Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-04-2011, 07:31   #1
grizzly
ford::advanced
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 05-04-2011
Skąd: Tarnobrzeg ale teraz W-wa
Model: S-max
Silnik: 2.0 klekot
Rocznik: 2011
Postów: 257
Domyślnie Dach panoramiczny - polecacie czy odradzacie

Witam

Stoję właśnie przed wyborem - kupić S-Maxa z dachem panoramicznym czy identycznego ale bez dachu. Różnica w cenie to 3000 PLN więc w obliczu ceny auta praktycznie żadna.

Mam pytania do wszystkich posiadaczy dachu panoramicznego w S-maxie:

1. czy przy ostrym słońcu pasażerowie (u mnie dzieci) nie będą czuły dyskomfortu - roleta roletą ale jak ostro świeci to czy mimo wszystko nie przepuszcza światła i nie razi ?

2. czy elektryczny mechanizm odsuwania jest w jakikolwiek sposób awaryjny ?

3. czy gdybyście teraz zmieniali auto to kupilibyście dach panoramiczny drugi raz ? a może jest to kompletnie zbędny bajer?

4. na koniec chyba najważniejsze - czy w momencie wypadku dach nie jest zagrożeniem dla pasażerów ? zawsze to szkło - mam obawy że np po jakimś uderzeniu powiedzmy w bok auta szyba pęknie i wpadnie do środka dotkliwie raniąc przy tym pasażerów

bardzo dziękuję za wszelkie uwagi - auto muszę wybrać do piątku więc bardzo proszę o jakiekolwiek odpowiedzi



Sławek

grizzly jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2011, 08:06   #2
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Dach panoramiczny - polecacie czy odradzacie

Tobie chodzi chyba o model po lifcie,ja mam przed i roleta inna ale powiem tak: to tylko bajer,jak nie jest gorąco i otwarte roletki to wygląda super,w upale nie testowałęm jeszcze...
Jest to jest i póki co nie narzekam.Co do bezpieczeństwa na pewno jest ok,masa nowszych aut ma takie coś i skoro produkują musze mieć jakieś normy do spełnienia...
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2011, 09:13   #3
grizzly
ford::advanced
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 05-04-2011
Skąd: Tarnobrzeg ale teraz W-wa
Model: S-max
Silnik: 2.0 klekot
Rocznik: 2011
Postów: 257
Domyślnie Odp: Dach panoramiczny - polecacie czy odradzacie

podobno klima w s-maxie działa i tak słabo to może z tym dachem będzie jeszcze gorzej?

problem w tym ze handlowiec z forda trzyma obydwa auta zarezerwowane dla nas i co chwilę dzwoni czy juz wybraliśmy - z dachem czy bez dachu.

a pomocy od kolegów z forum brak , co ja mam biedny robić :-(


sl
grizzly jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2011, 09:18   #4
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Dach panoramiczny - polecacie czy odradzacie

No jak brak pomocy?Każdy podejmuje ostateczną decyzję indywidualnie,bo to jego kasa.My możemy Ci napisać nasze spostrzeżenia na ten temat ale nie wybrać takie czy inne auto...jak nie zależy Ci na kasie to ja bym brał z panoramą - pomocne? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

P.S.Aby każdy miał takie tylko problemy jak Ty... ehh
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2011, 09:20   #5
zrebak
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-02-2011
Model: SMAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 33
Domyślnie Odp: Dach panoramiczny - polecacie czy odradzacie

Ja mam taki dach w nowym SMAXIE i bardzo sobie cenie. Wnetrze jest o wiele jasniejsze.

Co do twoich pytan

AD1 - nie razi, nie doswiadczylem dyskomfortu
AD2 - u mnie dziala bezproblemowo - ale dopiero 2 miesiac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
AD3 - kupilbym drugi raz, gdyz naprawde przyjemnie jest patrzec w niebo podczas dlugiej podrozy..a poza tym - tak jak pisalem wczesniej - rozjasnia wnetrze !
AD4 - jesli peknie to bedzie kruszyc sie na drobne kawalki tak jak przednia - w innym przypadku jak sadze nikt nie dalby na to homologacji... podobnie moglbys obawiac sie pekniecia szyby bocznej przy uderzeniu bocznym..
zrebak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2011, 09:53   #6
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: Dach panoramiczny - polecacie czy odradzacie

Ad.1. Szyba dachowa jest przyciemniona, na oko trochę mniej niż tylne boczne fabrycznie. Po zamknięciu rolety robi się tak ciemno, że czuję aż się nieswojo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Fakt, że przy mocnym słońcu część światła na pewno przejdzie - nie miałem jeszcze okazji tego sprawdzić, bo samochód odebrałem późnym latem (we wrześniu). Ale wcale się nie obawiam nadmiernej jasności/rażenia
Naturalne doświetlenie wnętrza (oczywiście bez rażenia) naprawdę pomaga czuć się bardziej zrelaksowanym w czasie jazdy, zwłaszcza na długich odcinkach, co przekłada się na mniejsze zmęczenie.
Ad.2. Każdy mechanizm ma jakiś potencjał awaryjności. U mnie na razie nic niedobrego się nie działo, nie słyszałem/czytałem też o takich przypadkach

Ad.3. Jeszcze raz wziąłbym panoramę na pewno (poliftową, z pełnym szklanym dachem bez przegródek i z elektryczną roletą)

