Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-11-2018, 19:53   #1
mondeo2007mk3
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 18-11-2018
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 5
Domyślnie 2.0TDCI - biało niebieski dym czuć ropą szrpanie

Witam,
krótki wstęp:
stałem się posiadaczem Fordzika Mondeo MK3 2007r 2.0TDCI kupiony okazyjnie za niskie pieniądze. Oczywiście w dniu zakupu posiadał usterki stąd niska cena. Mając podstawowe pojecie o mechanice nawet sie nie zastanawiałem i kupiłem.
Usterki w dniu zakupu:
-brak mocy
- zapalona kontrolka ESP+ABS (czujnik w lewym tylny kole) - naprawione
-mrugająca sprężynka
-palący się CHECK
-paląca sie kontrolka wymiany oleju?(żółta)
-dymi jak lokomotywa na czarno kiedy wchodził w tryb awaryjny brak dymienia
(jako ciekawostkę dodam ze wszystkie świecące kontrolki pozaklejane były czarną taśma izolacyjnaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
Ale do rzeczy podpiołem się pod interfejs i cała masa błędów związanych z turbina i jej sterowaniem. (sprzedawca twierdził że turbo do wymiany).
Pierwszą rzeczą jaką zrobiłem to zaślepiłem EGR (w miedzy czasie wymienione wszystkie filtry olej itp). Skasowałem błędy samochód ożył całkiem inne auto brak jakiegokolwiek dymienia przyspiesza na każdym biegu jak należy - ogólnie jakby dostał nowe życie.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Brak błędów zrobione tak ok 800km bez żadnych problemów aż do dzisiaj. Samochod szarpnie w okolicach 2tys i puszcza za sobą chmure jasno niebieskiego dymu (jest tego naprawdę dożo)na wolnych obrotach na postoju dym raczej jasny smród nieprzepalonej ropy. Zgaszenie i ponowne odpalenie usuwa problem ale na chwile. Brak jakichkolwiek błędów czy możliwe że to wtryski padły tak nagle?. Dodam że samochód "posiadał" dpf. Filtr jest wypruty (slady spawania) - nie mam pojęcia czy jest wprogramowany z komputera. Na chwilę obecna samochodem nie da się jeździć ze względu na zadymienie. Ma moc, przyspiesza jak trzeba tylko w chwili szarpnięcia (tak jakby efekt odcięcia paliwa na 1 sekundę i chmura dymu z tyłu). Nie ma znaczenie czy silnik jest zimny czy ciepły.

pozdrawiam i dziekuje za wszelkie propozycje rozwiązania problemu


Ostatnio edytowane przez mondeo2007mk3 ; 18-11-2018 o 20:35
mondeo2007mk3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2018, 21:26   #2
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,661
Domyślnie Odp: 2.0TDCI - biało niebieski dym czuć ropą szrpanie

Cytat:
Napisał mondeo2007mk3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
… paląca sie kontrolka wymiany oleju?(żółta)…
Dodam że samochód "posiadał" dpf. Filtr jest wypruty (slady spawania) - nie mam pojęcia czy jest wprogramowany z komputera. ...
Na początek jeżeli świeci się żółta kontrolka oleju to musisz go wymienić. Oznacza to również, iż przeprogramowanie PCM-a odnośnie obsługi filtra DPF nie jest poprawnie wykonane. Prawidłowe wyłączenie obsługi filtra cząstek stałych w tym pojeździe powoduje, iż żółta kontrolka wymiany oleju już nigdy nie zapala się podczas pracy silnika (jedynie na krótki czas po przełączeniu stacyjki w pozycję II). Proponuję spytać poprzedniego właściciela, gdzie przeprogramowano PCM-a odnośnie wyłączenia DPF-u, albo masz BOX-a jako emulator prawidłowego stanu filtra DPF.
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2018, 08:52   #3
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: 2.0TDCI - biało niebieski dym czuć ropą szrpanie

Wychodzi na to że dpf nie wyprogramowany. Temat trochę ciężki, kiedyś nikt nie chciał spojrzeć na delphi w mk3. Nie wiem jak teraz z tym tematem. Heko i TuneForce na pewno ogarniają temat. Ja też kupiłem tanio i wyszło jak zawsze. Heko mi ogarnął i już 8 lat śmigam.
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2018, 19:45   #4
mondeo2007mk3
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 18-11-2018
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 5
Domyślnie Odp: 2.0TDCI - biało niebieski dym czuć ropą szrpanie

A nie będzie prościej wymienić komputer na taka wersje bez dpf? Lub np podłączyć się programem zaznaczyć wymiana filtra i spokój na kolejne 500km?

