Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit i Tourneo Connect
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-11-2015, 10:20   #1
tatarak100
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 14-11-2015
Skąd: Legionowo
Model: conect 1.8TDCI
Silnik: HCPB
Rocznik: 2003
Postów: 66
Domyślnie 1.8TDCI usterka silnika

Witam wszystkich.od 5 lat jestem w posiadaniu forda transita connect 2003r z silnikiem tdci 90KM.Silnik o oznaczeniu HCPB.Tydzień temu gadzina zastrajkował tj,zaczął puszczać czarne bąki,potem pojawiło się stukanie dochodzące z głowicy miarowe z jednego miejsca a po zgaszeniu silnika i ponownym uruchomieniu chrupnęło raz i silnik się zablokował.Auto ma przejechane 160tys.km,rozrząd robiony przy 135tys.Usterka powstała na skutek przegrzania silnika po prostu dupnęła pompa wody ubytek następował podczas jazdy nie było żadnych objawów typu maż na korku oleju czy wypychanie bagnetu,zorientowałem się gdy zginęło ogrzewanie a w zbiorniczku wyrównawczym wzrosło ciśnienie . Zareagowałem za późno i teraz muszę naprawić graciucha i tu mam pytanie czy korpus silnika z innego connecta,focusa z tą samą mocą będzie zamienny ,gdzie kupić taki silnik aby był pewny.Pozdrawiam Jacek.


Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 18-11-2015 o 12:58
tatarak100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2015, 03:52   #2
Syntetyzer
ford::average
 
Avatar Syntetyzer
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 10-11-2010
Skąd: BRZ/ŁDZ/GRZ
Model: Ford Transit Connect
Silnik: 1.8 TDCI 90 KM
Rocznik: 2004
Postów: 110
Domyślnie Odp: 1.8TDCI usterka silnika

Szczerze powiem, że nie wiem czy słupki z innym oznaczeniem niż HCPB będą pasować do Twojego modelu, obstawiam że nie ale mogę się mylić. Nie możesz znaleźć używki z tym samym oznaczeniem?
Z drugiej strony, silnik i tak jest do wyjęcia, na Twoim miejscu wywaliłbym go z komory, wybebeszył, dokładnie obejrzał, porobił zdjęcia i ruszył na poszukiwania takiego samego. Gdzie kupić pewną używkę? tego to nawet najstarsi górale pewnie nie wiedzą, raczej jest to loteria co nie zmienia faktu że po zakupie takiego słupka osobiście i tak zdjąłbym głowicę żeby sprawdzić jej stan w zakładzie który naprawia głowice i od razu powierzchnie tulei cylindrów, tłoki, miska do zdjęcia żeby ocenić dół silnika i pozbyć się wątpliwości i ewentualnego wkładania trefnego silnika, to wszystko kosztuje masę czasu i pieniędzy...
__________________
Syntetyzerowy FORD TRANSIT CONNECT 1.8 TDCI 90KM 2004 r.
Syntetyzer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2015, 18:12   #3
tatarak100
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 14-11-2015
Skąd: Legionowo
Model: conect 1.8TDCI
Silnik: HCPB
Rocznik: 2003
Postów: 66
Domyślnie Odp: 1.8TDCI usterka silnika

Dowiedziałem się,że Focus 1 z tdci ma ten sam korpus silnika i jest ich sporo na rynku tylko przeraża mnie przekładanie układu wtryskowego,wkładanie bez sprawdzenia stanu wtryskiwaczy i pompy bez sensu i tu koszty rosną.Zaraz zrobi się kilka tysięcy a po roku znowu coś pieprznie.
tatarak100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2015, 19:37   #4
Syntetyzer
ford::average
 
Avatar Syntetyzer
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 10-11-2010
Skąd: BRZ/ŁDZ/GRZ
Model: Ford Transit Connect
Silnik: 1.8 TDCI 90 KM
Rocznik: 2004
Postów: 110
Domyślnie Odp: 1.8TDCI usterka silnika

Cytat:
Napisał tatarak100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zareagowałem za późno i teraz muszę naprawić graciucha...
jak sam to trafnie ująłeś, zawsze coś może pójść nie tak

może lepiej dać wtryski przed przełożeniem do sprawdzenia na stół probierczy... w sumie jeśli do tej pory jeździły to ani z pompa ani z wtryskami nie powinno być kłopotu, pamiętaj tylko żeby po wyjęciu wtrysków z walniętego silnika przetrzymywać je zanurzone w całości najlepiej w szczelnie zamkniętym słoiku z ON do momentu ich założenia, to zapobiegnie ich wysuszeniu i braku smarowania na starcie.

dobry mechanik od fordów ogarnie temat bez problemu.
__________________
Syntetyzerowy FORD TRANSIT CONNECT 1.8 TDCI 90KM 2004 r.
Syntetyzer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2015, 11:44   #5
tatarak100
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 14-11-2015
Skąd: Legionowo
Model: conect 1.8TDCI
Silnik: HCPB
Rocznik: 2003
Postów: 66
Domyślnie Odp: 1.8TDCI usterka silnika

Auto trafiło do mechanika.Po wyjęciu napędu szybka diagnoza-kolizja.2 zawory urwane i jeden wtrysk do naprawy lub wymiany,pęknięta głowica.Silnika nie ratuję,kupiłem drugi z Focusa MK1 i wszystko pasuje.Przy składaniu sprawdzają po kolei osprzęt,uszczelniacze,czyszczą dolot itp.W ciągu jednego dnia ogarnięte zostało prawie wszystko oprócz wtryskiwacza który zakupiłem niby po regeneracji(dobrze że mam fakturę) i jest problem bowiem z cylindra na który włożono ten wtrysk wali białym dymem i silnik gaśnie.Ciśnienie sprężania na cylindrach prawie równe 3Mpa,odmą nic nie wali.Mechanik zdemontował kolektor wydechowy i ewidentnie tylko ten cylinder kopci na biało(oczywiście wtrysk zakodowany) i komp nie wywala błędu ciśnienia w listwie wtryskowej.Mają przełożyć wtrysk na inny cylinder i zobaczymy czy to przerwa w zasileniu wtrysku czy sam wtrysk jest lipny.

