Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-05-2020, 22:38   #5101
djs74
ford::amateur
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 26-02-2020
Skąd: Piła
Model: Fusion Mk5
Silnik: 2,5 benzyna
Rocznik: 2016
Postów: 8
Domyślnie Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?

Witam! Od zeszłego tygodnia jestem właścicielem Ford Fusion MK5 2016. Oczywiście od razu marzy mi się dodanie kilku opcji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie wiem, czy mam tyle czasu i umiejętności, aby sobie dać radę samemu dlatego szukam doświadczonego kolegi z okolic Piły (Wielkopolska). Możecie kogoś polecić?

djs74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2020, 23:38   #5102
karoolpl
ford::advanced
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 15-01-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 283
Domyślnie Odp: Jak włączyć wizualizację ciśnienia opon?

Cytat:
Napisał Qrka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki za odzew. Sprawdziłem C i niestety nic. Sprawdziłem również wszystkie wcześniej wprowadzone kombinacje z C i jak nie było tego menu, tak nie ma.

Nie wiecie może czy MK5 Hybryda w ogóle może wyświetlać te dane?
Już nie chodzi mi o podanie przepisu jak to zrobić, ale ogólnie czy się da? Innym programem, kwestia zapłacenia magikowi?
Przerabiałem temat u Siebie, róznę kombnacje i niestety, tak jak zostało wyżej napisane jedyna opcja do przetestowania to upgrade softu w zegarach.

Jest ktoś z okolic 3city kto robi takie rzeczy? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
karoolpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2020, 09:58   #5103
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,045
Domyślnie Odp: Jak włączyć wizualizację ciśnienia opon?

Cytat:
Napisał karoolpl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... róznę kombnacje i niestety, ...
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Nie wiem co Koledzy "ćwiczycie" w swoich hybrydach, ale podstawowa czynność to zmiana oprogramowania na europejskie by był język polski w liczniku.
No chyba, że ktoś musi koniecznie "po taniości" - to wtedy nie poradzę...
Nikt nie robi "doktoratu" z amerykańskich softów do hybryd, bo "ich życie" u każdego, kto to ogarnia trwa niecałą godzinę...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po co więc sprawdzać co ma soft, który za godzinę już będzie zamieniony na inny?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2020, 17:46   #5104
Qrka
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-03-2020
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Hybrid
Rocznik: 2015
Postów: 21
Domyślnie Odp: Jak włączyć wizualizację ciśnienia opon?

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
...podstawowa czynność to zmiana oprogramowania na europejskie by był język polski w liczniku...
Nie wiem jak tak u kolei karoolpl, ale u mnie auto od nowości ma język polski, jest to wersja Mondeo EU kupiona w salonie PL, więc rozumiem wymiana softu na jeszcze bardziej EU raczej odpada.
Całe moje ćwiczenia sprowadzały się do programowania różnych kombinacji w 720-04-01.

Piszecie o zmianie softu w zegarach. Żebym dobrze zrozumiał... Hybryda ma jeden zegar analog i dwa 4 calowe wyświetlacze po bokach. Ciśnienie powinno pokazywać się wyświetlaczu po lewej stronie. Pisząc o mianie softu, macie ma myśli zmianę software / firmware tego właśnie 4 calowego LCD?
Qrka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2020, 19:39   #5105
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,045
Domyślnie Odp: Jak włączyć wizualizację ciśnienia opon?

Cytat:
Napisał Qrka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Pisząc o mianie softu, macie ma myśli ...
Wgranie nowego/innego oprogramowania do licznika.
Nie ma osobnego softu "na każdy z 2 wyświetlaczy"... Soft licznika to soft licznika... Całego...
Hybryda EU oraz hybryda/plugin USA mają takie same liczniki (z innymi softami).

A co do "wgrywania różnych kombinacji do 720-04-01" sens ma jedynie wgrywanie xCxxx... (dokładnie jedna kombinacja) - jeśli nie działa, to soft do aktualizacji.

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 03-05-2020 o 19:47
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2020, 22:26   #5106
karoolpl
ford::advanced
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 15-01-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 283
Domyślnie Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Mam hybrydę z salonu PL i że tak powiem z "pierwszej ręki" (kolega wziął nówke z salonu, jak zmieniał auto to odkupiłem od niego Mondo) z końca 2016 roku, był to już jeden z pierwszych egzemplarzy na Trójmiasto z sync 3, nawet fordpass pokazuje że to modelowo 2017, co do kombinacji to wrzucałem wszystko co znalazlem na necie, jak widać soft liczniku za stary, więc odezwę się do kogoś z 3city (dzięki owa osobo za wiadomość PW Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.), jak się uda to dam znać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
karoolpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2020, 21:59   #5107
Qrka
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-03-2020
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Hybrid
Rocznik: 2015
Postów: 21
Domyślnie Odp: Jak włączyć wizualizację ciśnienia opon?

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...sens ma jedynie wgrywanie xCxxx... (dokładnie jedna kombinacja) - jeśli nie działa, to soft do aktualizacji.
Niestety nie działa. Znakiem tego soft do aktualizacji, czyli sprawa się komplikuje.
Zapytam tak: czy za pomocą klasycznego interfejsu Viakena i dowolnego softu da radę to zrobić, czy w grę wchodzi wyłącznie użycie UCDSa?
Qrka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2020, 23:21   #5108
karoolpl
ford::advanced
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 15-01-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 283
Domyślnie Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?

zwykłym sprzętem tego nie ogarniesz, dopiero w forscanie 2.4 (wersja póki co w powijakach i możesz sobie zrobić kuku) jest możliwość wgrania, jednak tak czy siak radziłbym odezwać się do kogoś w Twojej okolicy, czy to podjechać kawałek, tu nie zmieniasz bitów i w razie niemca wrócisz (chociaż i tu można sobie kuku zrobić). Podejrzewam że koszt takiej operacji to też nie miliony monet, a masz plus taki że robi to ktoś kto ma pojęcie i poświęcił swój czas żeby dojść do pewnego poziomu ogarniania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To nie jak np. z kamerą cofania, że dokładasz graty i uruchamiasz opcje już obecną.
Jak poczekasz kilka dni to dam znać czy warto, ja się już odezwałem do forumowicza @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i jak się odezwie z powrotem i uda się umówić na update, to dam znać czy po upgradzie wszystko śmiga Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
karoolpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2020, 23:31   #5109
YANOOSH-69
ford::average
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 28-11-2018
Skąd: Gdańsk
Model: MONDEO Titanium
Silnik: DIESEL 150 UP=>180 :-)
Rocznik: 2017
Postów: 100
Domyślnie Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?

Ktoś z Gdańska mi to ogarnie? (Priv)

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
YANOOSH-69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2020, 03:12   #5110
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?

Co konkretnie ogarnie ?
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
blis , cta , mondeo mk5 , montaż , programowanie



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.