Ostatnio edytowane przez mondeo2007mk3 ; 19-11-2018 o 20:20
mondeo2007mk3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2018, 15:38   #5
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: 2.0TDCI - biało niebieski dym czuć ropą szrpanie

Bez sensu, myślisz że zmienisz kompa i będzie śmigać? Za tysiąc złotych ogarniesz softa i będzie hulać.
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2018, 12:08   #6
mondeo2007mk3
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 18-11-2018
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 5
Domyślnie Odp: 2.0TDCI - biało niebieski dym czuć ropą szrpanie

Cytat:
Napisał Deryll Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bez sensu, myślisz że zmienisz kompa i będzie śmigać? Za tysiąc złotych ogarniesz softa i będzie hulać.

połowa wartości samochodu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mondeo2007mk3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2018, 16:10   #7
bimarrrr
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-09-2013
Skąd: ldz
Model: mk3 mk4
Silnik: tdci
Rocznik: 2014
Postów: 100
Domyślnie Odp: 2.0TDCI - biało niebieski dym czuć ropą szrpanie

wyjdzie na to, ze nie byla to jednak taka okazjaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a robiles mu przelewy?
bimarrrr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2018, 16:57   #8
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: 2.0TDCI - biało niebieski dym czuć ropą szrpanie

Tylko poco ją robić. U kolegi sprężynka ewidentnie była od sterownika turbiny. I chyba kolega nie wiem co z autem ma zrobić. Zrobić druciarstwo czy porządnie. Można zrobić kawał porządnej fury, zresztą tanio kupił i jeśli problem pozostał w sofcie to ja bym w to wchodził.
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2019, 11:19   #9
mondeo2007mk3
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 18-11-2018
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 5
Domyślnie Odp: 2.0TDCI - biało niebieski dym czuć ropą szrpanie

Witam,
może kogoś to zainteresujeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Podmieniłem komputer na taką z wersji bez DPF samochód odpalił bez żadnych problemów ale dymienie i wszystkie objawy pozostały. Mój komputer nosił ślady otwierania także przypuszczam ze ktoś już wyprogramował DPF+EGR.

Rozwiązaniem na wszelkie dymienie, szarpanie i problemy okazało się przypadkowe wypięcie wtyczki od przepływomierza. Samochód znowu ożył. Podmiana przepływki na dwie inne sztuki (używane ale o takich samych numerach) i wpięcie wtyczki powoduje odrazu szarpanie i dymienie. jakieś pomysły? co może być przyczyna? Dodam ze przy wpiętym przepływomierzu zauważyłem żę sztanga turbo pracuje w pełnym zakresie w jedna i druga stronę co powoduje szarpanie i falowanie silnika na wolnych obrotach.
mondeo2007mk3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2019, 11:44   #10
300ton
ford::average
 
Avatar 300ton
 
Imię: Paweł.
Zarejestrowany: 03-03-2011
Skąd: Łowicz
Model: Mondeo MK3 HB
Silnik: 2,0 TDCi 130KM
Rocznik: 2003
Postów: 124
Domyślnie Odp: 2.0TDCI - biało niebieski dym czuć ropą szrpanie

Cytat:
Napisał mondeo2007mk3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przypadkowe wypięcie wtyczki od przepływomierza
Przepływomierz w TDCi steruje EGR-em i tu bym szukał przyczyny. Być może to tylko dziura w którejś rurze dolotu? Może elektrozawory sterujące EGR?
Nieprawidłowe dane o ilości powietrza ogłupiają sterownik silnika i stąd, być może nieprzepalone paliwo w spalinach?
__________________
pozdr00fka

- Nigdy nie kłóć się z głupcem. Ludzie mogą nie dostrzec różnicy....

Ostatnio edytowane przez 300ton ; 02-01-2019 o 13:56
300ton jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.