Ostatnio edytowane przez tatarak100 ; 01-12-2015 o 18:24
tatarak100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2015, 05:34   #6
tatarak100
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 14-11-2015
Skąd: Legionowo
Model: conect 1.8TDCI
Silnik: HCPB
Rocznik: 2003
Postów: 66
Domyślnie Odp: 1.8TDCI usterka silnika

Kolejny dzień zmagań.
Wtryskiwacz po zamianie miejsc też wariował ale dostał strzał kluczem i się poddał i zaczął normalnie pracować.Auto zapala,ładnie pracuje,ciśnienie oleju gaśnie momentalnie,szklanki się napełniły i pojawiło się leciutkie stukanie ,miarowe,równe dochodzące z głowicy .Mechanik w szoku ,ja w szoku zapewne coś wleciało do któregoś cylindra i przykleiło się do tłoka,lipny silnik,usterka głowicy itp.Gdybaliśmy ze 2 godziny dopiero pomoc trzeciego jasnego umysłu doprowadziła nas do rozwiązania problemu.Po napełnieniu się układu nowym olejem i skasowaniu luzów przestawił się nieznacznie rozrząd i potrzebna jest jego korekta.
tatarak100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2015, 19:56   #7
Syntetyzer
ford::average
 
Avatar Syntetyzer
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 10-11-2010
Skąd: BRZ/ŁDZ/GRZ
Model: Ford Transit Connect
Silnik: 1.8 TDCI 90 KM
Rocznik: 2004
Postów: 110
Domyślnie Odp: 1.8TDCI usterka silnika

korekta rozrządu faktycznie rozwiązała problem? auto sprawne?
__________________
Syntetyzerowy FORD TRANSIT CONNECT 1.8 TDCI 90KM 2004 r.
Syntetyzer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2015, 05:57   #8
tatarak100
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 14-11-2015
Skąd: Legionowo
Model: conect 1.8TDCI
Silnik: HCPB
Rocznik: 2003
Postów: 66
Domyślnie Odp: 1.8TDCI usterka silnika

Po korekcie silnik pracuje bardzo ładnie,brak jakiegokolwiek kopcenia z wydechu czy ciepły,czy zimny.Czeka mnie tylko sprawdzenie pozostałych 3 wtryskiwaczy bo jak jest zimny to słychać jak któryś strzela.Nie obyło się na samym początku bez niespodzianek bowiem po złożeniu wszystkiego do kupy auto nie chciało jechać szybciej niż 100 na godzinę za to niesamowicie oszczędne.Po przejechaniu ok 200km komp się poustawiał ,skorygował dawkowanie i teraz jest bajka.Denerwuje mnie tylko dogrzewacz silnika ,popsuł się czujnik załączający piec ten przy przedniej lampie i nie wiem czym go zastąpić,chyba przerobię załączanie bo on tylko zwiera obwód do 5 stopni C i nic więcej.Koszt naprawy i części zamknął się w kwocie 4500zł i gdyby nie fakt ,że naprawa idzie w koszty to zezłomował bym gada.Nigdy więcej nie kupię takiego auta popsuło się w nim już chyba wszystko .
tatarak100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2015, 17:29   #9
Syntetyzer
ford::average
 
Avatar Syntetyzer
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 10-11-2010
Skąd: BRZ/ŁDZ/GRZ
Model: Ford Transit Connect
Silnik: 1.8 TDCI 90 KM
Rocznik: 2004
Postów: 110
Domyślnie Odp: 1.8TDCI usterka silnika

dogrzewacz silnika? możesz sprecyzować? lub wstawić zdjęcie najlepiej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Syntetyzerowy FORD TRANSIT CONNECT 1.8 TDCI 90KM 2004 r.
Syntetyzer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2015, 18:42   #10
tatarak100
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 14-11-2015
Skąd: Legionowo
Model: conect 1.8TDCI
Silnik: HCPB
Rocznik: 2003
Postów: 66
Domyślnie Odp: 1.8TDCI usterka silnika

Hura! Auto jeździ i przejechało pierwsze 500km.Spalanie w cyklu miejskim z załączającym się dogrzewaczem na ropę(auto w wersji max) 7,6l/100km czyli nieźle nigdy takie nie było.Do pierwszego tankowania dolałem na ponad pół zbiornika paliwa pojemnik Militec-a aby przeczyścić i przesmarować wtryski i jest bardzo dobrze,zbiera się ładnie nadal nie kopci a praca silnika stała się cichsza i delikatniejsza.Ale jak mówiłem ,że zaraz na pewno coś nowego pieprznie to przeczucia mnie nie myliły-puścił lewy przedni amortyzator i zerwała się linka od ustawiania kierunku nawiewu.

Ostatnio edytowane przez tatarak100 ; 19-12-2015 o 07:45
tatarak100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.