Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-06-2021, 16:07   #1
maniekm
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-04-2009
Model: Galaxy /S-Max / S-Max
Silnik: 1.9 /2.0 / 2.0. 163kuce
Rocznik: 2000/2007 / 2013
Postów: 188
Domyślnie Komunikat Blis nieaktywny przy podłączeniu przyczepy

Witam . Tak jak w temacie podczas podłączenia świateł bagażnika rowerowego pojawia się ten komunikat. Wszystko było by ok tylko po wejściu w komunikaty nie ma możliwości usunięcia go więc cały czas podczas odpalanie wyskakuje ten komunikat. Karmienie ,e dla idź w ustawieniach bez względu na to czy odznacze Blis czy nie komunikat cały czas jest. Moje pytanie brzmi czy tak ma być dla mojej informacji, czy może ktoś posiada na wyposażeniu Blis i podłączał przyczepkę Dzięki z góry za pomoc. Pzdr


Ostatnio edytowane przez maniekm ; 13-06-2021 o 16:37
maniekm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2021, 16:22   #2
tombalt
ford::professional
 
Avatar tombalt
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 31-08-2011
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX / Focus Active
Silnik: 2.0 TDCI PS AWD / 1.5 EB
Rocznik: 2017 / 2020
Postów: 1,488
Domyślnie Odp: Komunikat Blix nieaktywny przy podłączeniu przyczepy

Cytat:
Napisał maniekm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wszystko było by ok tylko po wejściu w komunikaty nie ma możliwości usunięcia go więc cały czas podczas odpalanie wyskakuje ten komunikat. Karmienie ,e dla idź w ustawieniach bez względu na to czy odznacze Blix czy nie komunikat cały czas jest.
Czytałeś to co stworzyłeś?
Ja już trzy razy i nie rozumiem.....
Nie Blix tylko BLIS. Tak, po podłączeniu do gniazda przyczepy 13pin następuje odłączenie czujników parkowania tylnych oraz radarów BLIS i pojawia się stosowny komunikat....
__________________
S-MAX: Sync3.4 /DAB+ /ACC /PCA /HUD /BLIS /CTA /FrontCAM /AmbientLED /AntySS /TCU /BOX
FOCUS: FullAmbientLED /TSR /DAS /AHB /BLIS /CTA /iACC /PCA /AntySS /NAVI / Alarm z czujnikami /BOX /FrontCAM /hak
tombalt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2021, 16:42   #3
maniekm
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-04-2009
Model: Galaxy /S-Max / S-Max
Silnik: 1.9 /2.0 / 2.0. 163kuce
Rocznik: 2000/2007 / 2013
Postów: 188
Domyślnie Odp: Komunikat Blis nieaktywny przy podłączeniu przyczepy

- Czytałeś to co stworzyłeś?
Ja już trzy razy i nie rozumiem.....-
Dzięki za informacje �� Nie postaw mi bani za ortografię, już się poprawiłem.
Czy tak ma być że jadę i co kilka sekund jest sygnał dźwiękowy o komunikacie , szlag mnie trafia jak tak dzwoni.
maniekm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2021, 17:08   #4
woro_woro
ford::professional
 
Zarejestrowany: 27-03-2014
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,271
Domyślnie Odp: Komunikat Blis nieaktywny przy podłączeniu przyczepy

Komunikat powinien pojawić się tylko raz przy podłączeniu przyczepy/bagażnika do gniazda elektrycznego. Jeśli masz to co kilka minut, to prawdopodobnie gniazdo elektryczne możesz mieć poluzowane, albo gdzieś wiązka nie styka. Gwoli ścisłości, wiesz, że wtyczkę 13pin należy przekręcić 90st w prawo po wetknięciu w gniazdo?
woro_woro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2021, 18:24   #5
tombalt
ford::professional
 
