Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-01-2019, 18:25   #11
asgard
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-03-2007
Skąd: Słupsk
Model: Galaxy mk3
Silnik: 2.0 TDCI DW10C
Rocznik: 2011
Postów: 65
Domyślnie Odp: Mondeo Mk4 2.0 145 Km ( gaz ) do 30 tyś - poszukiwane

Gratuluje koledze .Mi jak sie urodził drugi syn to pomyślałem - no to van bo kombi juz za małe - a to dlatego bo jazda z dzieciorami to WYPRAWA a nie przyjemność heheh. A zona jak zobaczyła auto na żywo powiedziała tak .Jaki Wielki i teraz mam tym jezdzić .Obecnie mnie wysterowała z tego auta i sie pyta czy nie może byc mocniejsze ..I teraz powoli myśle nad czipem LOL ..A teraz do rzeczy , też benzyny szukałem i te silniki są w porządku i z gazownią niema problemów.Niech kolega szuka bardziej od prywatnych osób prawdopodobieństwo wałka mniejsze ...

__________________
Van Załatwia WSZYSTKO
asgard jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2019, 18:36   #12
Nitrouss
ford::beginner
 
Avatar Nitrouss
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 05-10-2014
Skąd: Garwolin
Model: Mondeo MK4 Titanium
Silnik: 2.0 Duratec
Rocznik: 2007
Postów: 33
Domyślnie Odp: Mondeo Mk4 2.0 145 Km ( gaz ) do 30 tyś - poszukiwane

Kolego Dawidzie do Radomia masz niedaleko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Nitrouss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2019, 10:36   #13
demoskinos
ford::amateur
 
Imię: dawid
Zarejestrowany: 22-08-2014
Skąd: Warszawa
Model: mk1
Silnik: 1.8
Rocznik: 2000
Postów: 0
Domyślnie Odp: Mondeo Mk4 2.0 145 Km ( gaz ) do 30 tyś - poszukiwane

Zgadza się:> Gaz był w planie od początku.
Byłem ostatnio obejrzeć :

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

i generalnie miałem dobre odczucia. Auto zadbane ale nie wychuchane jak niektóre z komisów. Na moje nie specjalistyczne oko wszystko było ok.Szkoda tylko że stoi na wielosezonówkach których jestem raczej przeciwnikiem.
Z racji na fakt iż specjalistą od Auto moto nie jestem najprawdopodobniej w następnym tygodniu zlecę wykonanie oględzin fachowcom dostępnym na miejscu. Jeżeli zakup dojdzie do skutku podzielę się z wami raportem z oględzin.
demoskinos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2019, 14:07   #14
slider2002
ford::advanced
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 04-04-2015
Skąd: Gniezno
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 207
Domyślnie Odp: Mondeo Mk4 2.0 145 Km ( gaz ) do 30 tyś - poszukiwane

Demoskinos a znasz koszty eksploatacji tego silnika na gazie? Chodzi mi głównie o regulacje zaworów.
slider2002 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2019, 17:58   #15
demoskinos
ford::amateur
 
Imię: dawid
Zarejestrowany: 22-08-2014
Skąd: Warszawa
Model: mk1
Silnik: 1.8
Rocznik: 2000
Postów: 0
Domyślnie Odp: Mondeo Mk4 2.0 145 Km ( gaz ) do 30 tyś - poszukiwane

Z tego co mi wiadomo to koszta eksploatacji gazu to oprócz standardowych przeglądów:
- wymian filtrów fazy lotnej i ciekłej co 10 tyś.
-co do luzów zaworowych o ile nie były sprawdzane na standardowym paliwie do chyba 220 000 km (zalecane), regulacja może wynieść nawet do 2 tyś zł. w zależności od tego gdzie/jak i ile. Wypadałoby skontrolowaćluzy przed założeniem instalacji a następnie eksploatując auto na gazie zakłada się kontrolę luzów co 50 000 km ( poprawcie mnie jeżeli się mylę - nie koniecznie wymagana będzie regulacja) - należy oczywiście pamiętać że kontrolę luzów można przeprowadzić samemu (kontrolę bo regulacja już nie jest taka prosta - nie polecam wykonywać osobie bez doświadczenia np. mi:>) - koszt to zakup szczelinomierza ( 20 zł) i trochę czasu własnego.

Wydaje mi się że to tyle jeżeli chodzi o eksploatację benzyny/gazu. Z mojego doświadczenia wiem jedno - nawet te 2 tyś zł za regulację luzów to nic w porównaniu do faktu że w dieslu jak masz pecha i przy przebiegu +200 000 km trafi ci się do roboty np: dwu masa + pompa paliwa lub turbina w ciągu jednego roku to umarł w butach.
Nawet potencjalne niższe koszta eksploatacji paliwowej nie usprawiedliwiają zakupu diesla jeżeli nie tłucze się rocznie przebiegów ok 20k. A i nie zapomnijmy o DPF...