Ad.4. Ta szyba musi trzymać jakieś standardy. Na pewno jest co najmniej dwuwarstwowa i klejona, pewnie też hartowana, także w razie wypadku rozłupie się na drobne kawałeczki (tak jak i inne szyby) a folia powinna je w większości przytrzymać. Przed liftem była przegroda, pewnie konstrukcyjne wzmocnienie, jeśli teraz jej nie ma to szyba musi wytrzymać większe obciążenia, czyli na pewno jest wzmocniona. Większe niebezpieczeństwo może być w przypadku jazdy ślizgiem na dachu po wywrotce (bariery metalowe, drzewa itp mogą łatwiej wtargnąć do wnętrza). Ale w takich przypadkach to różnica szyba czy blacha ma chyba znaczenie sporo mniejsze niż Opatrzność... Zwłaszcza przy takich ogromnych szybach bocznych jak w eSiu
__________________
Mój Maksik pali [Okleiłem eSia] [Końcówka wydechu] [LEDy]
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2011, 10:09   #7
basil
ford::average
 
Avatar basil
 
Zarejestrowany: 16-12-2007
Model: S-Max Titanium X
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2010
Postów: 157
Domyślnie Odp: Dach panoramiczny - polecacie czy odradzacie

Dopisuję się do powyższych opinii. Używam od czerwca 2010. Roleta działa super, choć praktycznie non stop jest odsłonięta. W zimie rewelka - pięknie doświetlone wnętrze. W lecie często na słońcu dzieci proszą o zasłonięcie rolety - po zasłonięciu nie razi. Roleta nigdy nie sprawiła problemów. Szyba nie stanowi problemów podczas wypadku. Czy kupiłbym ponownie? Oczywiście!!!
__________________
Piotr
basil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2011, 10:10   #8
Piotr44
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-06-2004
Skąd: Komorów
Model: S-Max
Silnik: TDCi 163 Powershift
Rocznik: 2011
Postów: 40
Domyślnie Re: Dach panoramiczny - polecacie czy odradzacie

Czy takie okno w dachu zwiększa hałas we wnętrzu? Zwykła podsufitka pochłania dźwięki a szkło je odbija. Z drugiej strony dach szklany jest z pewnością sztywniejszy i mniej rezonuje.
Takie mam teoretyczne przemyślenia ale nie wiem jak jest w praktyce. Też mam mieć taki dach i stąd wątpliwości.
Piotr44 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2011, 10:12   #9
basil
ford::average
 
Avatar basil
 
Zarejestrowany: 16-12-2007
Model: S-Max Titanium X
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2010
Postów: 157
Domyślnie Odp: Dach panoramiczny - polecacie czy odradzacie

nie rezonuje, wnętrze jest bardzo ciche. Nie wyobrażam sobie samochodu bez przeszklonego dachu - jest naprawdę*extraGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Piotr
basil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2011, 10:28   #10
Palek_PL
ford::advanced
 
Avatar Palek_PL
 
Zarejestrowany: 02-11-2010
Model: Smax
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 338
Domyślnie Odp: Dach panoramiczny - polecacie czy odradzacie

Cytat:
Napisał grizzly Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

Stoję właśnie przed wyborem - kupić S-Maxa z dachem panoramicznym czy identycznego ale bez dachu. Różnica w cenie to 3000 PLN więc w obliczu ceny auta praktycznie żadna.

Mam pytania do wszystkich posiadaczy dachu panoramicznego w S-maxie:

1. czy przy ostrym słońcu pasażerowie (u mnie dzieci) nie będą czuły dyskomfortu - roleta roletą ale jak ostro świeci to czy mimo wszystko nie przepuszcza światła i nie razi ?

2. czy elektryczny mechanizm odsuwania jest w jakikolwiek sposób awaryjny ?

3. czy gdybyście teraz zmieniali auto to kupilibyście dach panoramiczny drugi raz ? a może jest to kompletnie zbędny bajer?

4. na koniec chyba najważniejsze - czy w momencie wypadku dach nie jest zagrożeniem dla pasażerów ? zawsze to szkło - mam obawy że np po jakimś uderzeniu powiedzmy w bok auta szyba pęknie i wpadnie do środka dotkliwie raniąc przy tym pasażerów

bardzo dziękuję za wszelkie uwagi - auto muszę wybrać do piątku więc bardzo proszę o jakiekolwiek odpowiedzi



Sławek
Ad.1 Roletka przepuszcza światło ale nie czuć żadnego dyskomfortu , bo robi to w minimalnym stopniu
Ad.2 Jak każdy układ elektroniczny lubi sie popsuć.Przerabiałem to w swoim aucie.Padł sterownik i roleta robiła co chciała .Wymiana sterownika i zakodowania pomogły.Od tygodnia junior ma atrakcje w dachu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Na naprawę czekałem od 25 stycznia.......
Ad.3 Specjalnie brałem z panoramicznym dachem.Daje przyjemne uczucie przestrzeni , wiecej swiatla no i fajne widoki /waskie uliczki a ty nad soba widzisz niebo , kamienice itp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ad.4 W razie wypadku /odpukać/ jest tak samo bezpieczny jak reszta przeszklen w samochodzie...

dach nie rezonuje.Jest wklejany i pracuje podobnie jak szyba.nie jest rozsuwany wiec problemu drgan na prowadnicach nie ma...pracuje jak cale auto ale nie zauwazylem jakis niepokojacych dzwieków.Zimą przy grudkach lodu lezacych na nim słychac jak pracuje i tyle...

reasumując - polecam
pzdr!

Ostatnio edytowane przez Palek_PL ; 07-04-2011 o 10:31
Palek_PL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.