Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-07-2012, 09:12   #1
mkuldane
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 05-07-2012
Skąd: Grodzio / Stolyca
Model: Focus Mk2fl
Silnik: 1,6 100HP
Rocznik: 2009
Postów: 4
Domyślnie Wymiana tunelu środkowego

Po pierwsze witam na forum.
Po drugie - od przedwczoraj używam Focusa w hatchbacku 1,6 100HP ( 2009 r ).
Po trzecie - generalnie autko bardzo mi się podoba, ale..
Po czwarte - właśnie to ale. Mam mały niedosyt "schowkowy". Niby trochę ich jest, ale wszystkie otwarte. A ja lubię sobie tu rzucić klucze od domu, tam portfel a siam nawigację. Postanowiłem więc na wejściu kupić podłokietnik. Chyba wezmę [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]. Ma pojemnik, jest przesuwany i chyba jako jedyny w podstawie ma choć uchwyt na kubek ( z tego co grzebałem po necie, to wszystkie inne niestety całkiem likwidują ten w sumie dość sensowny "pojemniczek" na końcu tunelu ).
Ale to wciąż mało. Przydałyby mi się jeszcze dwie rzeczy:
- jakaś sprytna "klapka" żeby można było zamknąć "kieszonkę" przy lewej nodze kierowcy. Z przyzwyczajenia wrzucam tam portfel i wczoraj nagle wypadł mi pod nogi. Fajny byłby też jakiś patent na zamykanie popielniczki ( tam z kolei lubię trzymać klucze od domu, a klucze na widoku zawsze kuszą ).
- jakaś półeczka pod kierownicę, żeby sobie np. mapę tam wrzucić i nie zapełniać podstawowego schowka.
Pogrzebałem trochę po sieci, ale poza podłokietnikami znalazłem tylko akcesoria oryginalne ( typu lusterko czy dywaniki ) albo pseudo-tuningowe ( typu kierownica, gałka biegów, nakładki na pedały, itp ).
Wrzucam więc pościk na forum, licząc że ktoś z Was zdobył tego typu gadżety i podpowie gdzie je znaleźć.
No i może jeszcze możecie polecić jakiś warsztacik w Wawie ( albo lewobrzeżnych okolicach ), który dyskretnie i sprytnie zamontuje mi jedno albo i dwa dodatkowe gniazdka w desce.

mkuldane jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2012, 00:21   #2
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Schowek, podłokietnik i inne uergonomicznienia wnętrza

A nie lepiej kupić orginalny podłokietnik który ma duży schowek i gniazdo w środku niż to badziewie,Co do popielniczki to jest w to miejsce orginalna klapka schowka a połeczka pod kierownicę to piękna sprawa,świetnie niszczy kolana w razie zderzenia.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2012, 00:28   #3
Wuzeter
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-05-2012
Model: Ford Fiesta MK VIII
Silnik: 1.0 ecoboost 100KM titanium
Rocznik: 2017
Postów: 12
Domyślnie Odp: Schowek, podłokietnik i inne uergonomicznienia wnętrza

Ja taki podłokietnik też chętnie zakupię.
Wuzeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2012, 09:00   #4
mkuldane
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 05-07-2012
Skąd: Grodzio / Stolyca
Model: Focus Mk2fl
Silnik: 1,6 100HP
Rocznik: 2009
Postów: 4
Domyślnie Odp: Schowek, podłokietnik i inne uergonomicznienia wnętrza

^^
^^
Dzięki za podpowiedź. Z tą półeczką kasującą kolana w sumie masz rację, odpuszczę. A gdzie mam szukać tych "oryginalnych" podłokietnika i klapki - ASO Forda?? Od dwóch dni grzebię po różnych sklepach internetowych i nigdzie nic takiego nie znalazłem.
Widzę, że jesteś z Wawy, to może polecisz mi jakiś "fizyczny" sklep.
mkuldane jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2012, 15:18   #5
joe70
ford::average
 
Avatar joe70
 
Zarejestrowany: 30-09-2011
Skąd: W-ch
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.6 16V Duratec
Rocznik: 2006
Postów: 111
Domyślnie Odp: Schowek, podłokietnik i inne uergonomicznienia wnętrza

