadziej. ja bym sie cieszyl, ale idzie zima i wypalanie pewnie u mnie bedzie co 800-900km
atari jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2019, 17:13   #194
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,374
Domyślnie Odp: Częste wypalanie DPF

No.. z tym rzadziej to mam nadzieje, ale.. czytaj pod grafami.

Na razie obiecane grafy. Sa w kolejnosci chronologicznej. Pierwszy przedstawia 2 cykle (600 i 550km), wiekszosc to jazda autostrada 160km/h.
Drugi diagram to kolejny cykl, tym razem po miescie (450km)

Czerwony: SOOT
Niebieski: LOAD
Zolty: Cisnienie
Fioletowy: Temperatura

Mozna kliknac na graf aby zobaczyc oryginalna wielkosc

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Pierwsze wypalanie bylo na autostradzie. Drugie dokladnie po zjezdzie z niej. Widac ze przy pierwszym LOAD spadl do 20 (nigdy nie widzialem tak niskiego wyniku). Choc dopiero jakas chwile po skonczeniu wypalania.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Nie wiem czy zauwazyliscie na koncu kazdego wypalania, soot spada do ok 25, a load ma peek czasem ponad 50 by za chwile spasc w dol. Przed zasilepieniem EGR czy w gorace dni, ten skok mogl przewyzszych granice 65, co powodowalo automatyczne podskoczenie SOOT do 60. Nastepnie LOAD spadal ale SOOT zostawal i rosl dalej od tego poziomu, efektywnie skracajac okresy miedzy wypalaniem.

450km to wysmienity wynik. Ale teraz jest juz zimno (ok 12*C). Zobaczymy jak bedzie dalej i jak na wiosne/w lecie.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020

Ostatnio edytowane przez MaXyM ; 12-10-2019 o 17:33
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2019, 21:01   #195
leadman
ford::amateur
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 21-07-2019
Skąd: Częstochowa
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 Duratorq
Rocznik: 2017
Postów: 9
Domyślnie Odp: Częste wypalanie DPF

No u mnie właśnie ten "pik" load po wypalaniu powoduje że soot rośnie.
Jak zaraz po wypalaniu wyzeruję wartości DPF to wypalanie jest po ok. 360km.
Jak tego nie zrobię to odstęp między wypalaniami ok 170km (na zaslepionym EGR) i ok 140km (bez zaslepki).
Porównuję jak wyglądają wykresy z mojego focusa i w zasadzie wszystko jest bardzo podobne (wartości EGR, ciśnienie, temperatury itp).
Focus wypala się co 1200km (co prawda silnik 1.5 ale odczyty z czujników bardzo podobne).
Zastanawiam się jeszcze nad wskazaniami z wtrysków. Czy idzie z nich coś wywnioskować? np. że leją itp?
leadman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2019, 21:55   #196
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,374
Domyślnie Odp: Częste wypalanie DPF

Zastanawiam sie czy jakby wtryski laly to by sie to nie objawilo czestym wypalaniem przy szybkiej autostradowej jezdzie. Moze ktos wie.

Niedawno tu na forum czytalem, ze dymi jak w mieszance jest za malo powietrza albo za duzo paliwa. Moze to jest jakis trop.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2019, 17:34   #197
stiepek
ford::beginner
 
Avatar stiepek
 
Imię: Stefan
Zarejestrowany: 05-08-2012
Skąd: Zielona Góra
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI, 163 KM
Rocznik: 2011
Postów: 36
Domyślnie Odp: Częste wypalanie DPF

Śledze cały czas ten wątek i mam takie same problemy z dpf jak u was. W nnym wątku piszą, że problem z dpf zniknął po wymianie wtryskiwaczy bo ponoć były nie sprawne. Oprogramowaniem IDS oraz Forscan nie da się sprawdzić wtrysków. Napisałem wiadomość do firmy bosch service w Zielonej Górze gdzie specjalizują się regeneracją wtryskiwaczy jaki koszt były sprawdzenia na maszynie.
stiepek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2019, 10:44   #198
Polarny
ford::professional
 
Avatar Polarny
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wrocław/Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI @205KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,346
Domyślnie Odp: Częste wypalanie DPF

Maxym - jaki masz przebieg?

Z mojego doświadczenia wynika, że sterowanie wypalaniem w DW10C jest dosyć przewidywalne. Sterownik już przy 80% SOAT odpali wypalanie, gdy tylko warunki zaczną być dogodne (czyli temperatura na wydechu jest OK i temperatura silnika chyba powyżej 60*C).

Na częste wypalanie ma kilka czynników wpływ - stan wtrysków i stan filtra oczywiście.

