Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-12-2017, 20:09   #1
damiank274
ford::average
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 03-09-2017
Skąd: Kielce
Model: Focus C-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 87
Domyślnie Logi z porannego odpalania Forscan

Witam,
W związku z dłuższym porannym odpalaniem, kopceniem szarymi, bardzo żrącymi spalinami, nierówną pracą zaraz po odpaleniu zwracam się do was z prośbą o podesłanie logów (FORScan) z takiego odpalania po nocy. Chodzi mi o osoby które nie mają takich problemów z odpalaniem jak ja i maja taki sam silnik. Najlepiej wszystkich parametrów z tym związanych.
Z góry bardzo dziękuję. Może przyda się też i innym. Ja niebawem wstawię swoje logi.

damiank274 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2017, 20:54   #2
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,764
Domyślnie Odp: Logi z porannego odpalania Forscan

Świece żarowe do sprawdzenia w pierwszej kolejności.
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2017, 15:44   #3
marcin0812
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-09-2014
Model: C max mk1
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 101
Domyślnie Odp: Logi z porannego odpalania Forscan

Witam mam ten sam problem swiece wymenione bez efektu
marcin0812 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2017, 19:00   #4
madamsz
ford::professional
 
Avatar madamsz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-12-2011
Skąd: Mielec i okolice
Model: Focus 1,6 tdci; Fusion 1
Silnik: 1,6 ON; 1,4 Pb
Rocznik: 2012; 2004
Postów: 1,313
Domyślnie Odp: Logi z porannego odpalania Forscan

Jaki przebieg tego silnika, bo może już kilka elementów jak świece, wtryski, pompa, kompresja, cofające się paliwo - kuleją
__________________
Było Mondeo 1999 1.8TD, był C-Max 2007 1.6 TDCI, jest Fusion I, i Focus 2012 1.6 TDCI, o Merivie B nie wspomnę bo wstyd
madamsz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2017, 20:14   #5
damiank274
ford::average
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 03-09-2017
Skąd: Kielce
Model: Focus C-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 87
Domyślnie Odp: Logi z porannego odpalania Forscan

Samochód po nagrzaniu się już nie kopci, ma odpowiednią moc i silnik pracuje równo i w miarę cicho. Zaraz po pierwszym odpaleniu następne jest już od strzała. Jest błąd od świec żarowych ponieważ jedna świeca nie grzeje (jest spalona). Pozostałe maja po 0.5 ohma. Po nowym roku mam zamiar wymienić wszystkie i przy okazji sprawdzę kompresje na cylindrach. W Forscanie parametr CYL_BAL (coś jak korekcja wtryskiwaczy) mam 1,1,1,0.93. Filtr paliwa wymieniony niedawno, brak powietrza w przewodzie do pompy. Zawór EGR podmieniony i zaślepiony. Ostatnio zregenerowany rozrusznik bo mocno obciążał akumulator i wolno kręcił. Pytam o parametry ponieważ chcę je porównać z moimi np. ciśnienie paliwa na listwie, dawkę wtrysku, parametr synchronizacji prędkości obrotowej silnika, ilość powietrza z przepływomierza itp. Wiem że trzeba najpierw sprawdzić świece ale jak kolega macin0818 niektórzy maja nowe i też podobne problemy.

Dodaje log11 z wczoraj ale wtedy odpalił dość szybko i miałem chmurę szarego dymu w garażu. Może komuś się przyda do porównania.
Załączone Pliki
Typ Pliku: zip Log 11.zip (60.4 KB, 160 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez damiank274 ; 19-12-2017 o 21:14
damiank274 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2017, 23:52   #6
madamsz
ford::professional
 
Avatar madamsz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-12-2011
Skąd: Mielec i okolice
Model: Focus 1,6 tdci; Fusion 1
Silnik: 1,6 ON; 1,4 Pb
Rocznik: 2012; 2004
Postów: 1,313
Domyślnie Odp: Logi z porannego odpalania Forscan

To od tych świec zacznij, bo jedna spalona a pozostałe nie jest pewne czy prawidłowo grzeją, a jak do tego dojdzie jakaś nieszczelność w układzie paliwowy i cofanie, to mogą być takie objawy.
__________________
Było Mondeo 1999 1.8TD, był C-Max 2007 1.6 TDCI, jest Fusion I, i Focus 2012 1.6 TDCI, o Merivie B nie wspomnę bo wstyd
madamsz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2017, 17:16   #7
damiank274
ford::average
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 03-09-2017
Skąd: Kielce
Model: Focus C-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 87
Domyślnie Odp: Logi z porannego odpalania Forscan

Dzisiaj wykręciłem świece żarowe i 3 z nich były w oleju silnikowym. Jedna całkiem sucha. Owe trzy zaolejone miały nawet ten olej na gwincie a nie miały go na grzałce. Trzy świece które nie były spalone po podłączeniu pod akumulator rozgrzewają się do czerwoności po około 12 sekundach więc chyba są dobre. Co może oznaczać ten olej na świecach? Pewnie on jest powodem kopcenia po rannym odpaleniu. Samochód stał dzień i noc i był rano odpalony do wjazdu na kanał (oczywiście kopcił na szaro). Jednak w tych spalinach nie czuć spalonego oleju. We wtorek mam zamiar zmierzyć kompresje na cylindrach. Co myślicie o tym oleju na świecach?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Swiece żarowe..jpg (99.0 KB, 70 wyświetleń)
damiank274 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.