Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-02-2022, 00:51   #181
daabbeer
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-09-2010
Skąd: Wawa
Model: S-Max, Focus II hat.
Silnik: 2.0 TDCi, 1.6 benz.
Rocznik: 2010, 2005
Postów: 105
Domyślnie Odp: po ilu km wymienić rozrząd

Nadal nie rozumiem dlaczego jeżdżących Fordami namawiasz na oglądanie instrukcji Fiatów.

Nikt tu nie posługuje się jedynie przebiegiem do określenia momentu wymiany - raczej wszyscy używają alternatywnie także wieku.

Szkoda, że we wcześniejszych postach nie napisałeś, że ten skrócony interwał radzisz nie dla pierwszej wymiany a dla kolejnych.

Pozdrawiam

daabbeer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2022, 07:07   #182
koval1980
ford::average
 
Avatar koval1980
 
Imię: Radzio
Zarejestrowany: 19-03-2017
Skąd: CNA
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007/2008
Postów: 197
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu co ile km

Napiszę krótko, byłem zmuszony wymienić rozrząd przy okazji wymiany popychaczy i po 160kkm i 5 latach wyglądał bardzo dobrze, do 200kkm by dokulał bez problemu.
Także myślę, że wystarczy skrócić interwał kilometrów z 200 o 10% albo trzymać się wieku, bo pasek mimo wszystko z racji wieku będzie słabszy. Każdy zrobi jak uważa, ale wymiana w tym silniku co 60-80 kkm to jest śmiech na sali.
koval1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2022, 16:28   #183
wkg
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-11-2008
Model: Mondeo mk V Titanium, było Mondeo mk IV
Silnik: TDCi 2.0 150, było 140@180
Rocznik: 2018, było 2009
Postów: 109
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu co ile km

Wymieniałem po 180 tkm i 360 tkm - w obu przypadkach pasek w bardzo dobrym stanie.
wkg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2022, 09:57   #184
woro_woro
ford::professional
 
Zarejestrowany: 27-03-2014
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,271
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu co ile km

Cytat:
Napisał robaczeq Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolejna kwestia, zestaw rozrządu do kupienia w ASO to NIE JEST taki sam zestaw jak idzie na pierwszy montaż (jest już niższym sortem jakościowym).
Skąd taka informacja? Podaj źródło.
woro_woro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2022, 08:08   #185
robaczeq
ford::average
 
Imię: rbq
Zarejestrowany: 20-12-2008
Model: S-Max/Fiesta
Silnik: 2.0 TDCi /1.4 TDCi
Rocznik: 2010/2007
Postów: 108
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu co ile km

Cytat:
Napisał daabbeer Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nadal nie rozumiem dlaczego jeżdżących Fordami namawiasz na oglądanie instrukcji Fiatów.
Bo to PRZYKŁAD, informacje od FCA może łatwo każdy zweryfikować, interwały Forda nie są ogólnodostępne dla "szarego użytkownika". Podejście FCA nie różni się od innych producentów.

Cytat:
Napisał daabbeer Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nikt tu nie posługuje się jedynie przebiegiem do określenia momentu wymiany - raczej wszyscy używają alternatywnie także wieku.
Można odnieść odmienne wrażenie

Cytat:
Napisał daabbeer Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szkoda, że we wcześniejszych postach nie napisałeś, że ten skrócony interwał radzisz nie dla pierwszej wymiany a dla kolejnych.
Mój błąd.

Cytat:
Napisał koval1980 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Napiszę krótko, byłem zmuszony wymienić rozrząd przy okazji wymiany popychaczy i po 160kkm i 5 latach wyglądał bardzo dobrze, do 200kkm by dokulał bez problemu.
Także myślę, że wystarczy skrócić interwał kilometrów z 200 o 10% albo trzymać się wieku, bo pasek mimo wszystko z racji wieku będzie słabszy. Każdy zrobi jak uważa, ale wymiana w tym silniku co 60-80 kkm to jest śmiech na sali.
Bo miał 5 lat a nie 10, wcześniej wrzucałem zdjęcie 10 letniego paska z nalotem ~100k km.


Cytat:
Wymieniałem po 180 tkm i 360 tkm - w obu przypadkach pasek w bardzo dobrym stanie.
A ile lat miały paski?