Cytat:
Napisał mkuldane Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
^^
^^
A gdzie mam szukać tych "oryginalnych" podłokietnika i klapki
Oryginalny podłokietnik tworzy całość z tunelem środkowym , zobacz np.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
joe70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2013, 22:52   #6
Pawel_kow
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 27-05-2013
Skąd: warszawa
Model: Focus mk2fl
Silnik: 1.6
Rocznik: 2010
Postów: 3
Domyślnie Odp: Schowek, podłokietnik i inne uergonomicznienia wnętrza

Witam serdecznie
Chciałbym kupić podłokietnik do focusa z 2010r gdyż moja wersja nie jest wyposażona tylko mam pytanko: bo patrzyłem na allegro i są takie tylko czy z tunelem trzeba go montować??Bo ja tunel mam i nie wiem czy to całość trzeba robić czy jak
Pawel_kow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2013, 07:34   #7
Grinch
ford::advanced
 
Avatar Grinch
 
Zarejestrowany: 23-08-2008
Skąd: Gdynia
Model: Focus MK2 / FOCUS MK4 Titanium
Silnik: 1.6 100KM Pb95 / EcoBoost 1.0 125KM
Rocznik: 2005 / 2019
Postów: 360
Domyślnie Odp: Schowek, podłokietnik i inne uergonomicznienia wnętrza

Tak trzeba kupić cały tunel jeśli mówimy o oryginalnym.
Grinch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2013, 12:17   #8
gomez.pl
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 02-04-2013
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK2 FL
Silnik: TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 114
Domyślnie Odp: Schowek, podłokietnik i inne uergonomicznienia wnętrza

cały czyli podstawa + element wykończeniowy na górze ? (czyli ramka wokół lewarka, pojemniki na napoje .. )
a czy wersja od anglika będzie pasować??
__________________
Kupię Fiestę
gomez.pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2013, 21:07   #9
Teisejas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus Mk3 Turnier
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 337
Domyślnie Odp: Schowek, podłokietnik i inne uergonomicznienia wnętrza

Cytat:
Napisał gomez.pl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a czy wersja od anglika będzie pasować??
W przypadku wersji przedliftowej na pewno NIE - jak popatrzysz na deskę znad tunelu to zauważysz, że deska w miejscu gdzie łączy się z tunelem środkowym rozchodzi się na boki asymetrycznie- po stronie kierowcy idzie do góry bardziej pionowo dzięki czemu kierowca ma więcej miejsca na nogi. W wersji przedliftowej konsola środkowa to jeden nierozbieralny element i wersji od anglika po prostu nie da się połączyć z deską (trzeba uważać co się kupuje bo konsole w wersji L.H.D. i R.H.D. różnią się tylko kształtem w tym miejscu- na zdjęciu zrobionego z boku czy pod kątem różnicy nie da się stwierdzić, ale pod ramką mieszka dźwigni zmiany biegów jest napis jaka to wersja oraz jest wycięty taki ząbek po stronie po której ma być kierownica- przerabiałem temat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ).
Jeżeli chodzi o wersje poliftowe to na allegro widziałem konsole z podłokietnikiem "rozebrane" w przedniej części, więc najprawdopodobniej nie powinno być problemu, jeżeli konsola w wersji podstawowej jest też rozbieralna w tej części.

Ostatnio edytowane przez Teisejas ; 29-09-2013 o 21:41
Teisejas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2013, 23:21   #10
teyo3
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 15-01-2009
Skąd: Katowice
Model: FORD FOCUS MK II
Silnik: 1.6
Rocznik: 2010
Postów: 36
Domyślnie Montaż podłokietnika nurtujące pytanie

Witam mam pytanie odnośnie montażu podłokietnika do samochodu ale dodatkowego dokręcanego takich jak jest pełno w internecie nie ten z wymianą całego tunelu , moje pytanie jest nastepujące czy to prawda że z tymi podłokietnikami jest jeden podstawowy problem że one po prostu haczą o hamulec ręczny bo dowiedziałem się znowu od znajomego diagnosty że one przeszkadzają przy zaciąganiu ręcznego hamulca oraz opuszczaniu że żeby użyć hamulca ręcznego trzeba najpierw dać podłokietnik do góry czy to jest prawda czy to jest możliwe ? żeby zamiast ułatwiać życie to wręcz szkodzi pytam tylko o te montowane dodatkowo uniwersalne np:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
prosze o opinie i najlepiej też wypowiedzi osób co maja zamontowane je w samochodach i jak sie sprawują czy faktycznie przeszkadzają wrecz szkodzą

Ostatnio edytowane przez teyo3 ; 08-11-2013 o 23:29
teyo3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.