Ale jest jeszcze jeden aspekt który obserwuje - jakość paliwa. Często zapominamy o tym. Ostatnio miałem świetny przypadek różnicy jakości paliwa.
Z paliwem jest tak, że to temat rzeczka - każdy ma swoją teorię i ulubioną stację/markę. Brakuje rzetelnych testów porównyjących jakość paliwa, bo kto ma je zrobić? Czasopisma motoryzacyjne, w których te same stacje się reklamują? Po to się reklamują, by właśnie takiego porównania nie robić.
Poza tym czystość zbiorników, systemu filtracyjnego i usuwającego wilgoć, a także nawet samych pomp jest tak różna, że nawet to samo paliwo z różnych stacji jest po prostu różne.

Sam tankuję na stacjach BP. Nie twierdzę, że są najlepsi, po prostu taka moja preferencja + kilka różnych doświadczeń z innymi stacjami.
Mam u siebie wydech chromowany ST. Jeżdżę na paliwie standardowym i leję dodatek na własną rękę (Millersa lub Archoila - zamiennie i ciągle nie wiem który lepszy). W takiej konfiguracji moja rura praktycznie się nie brudzi - tak, przy dieslu!
Tak było przynajmniej do tej pory.

Jakiś czas temu musiałem zatankować, nie było BP po ręką, to wpadłem na Shella.
Standardowo tankowanie + dodatek wlany na własną rękę.
Auto podczas trasy zachowywało się tak samo, zero różnicy w mocy, spalanie to samo.
Najpierw zdziwiłem się, że poczułem dwa wypalania DPF na trasie - wcześniej wypalał się raz na 700 km, a tutaj dwa na trasie 370 km.
Dojechałem na miejsce i patrzę, a rura cała czarna w sadzy. Nigdy wcześniej nie miałem takiego problem.
Wyczyściłem ją przed trasą powrotną. Po 200 km stanąłem zobaczyć i znowu cała czarna. W drodze powrotnej ponowne wypalanie.

Obecnie zrobiłem trzy baki na BP i sytuacja wraca do normalności, aczkolwiek rura nadal się brudzi, ale już nie tak tragicznie. Pewnie minie jeszcze nieco czasu aż to co w całym układzie wydechowym zostanie wypchane.


Opisuję to, byś spróbował zmienić stację na inną (wybierz sobie jakąś i testuj), a także obserwuj rurę wydechową.
__________________
Modyfikacje w Fordach
| Wroc - W-wa - Rze - ZG - Łdź |
Polarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2019, 23:44   #199
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,374
Domyślnie Odp: Częste wypalanie DPF

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] rozumiem ze mowisz o zewnetrznym wygladzie rury?
Mam oryginalna chromowana koncowke "gruba fajke". I jest ciagle srebrna. A nigdy jej nie myje/nie wycieram.

Jesli chodzi o paliwo to tankuje premium na OMV
Przebieg 230kkm.

Sterowanie jest jak najbardziej przewidywalne. Moment wypalania jest jak mowisz. ew Moze byc tez odwrotnie: tzn LOAD ok 83-85 a SOOT mniej i tez sie uruchomi.

Co jest nietypowe to:
- LOAD przy wolnej jezdzie rosnie duzo szybciej niz przy szybkiej.
- Czym wyzsza temp powietrza tym LOAD rosnie szybciej (SOOT niekoniecznie).
- Jesli LOAD osiaga 65, to SOOT automatycznie zostaje podwyzszony na 60 (np. z 30) efektywnie skracajac czas miedzy wypalaniami
- podczas wypalania w miescie ale i przy jezdzie z optymalna predkoscia (np. 90-120) LOAD spada tylko do wartosci ok 40 (zamiast np. 25) a wiec wspomniana granica 65 jest blizej.

Z drugiej strony, wypalajac podczas jazdy 160km/h, LOAD potrafi spasc do 20.

Jesli LOAD reprezentuje faktyczne obciazenie filtra, to wniosek jest jeden: silnik dymi do DPFa bardziej podczas wolnej/lagodnej jazdy niz przy cisnieciu autostrada. Co jest dla mnie dosc dziwne ale moze to nas na cos naprowadzi.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020

Ostatnio edytowane przez MaXyM ; 23-10-2019 o 00:01
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2019, 14:50   #200
atari
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: Szczecin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 140KM -> 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,097
Domyślnie Odp: Częste wypalanie DPF

z tym dymieniem to nie do konca, wydaje mi sie ze innaczej interpretuje wyniki. Glowny powod to egr. przy 160 jest juz zamkniety i load duzo mniej rosnie, i lepiej wypala. dzien jest to ze cisnienie na filtrze jest podobne a mimo to load jest wyzszy jak pracuje egr.
atari jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dpf , dymi , egr



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.