Cytat:
Napisał woro_woro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Skąd taka informacja? Podaj źródło.
Gwarantuję, że NIKT nie poda Ci tej informacji jako oficjalnej - dotyczy każdego producenta na świecie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
robaczeq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2022, 11:25   #186
koval1980
ford::average
 
Avatar koval1980
 
Imię: Radzio
Zarejestrowany: 19-03-2017
Skąd: CNA
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007/2008
Postów: 197
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu co ile km

Cytat:
Napisał robaczeq Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bo miał 5 lat a nie 10, wcześniej wrzucałem zdjęcie 10 letniego paska z nalotem ~100k km.
Dokładnie, albo kilometry albo wiek. Nie odważyłbym się drugiej wymiany robić dopiero po kolejnych 10 latach. Śmieszy mnie jednak jak ludzie wymieniają po 60-80 tys.km, jeśli "wiek" paska nie przekroczył tych 8-9 lat. Wiadomo, że z każdą wymianą powinno się interwał skracać, bo niezawodność podzespołów jest zdecydowanie mniejsza, ale bez przesady. No ale to tylko moja opinia.
koval1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2022, 14:34   #187
wkg
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-11-2008
Model: Mondeo mk V Titanium, było Mondeo mk IV
Silnik: TDCi 2.0 150, było 140@180
Rocznik: 2018, było 2009
Postów: 109
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu co ile km

Cytat:
Napisał robaczeq Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ile lat miały paski?
Wymiana po 180 - 6lat,
Wymiana po 360 - kolejne 6 lat czyli w 12-ym roku.

Przed drugą wymianą (po jakiś 320 tkm) w fatalnym stanie był pasek klinowy (napędu osprzętu). Wymieniany przy poprzednim rozrządzie ale poszedł napinacz - nigdy nie wymieniany.
wkg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2022, 19:15   #188
Skolmi
ford::expert
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Model: Focus
Silnik: PNDD + LPG
Rocznik: 2018
Postów: 3,510
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu co ile km

Cytat:
Napisał robaczeq Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
interwały Forda nie są ogólnodostępne dla "szarego użytkownika"
Etis działa przecież. Karty z interwałami masz w bezpłatnej sekcji. Jakie interwały Forda masz na myśli?
Skolmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2022, 08:12   #189
robaczeq
ford::average
 
Imię: rbq
Zarejestrowany: 20-12-2008
Model: S-Max/Fiesta
Silnik: 2.0 TDCi /1.4 TDCi
Rocznik: 2010/2007
Postów: 108
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu co ile km

Cytat:
Napisał Skolmi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Etis działa przecież. Karty z interwałami masz w bezpłatnej sekcji. Jakie interwały Forda masz na myśli?
Miałem na myśli to, że aby do nich dotrzeć trzeba "kombinować": dowiedzieć się o istnieniu etis, założyć tam konto, podać vin, przegrzebać opcje itd., chyba tylko FCA dalej podaje te dane w instrukcji obsługi.
Niestety większość producentów poszło tą drogą co jest niefajne dla nas użytkowników.

Podobnie stało się ze wskaźnikiem temperatury oleju, kiedyś obecny w prawie każdym aucie, dziś już rzadko spotykany, mało tego jest coraz więcej samochodów nie mających wskaźnika temperatury cieczy chłodzącej.
robaczeq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2023, 18:03   #190
wojciech.zardecki
ford::amateur
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 21-07-2023
Skąd: okolice Gorzowa Wielkopolskiego
Model: S-MAX
Silnik: 2.2 TDCI 200KM
Rocznik: 2012
Postów: 2
Domyślnie Rozrząd w 2.2 147/200 Duratorq-TDCi KNWA

Serdecznie witam wszystkich.
Z góry dziękuję za poświęcony czas. Szukałem ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi a chodzi o rozrząd.
Silnik 2.2 147/200 Duratorq-TDCi KNWA
Co ile, co wymieniać i jakie części polecacie.
Samochód kupiłem jak miał 198 tyś km ale nie znam jego historii a konkretnie, nie wiem kiedy był robiony rozrząd. Co należałoby wymienić? Widziałem po sklepach, że jest pasek i łańcuch. Obecnie minęło już 202 tyś km i nie czuję się z tym faktem komfortowo.
Proszę o pomoc.
wojciech.zardecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.