Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-02-2007, 19:54   #1
frompoland
ford::professional
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 31-03-2006
Skąd: M22/BSI
Model: Ford Mondeo Titanium X Pac
Silnik: Petrol 240HP
Rocznik: 2014
Postów: 1,499
Domyślnie [mkII] płyny do Mondeo MKII

Witam kolegów!
na wiosnę robię duuuuuuży przeglądzik mojego samochodziku. Umówiony już jestem na przegląd skrzyni ASB (wymiana oleju, filtra i ogólny przegląd koszt 500PLN + umowa na stały serwis z wpisem do książki serwisowej (od skrzyni oczywiście)

czeka mnie jeszcze wymiana:
*oleju w silniku
*płyn od wspomagania
*płyn hamulcowy
*płyn chłodzący
*uzupełnienie klimatyzacji z przeglądem ale to już inna bajka

chodzi mi mianowicie o to że będę robił zakupy u jacka (trzeba robić mu obrót Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) i o ile orientuje się że do V6 wchodzi około 5,5 litra oleju to jak z pozostałymi płynami?? bo nie mam pojęcia ile tego kupować... liczę na sensowne odpowiedzi i nie chce słyszeć że jakiś płyn zamiennik kupić czy coś w tym stylu... kupuję oryginał a wymieniam w ASO RAD MOTORS w Radomiu!!
dzięki i czekam na odpowiedzi
PS pewnie zaraz wpadnie tu karex więc mam prośbę by usówał bezsensowne wpisy - o ile się takie ukażą dzięki
PS. później będzie można dodać to do przyklejonych może się jeszcze komuś przyda!!
PS2 pamiętajcie że chodzi o mkII mondeo z 99 roku z ASB!

frompoland jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2007, 20:45   #2
karex
ford::expert
 
Avatar karex
 
Zarejestrowany: 15-01-2005
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo Mk3 i Mk4 oczywiście kombi
Silnik: 2,0 TDCi 130 na 151KM i DW10C 140KM
Rocznik: 2005.02 oraz 2012.05
Postów: 2,806
Domyślnie

Cytat:
Napisał frompoland
pewnie zaraz wpadnie tu karex
No i co tam sobie jeszcze życzysz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał frompoland
płyn od wspomagania
1 litr wystarczy z tego co wiem
Cytat:
Napisał frompoland
płyn hamulcowy
1 litr wystarczy z tego co wiem
Cytat:
Napisał frompoland
uzupełnienie klimatyzacji
0,74 kg czynnika R134a (tyle się daje po dokładnym osuszeniu układu) + chyba 200 ml oleju syntetycznego Reniso Trinitron SEZ 80
Cytat:
Napisał frompoland
płyn chłodzący
Było na forum ile. Ja nie pamiętam, ile przyjmie ta Twoja studnia bez dna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
__________________
Pozdrawiam
Było
Mondeo Mk2 1997 1,8+BLOS i Mondeo Mk2 1997 1,8 TD
[Regulamin Forum] [Sklep forumowy]
karex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2007, 07:32   #3
frompoland
ford::professional
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 31-03-2006
Skąd: M22/BSI
Model: Ford Mondeo Titanium X Pac
Silnik: Petrol 240HP
Rocznik: 2014
Postów: 1,499
Domyślnie

Więc jestem po rozmowie w ASO i... tak:
*olej CASTROL 5W30 (nie wiem jaki zapomniałem dopytać) kosztuje 72PLN za 5l + 30PLN wymiana
*filtr oleju wymiana gratis cena filtra nie wiem jaka bo i tak kupuje u jacka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
*płyn wspomagania (do 1 litra) odradzili wymieniać chyba że będzie "brzydki" litr kosztuje 56PLN wymiana kilkadziesiąt złotych uzupełnienie gratis
*płyn hamulcowy (do 1 litra) 21PLN litr za wymianę około 100PLN
*płyn chłodzący cena 17,50 litra a całość z wymianą 120PLN więc nie wiem ile wymiana a ile wchodzi tego płynu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
*uzupełnienie klimy + oleju + odgrzybienie klimy + filtr kabinowy 150PLN (preparat do odgrzybiania i filtr zakupiony jakiś czas temu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ceny podane wyżej są cenami brutto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
frompoland jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2007, 08:31   #4
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

frompoland, nie wiem, rób jak chcesz, ale na przykład z płynem chłodzącym u mnie było tak: kupiłem 3 litry koncentratu u Jacka (to jakieś 50zł było - u ciebie pewnie 4 wejdzie), do tego baniak wody demineralizowanej i w zaufanym serwisie w Dęblinie za:
1. wymianę termostatu
2. wymianę oleju i filtra
3. wymianę płynu chłodzącego
4. wymianę filtra powietrza
zapłaciłem 30zł. Układ chłodzenia jest wzorowo odpowietrzony, ogrzewanie działa nareszcie jak ogrzewanie, więc ok 50zł za samą wymianę płynu chłodzącego to się nadaje do wątku "Najzabawniejsza cena w ASO". Tak samo 30zł wymiana oleju - zwykle nawet renomowane serwisy tę czynność wykonują gratis (choć sam olej coś podejrzanie tani - u Jacka bańka 5l fordowskiego kosztuje 85 czy 90zł, filtr motorcraft chyba 17 do mojego - do V6 pewnie droższy :-) ).
llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2007, 08:37   #5
frompoland
ford::professional
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 31-03-2006
Skąd: M22/BSI
Model: Ford Mondeo Titanium X Pac
Silnik: Petrol 240HP
Rocznik: 2014
Postów: 1,499
Domyślnie

llechu, no tak tylko ja serwisuję w ASO (ks. serwisowa) więc raczej po Panach Zdziśkach nie będę prowadzał auta bo tam mam gwarancję na pół roku! Coś za coś a poza tym dostaję najlepszych mechaników (kolega jest szefem działu serwisu) więc się nie obawiam partactwa bo jakby co dana osoba na drugi dzień szuka pracy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale dzięki za info! a co do oleju to oni fordowski mają mniej więcej po tyle co Jacek ale ja miałem wcześniej castrol 0W40 a te matoły z ASO GERMAZ Wrocław wlali mi jakieś fordowskie dziwactwo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. teraz zaleje castrol 5W30
frompoland jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2007, 08:42   #6
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

Tyle, że to nie jest pan Zdzisiek - zdziwiłbyś się jakbyś zobaczył wyposażenie tego serwisu. Też mam tam gwarancję :-)
llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2007, 08:51   #7
frompoland
ford::professional
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 31-03-2006
Skąd: M22/BSI
Model: Ford Mondeo Titanium X Pac
Silnik: Petrol 240HP
Rocznik: 2014
Postów: 1,499
Domyślnie

llechu, 100km od wawy w jedną stronę ty na gazie pokonasz za cenę.... a ja?? :fcp27 mnie się nie opłaca a nie daj Boże skorzystać z gwarancji to już minimum 400KM!! :fcp27 ja za 200km drogi zapłaciłbym około 70PLN więc szkoda czasu benzynki i zawieszenia i całej reszty a że teściowie mieszkają pod Radomiem to przy okazji tam zajadę... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a co do koncentratu i wody itp to nie zapominaj że u mnie ciecz chłodząca chłodzi jeszcze co??? mój kochany ASB więc wole nie komediować i nie wariować bo skrzynię przegrzać nie mam zamiaru!!!
frompoland jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.