Ja miesięcznie pokonuję od 800 do 1 500 km.
(dom - praca - dom) - 30 km w cyklu mieszanym x 20 dni
wyjazd w rodzinne strony 700 km.

koszt przejechania 100 km:
MK1 - 6,7l ON = 34 zł
MK4 - 10 l 98 = 51,70 zł
Mk4 - 12 l GAZ = 28,80

Liczby mówią same za siebie. W rok zwróci się instalacja, przy moim trybie jazdy max po następnych 8 miesiącach zarobie na potencjalna regulację zaworów.

Ostatnio edytowane przez demoskinos ; 26-01-2019 o 08:41
demoskinos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2019, 23:21   #16
demoskinos
ford::amateur
 
Imię: dawid
Zarejestrowany: 22-08-2014
Skąd: Warszawa
Model: mk1
Silnik: 1.8
Rocznik: 2000
Postów: 0
Domyślnie Odp: Mondeo Mk4 2.0 145 Km ( gaz ) do 30 tyś - poszukiwane

O tym dlaczego nie powinno się samemu oglądać aut i jak bardzo oko specjalistów może pomóc ustrzec potencjalnego jelenia czytaj mnie przed wtopą może świadczyć wynik raportu jaki otrzymałem od auto-testo po sprawdzeniu auta:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Które o mały włos nie kupiłem.

Jeżeli ktoś jest zainteresowany wynikiem oględzin podrzucę kilka danych.
demoskinos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2019, 07:30   #17
piotrek305
ford::advanced
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 17-11-2015
Skąd: Warszawa Węgrów
Model: BMW 3GT 2020/ Fiesta Mk7 FL 2013
Silnik: 2.0i 184KM/1.2 82KM
Rocznik: 2020/2013
Postów: 323
Domyślnie Odp: Mondeo Mk4 2.0 145 Km ( gaz ) do 30 tyś - poszukiwane

wrzuc tu
piotrek305 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2019, 08:11   #18
dorsiu
ford::average
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 30-06-2016
Skąd: Gdynia
Model: Focus
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 150
Domyślnie Odp: Mondeo Mk4 2.0 145 Km ( gaz ) do 30 tyś - poszukiwane

Cytat:
Napisał demoskinos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli ktoś jest zainteresowany wynikiem oględzin podrzucę kilka danych.
Nie trzymaj tego w tajemnicy, bo nam smaka na maka narobiłeś historią i zostawiłeś z niedosytem.
dorsiu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2019, 10:09   #19
demoskinos
ford::amateur
 
Imię: dawid
Zarejestrowany: 22-08-2014
Skąd: Warszawa
Model: mk1
Silnik: 1.8
Rocznik: 2000
Postów: 0
Domyślnie Odp: Mondeo Mk4 2.0 145 Km ( gaz ) do 30 tyś - poszukiwane

nie jestem może lakiernikiem ani specem od karoseri ale musiałem być dobrze napalony na zakup jeżeli nei zwróciłem uwagi na:

"
Wszystkie elementy karoserii za wyjątkiem maski są po naprawach lakierniczych, co potwierdzają pomiary grubości powłoki lakierniczej, widoczne niedociągnięcia lakiernicze (zamalowane pyłki, ryski, dołki, inna struktura lakieru) oraz niespasowania elementów (szczególnie tyłu). Karoseria była brudna podczas oględzin. Z obydwu stron po otwarciu drzwi widoczne są brakujące listwy progowe (załączono zdjęcia). Na całej karoserii widoczne są ryski eksploatacyjne, a największe są na przodzie pojazdu i tylnym zderzaku. Przód auta dodatkowo jest spiaskowany. Na tylnych prawych w drzwiach w dolnej części przy połączeniu z przednimi drzwiami i tylnym prawym nadkolu przy połączeniu ze zderzakiem są purchle korozji, a dodatkowo na tylnych prawych drzwiach są odpryski lakieru, co zostało ujęte na zdjęciach. Obudowa prawego lusterka jest przytarta, a szkło lewego lusterka jest wypalone w prawym dolnym rogu. Jest problem z zamkiem i linką maski (maska nie chce się otwierać i zamykać)."

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

cdn.

Bump: "
Wnioski po oględzinach komory silnika
Komora silnika nie była przygotowywana do sprzedaży. Nie ma w niej żadnych zawieszek. Poziom płynów eksploatacyjnych był w normie. Widoczny był wyciek od strony rozrządu. Początkowo po uruchomieniu na zimnym silniku słyszalne było popiskiwanie paska wieloklinowego, które po krótkim czasie ucichło. Nie było widać śladów demontażu elementów przodu, natomiast brakuje spinek osłonie pasa przedniego (załączono zdjęcia). Nie dało się zauważyć śladów napraw konstrukcyjnych.

Wnioski po oględzinach tapicerki
Tapicerka pojazdu jest w dobrym stanie. Nie widać na niej przetarć i przypaleń. Można odnaleźć jedynie na nie drobne plamki, a większe zabrudzenia są widoczne na podsufitce w części bagażowej oraz tapicerce wnętrza bagażnika (załączono zdjęcia). Na prawym siedzisku tylnej kanapy z prawej strony są odkształcenia po foteliku dziecięcym, które zostały ujęte na zdjęciach. Na boczkach wszystkich drzwi widoczne są rysi eksploatacyjne, natomiast w górnej części tylnego lewego boczku jest naderwanie (załączono zdjęcia). Wnętrze bagażnika jest wyposażone w roletę. Na jego elementach plastikowych są ryski i otarcia od przewożonych ładunków.

