Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-12-2017, 19:01   #141
Żarówa
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 02-12-2017
Skąd: Wałbrzych/Eindhoven
Model: Focus Mk II
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 12
Domyślnie Odp: Jakie opony letnie 195/65 R15

Cytat:
Napisał slawomirro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Mam opony z grupy GY(...)

G - to opony dla ciężarówki
Y - nie ma takiej klasy.
Koledze chyba chodziło o GoodYear Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
- Mateusz

"Nie każda morda pasuje do Forda" !!
Żarówa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2017, 19:32   #142
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Jakie opony letnie 195/65 R15

Cytat:
Napisał slawomirro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy 140km/h na pewno, ale mało kto stale taką prędkością jedzie. Zwykle to 50-100km/h jeździmy
Z mojego doświadczenia wynika, że bardzo dużo ludzi tak jeździ, a nawet szybciej. Zależy gdzie mieszkasz. W drodze do teściów z 200 km na tempomacie jadę 140 km/h przez około 160 km.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2017, 01:13   #143
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,657
Domyślnie Odp: Jakie opony letnie 195/65 R15

Cytat:
Napisał kumpel Fordzika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nokiany letnie to bardzo lipne oponki, głośnie, wibrujące przy hamowaniu. Miałem dwa razy nie ze swego wyboru. Jeden nawet komplet zareklamowałem, wymienili na nowe i to samo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Omijać szerokim łukiem w przeciwieństwie do zimówek, bo te są prima sort.
Mi nie wibrują. Natomiast są głośne. Przy niewyciszonym aucie to mi nie przeszkadzało. Gdy auto wyciszyłem, nagle zaczęło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z mojego doświadczenia wynika, że bardzo dużo ludzi tak jeździ, a nawet szybciej. Zależy gdzie mieszkasz. W drodze do teściów z 200 km na tempomacie jadę 140 km/h przez około 160 km.
Choć sam nie zawsze przepisowo jeżdzę, uważam, że trzeba zachęcać ludzi do jeżdzenia przepisowo, czy przez fora internetowe, czy kampanie społeczne. Masz rację, że sporo jeżdzi ludzi szybciej niż 140 (na autoastadach dodajmy +20km/h max), ale nie jest to ani powód do dumy, ani do chwały. Na szczeście mimo ogromnej wypadkowości w Polsce ludzie zauważalnie zwonili na dorgach. A już wyróżniają się osoby, które poza autostradami, cy drogami ekspresowymi jadą grubo ponad limit. Jeszcze parę lat temu ginęli w tłumie.

Widać to też w Warszawie. Przezlata to miasto szaleńczo pędziło, dziś poza centrum prędkość spadła do ok 70km/h max. To duży sukces, bo z 5 lat temu to było 90km/h. A w centrum większość jeżdzi 50-60km/h.

A wracając do opon, to uważam że akurat na oponach i ich przyczepności się znam.
Miałem licencję rajdową, choć to było na początku XXI wieku i etykiet UE jeszcze nie było, to dobieranie właściwych opon do startów to była norma. Wspominam o tym bo opinia, że opona o najwyższym możliwym oporze toczenia jest najlepsza, to bzdura taka że brak mi jakiś słów by to wyrazić. Cały czas piszę o właściwościach na suchy asfalt. Przy mokrym masz nieco racji, ale też nie bierze się opon z maks. oporem.
Właściwości takie jak zużycie paliwa, czy hałas, to już rzeczy względne, dyskusyjne.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2018, 14:03   #144
Kon_Trojanski
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 19-09-2017
Skąd: Łódź
Model: Focus Mk2FL
Silnik: 2.0 DuraTec aut.
Rocznik: 2008
Postów: 27
Domyślnie Letnie 205/55/16 - Szukam opon najbardziej uniwersalnych

Cześć!

Czy ktoś z was śmigał może w foce na Cinturato P7 ale w wersji Blue? Jak wrażenia?
Ewentualnie jakie możecie polecić opony, które nie będą się szybko ząbkować w trasach (jak Continental), które po zużyciu poniżej tych 6mm nie stracą swoich parametrów (jak Nokian) i nie będą mnie chciały zabić i które to zrobią przynajmniej te 40tys?
Kon_Trojanski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2018, 16:38   #145
gibaj
ford::professional
 
Avatar gibaj
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-10-2017
Skąd: LBL
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1,502
Domyślnie Odp: Letnie 205/55/16 - Szukam opon najbardziej uniwersalnych

Dębica lub torqe

Ostatnio edytowane przez gibaj ; 11-03-2018 o 16:43
gibaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2018, 18:53   #146
MervinMinky
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-06-2018
Skąd: Strzelce Opolskie
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2009
Postów: 11
Domyślnie Profil opony na feldzie 17 cali

Witam,
Kupiłem Forda Focus Kombi MK2 po lifcie. Założone ma alufelgi 17 cali, z oponami 205/50. Czy nie będzie problemu, jeśli założę do auta opony o profilu 55?
MervinMinky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2018, 19:35   #147
EW1
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: jeszcze focus mk2 GHIA ale już jest fusion 2016 se 2.0 EcoBoost
Silnik: 2.0 tdci , 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2006 , 2016
Postów: 1,321
Domyślnie Odp: Profil opony na feldzie 17 cali

Nie powinno być problemu a na bank poprawi się komfort na nierównościach jeśli to masz na myśli
EW1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2018, 19:54   #148
majtol88
ford::advanced
 
Avatar majtol88
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 26-03-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 246
Domyślnie Odp: Profil opony na feldzie 17 cali

Z ciekawości. Dlaczego chcesz zmienić? Za twardo czy opony do wymiany?
majtol88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2018, 22:33   #149
MervinMinky
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-06-2018
Skąd: Strzelce Opolskie
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2009
Postów: 11
Domyślnie Odp: Profil opony na feldzie 17 cali

Cytat:
Napisał majtol88 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z ciekawości. Dlaczego chcesz zmienić? Za twardo czy opony do wymiany?
Opony do wymiany to raz, a dwa - autem będzie jeździć głównie żona z dzieckiem, i chodzi o poprawę komfortu jazdy. Kiedyś też miałem założony profil opony 50 w innym aucie, i dosyć łatwo się łapało kapcia albo felgę krzywiło na dziurach.
MervinMinky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2018, 23:32   #150
majtol88
ford::advanced
 
Avatar majtol88
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 26-03-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 246
Domyślnie Odp: Profil opony na feldzie 17 cali

Tak tez wlasnie myslalem. Sam mam 17 i profil 50, jest troche twardo ale tragedii nie ma. Co kto lubi. Brata małżonka z dzieckiem jezdzi na codzien Audi S6 z 19’ i profilem 35’ i jakos nie slyszalem zeby narzekała, ale ona to szalona jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
majtol88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.