Avatar tombalt
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 31-08-2011
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX / Focus Active
Silnik: 2.0 TDCI PS AWD / 1.5 EB
Rocznik: 2017 / 2020
Postów: 1,488
Domyślnie Odp: Komunikat Blis nieaktywny przy podłączeniu przyczepy

Cytat:
Napisał maniekm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy tak ma być że jadę i co kilka sekund jest sygnał dźwiękowy o komunikacie
Teraz jest po polsku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Komunikat powinien pojawić się tylko raz.
Tak jak kolega wyżej napisał masz do sprawdzenia złącze przyczepy.
Mogą być skorodowane styki lub źle podłączona wtyczka.
__________________
S-MAX: Sync3.4 /DAB+ /ACC /PCA /HUD /BLIS /CTA /FrontCAM /AmbientLED /AntySS /TCU /BOX
FOCUS: FullAmbientLED /TSR /DAS /AHB /BLIS /CTA /iACC /PCA /AntySS /NAVI / Alarm z czujnikami /BOX /FrontCAM /hak
tombalt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2021, 19:45   #6
maniekm
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-04-2009
Model: Galaxy /S-Max / S-Max
Silnik: 1.9 /2.0 / 2.0. 163kuce
Rocznik: 2000/2007 / 2013
Postów: 188
Domyślnie Odp: Komunikat Blis nieaktywny przy podłączeniu przyczepy

Ok. Dzięki. Tak wiem że gniazdo należy przekręcić . Wcześniej miałem Galaxy i Smaxa z gniazdem 13 pin -owym ale żaden nie był wyposażony w Blis więc nie było takich komunikatów. Jutro sprawdzę instalację.
maniekm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2021, 15:04   #7
dodo02
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 23-02-2020
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 1.6 eb
Rocznik: 2012
Postów: 92
Domyślnie Odp: Komunikat Blis nieaktywny przy podłączeniu przyczepy

Zobacz czy na pewno dzwoni tylko komunikat od BLIS, a nie np od żarówek np stop. Jak koledzy napisali BLIS dzwoni raz i zostaje na desce i w komunikatach w komp. pokładowym.

Po trzech tygodniach mi zaczął się pojawiać i znikać komunikat o żarówce stopu w przyczepie. Przy czym czasami trwało to tak krótko że nawet nie zauważałem, a tylko słyszałem (komunikat sam się resetował gdy wykrywał że stop znowu jest).

Problemem było gniazdo, a w zasadzie ****iane piny, które w środku się ruszają i nawet jak dociśniesz i przekręcisz wtyczkę, to gdy z tyłu ruszałem przewodem to parę skrajnych pinów na dole się ruszało i traciło kontakt. Gniazdo ma wejście proste, ale przewód schodzi pod kątem, bo jest na chowanym uchwycie. Musiałem piny żeńskie w gnieździe podoginać i od miesiąca żadnego komunikatu.
dodo02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2021, 06:55   #8
maniekm
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-04-2009
Model: Galaxy /S-Max / S-Max
Silnik: 1.9 /2.0 / 2.0. 163kuce
Rocznik: 2000/2007 / 2013
Postów: 188
Question Odp: Komunikat Blis nieaktywny przy podłączeniu przyczepy

[QUOTE=dodo02;3349987]Zobacz czy na pewno dzwoni tylko komunikat od BLIS, a nie np od żarówek np stop. Jak koledzy napisali BLIS dzwoni raz i zostaje na desce i w komunikatach w komp.
Sprawdziłem i nic nie ma. Zastanawia mnie jednak jedna rzecz: czy nie ma jakiegoś wpływu na to usterka związana z drzwiami.
Otóż przestała mi działać prawa strona przód i tył drzwi drzwi , nie reagują na pilota , nie działa centralny ani szyby i nie działa kierunkowskaz w lusterku. To tak jak mu się podoba czo czasami działa ale częściej nie.
Czytałem że to najczęściej kabelki pękające w drzwiach. Muszę sprawdzić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
maniekm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.