Wnioski po sprawdzeniu podwozia
Podczas sprawdzania podwozia wykryto przypocenia na obydwu półosiach przy skrzyni biegów oraz wyciek od strony rozrządu spod pokrywy. Amortyzatory były suche. Parametry hamulców były w normie, natomiast na tarczach hamulcowych jest widoczny dość duży rant (przy kolejnej wymianie klocków należy wymienić komplet). Uszkodzone są w tylnym zawieszeniu tuleje przednie wzdłużnych wahaczy (załączono zdjęcia). Uszkodzona jest również złączka elastyczna rury wydechowej. Podłoga jest w dobrym stanie, widoczne są jedynie pojedyncze plamki korozji. Na elementach zawieszenia i układu wydechowego widoczne są oznaki korozji. Nie dało się zauważyć od spodu śladów napraw konstrukcyjnych.

Wnioski po jeździe próbnej
Auto prowadziłem osobiście. Zarówno na zimnym, jak i na ciepłym silniku odpala i pracuje bez zastrzeżeń. Sprzęgło wysoko bierze, w związku z czym w najbliższym czasie będzie kwalifikowało się do wymiany.Pojazd przyspiesza poprawnie, prowadzi się stabilnie, natomiast podczas hamowania odczuwalne było niewielkie drżenie. Jazda próbna ze względu na niekorzystne warunki pogodowe odbyła się z prędkością maksymalną 100 kmh, słychać było nieszczelność układu wydechowego. Z pracy silnika i zawieszenia nie było słychać niepokojących dźwięków. Wszystkie kontrolki gasły. Tempomat podczas oględzin był sprawny.

Czy stan faktyczny auta jest zgodny z ogłoszeniem: NIE
Auto nie jest wyposażone w czujnik zmierzchu, czujnik deszczu oraz wsteczne lusterko elektrochromatyczne.

Czy stan zużycia pojazdu jest adekwatny do przebiegu deklarowanego: TAK
W mojej ocenie stopień zużycia pojazdu wskazuje na przebieg zbliżony do widocznego na liczniku.

Prawdopodobne naprawy jakie trzeba wykonać i ich szacowany koszt
Usunięcie korozji karoserii - 800 zł
Naprawa podgrzewania fotela kierowcy i podgrzewania lewego lusterka - 200 zł - 500 zł
Naprawa świateł w klapie - 100 zł - 300 zł
Naprawa zawieszenia - 300 zł - 400 zł
Naprawa układu wydechowego - 150 zł - 250 zł
Naprawa mechanizmu maski - 100 zł - 200 zł
Diagnostyka i usunięcie przyczyn wykrytych wycieków i przypoceń - 700 zł - 1000 zł
Diagnostyka i usunięcie przyczyn wykrytych błędów - brak możliwości określenia ze względu na ich niejednoznaczną przyczynę
W przyszłości należy też wziąć pod uwagę wymianę kompletnych hamulców i sprzęgła - 2000 zł - 3200 zł

CZY AUTO JEST WARTE
ZAKUPU I DLACZEGO / CZY EKSPERT KUPIŁBY TO AUTO: NIE


Według mnie auto nie jest warte zakupu ze względu na:
- dokonane naprawy lakiernicze nieomalże wszystkich elementów karoserii,
- nieznaną przeszłość,
- niesprawne wyposażenie,
- wykryte wycieki i błędy,
- konieczność znacznego doinwestowania.


Ktoś ciekawy wyceny przez rzeczoznawcę?

Coś ode mnie...
Po tej konfrontacji z rzeczywistością nabrałem dystansu i chłodniej podchodzę do aut. Kilkuletnie Auto używane nie jest autem nowym i ma prawo mieć swoje bolączki z czym oczywiście się godzę. Nie mniej jednak uważam iż jak mam już wydać te 30 k na które ciężko pracowałem i odkładałem w pocie czoła to chcę je wydać dobrze. A jak kupię auto z bolączkami to przynajmniej chcę być o nich poinformowany.
Także koledzy kubeł zimnej wody przed zakupem, nie ma się co napalać.
demoskinos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2019, 12:56   #20
Ryba LDZ
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 19-03-2018
Skąd: LDZ
Model: S max
Silnik: 2.0 TDCI 178KM by TC Performance
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: Mondeo Mk4 2.0 145 Km ( gaz ) do 30 tyś - poszukiwane

Za trzy tygodnie będę sprzedawał swój prywatny samochód mondeo gold x 2011 rok, salon pl, 124 tys km udokumentowane w 100%, czyściutki, zadbany, czarny kolor, 2.0 duratec 45 km, cały w oryginale, po obcierce o garaż malowane drzwi prawe pod klamką i rant prawy tył nadkola. Tyle że cena niestety adekwatna do stanu i przebiegu ok 35 tys FV.
Ryba LDZ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
kupno , mondeo mk4


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.