Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-08-2018, 17:12   #1
michal4356
ford::beginner
 
Avatar michal4356
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 18-02-2018
Skąd: Suwałki/Warszawa
Model: Mondeo ST220
Silnik: 3.0 V6
Rocznik: 2006
Postów: 16
Domyślnie szarpanie podczas przyspieszania na LPG

Witam,

Być może któryś z użytkowników borykał się z następującym problemem i będzie w stanie mi doradzić, otóż:

Posiadam mondeo mk3 w wersji st220 + LPG. Na benzynie problem szarpania podczas przyspieszania nie występuje, natomiast na LPG owszem (chodzi o szarpanie na niższych obrotach podczas wciskania pedału gazu).

Instalacja zakładana była na przełomie Lutego i Marca bieżącego roku, a wraz z nimi wymieniane były świece na DENSO. Rozregulowanie instalacji początkowo wydawało się być najbardziej prawdopodobną przyczyną ww. zjawiska, jednakże 3 wizyty u gazownika i kalibracja podczas jazdy nie przyniosły odczuwalnych rezultatów.

Czytając wątki na forach dot. tegoż właśnie problemu natrafiłem na możliwie 3 główne przyczyny:

- przewody WN,
- cewka zapłonowa,
- świece zapłonowe

Wina świec zapłonowych została wykluczona na początku, ponieważ zostały one wymienione wraz z montażem instalacji, czyli jakieś 15tkm temu.

W zeszłym tygodniu wymieniłem przewody WN na NGK. Przewody wymieniłem z tego względu, że gaz jest bardziej czuły i potrzebuje wyższego napięcia do zapłonu. Wybór padł na tani zamiennik z dwóch powodów:
- wysoka cena przewodów zapłonowych
- brak pewności czy właśnie przewody WN są przyczyną

Stwierdziłem, że jeśli faktycznie byłaby to wina przewodów to po wymianie na nowe problem powinien zniknąć, jednak tak się nie stało.

Następna w kolejce do wymiany jest cewka zapłonowa (być może ktoś z użytkowników posiada ST220 wraz ze sprawną cewką zapłonową i zechciałby użyczyć na podmianę w moim aucie?)

Będę wdzięczny za wszelkie informacje, które mogłyby mnie naprowadzić na właściwą ścieżkę do wyeliminowania problemu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .

__________________
Moje ST220
michal4356 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2018, 18:37   #2
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,061
Domyślnie Odp: Problemy na LPG

Zmień tytuł na zgodny z regulaminem.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2018, 19:18   #3
Garbojad
ford::professional
 
Avatar Garbojad
 
Imię: Jaro
Zarejestrowany: 03-09-2006
Skąd: Lubartów
Model: MK3
Silnik: TDDi 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 1,393
Domyślnie Odp: Problemy na LPG

Muszę cię zmartwić ale dla poprawnej pracy będziesz musiał kupic przewody oryginalne ponieważ żadne inne nie będą współpracować poprawnie z benzyną a gorsza z gazem.
Garbojad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2018, 20:38   #4
Zdzich K.
ford::average
 
Imię: Zdzich
Zarejestrowany: 23-10-2013
Skąd: Warszawa
Model: Merc 211 'Avantgarde'
Silnik: 2,6 Pb/LPG
Rocznik: 2003
Postów: 186
Domyślnie Odp: szarpanie podczas przyspieszania na LPG

Nic podobnego ..., chyba że moje >20 lat jazdy na LPG i w większości na zamiennikach przewodów WN, to przypadek lub szczęśliwy traf Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Natomiast tu myślę nad tą podmianą cewki zapłonowej, bo to rzeczywiście ostatecznie da odpowiedź, czy wina jest po stronie prądu/zapłonu a nie skopanej regulacji ...
Hmm, ale do środy przyszłego tygodnia nie ma mnie ani mojego warsztatowca w Wa-wie, więc nie pomogę.


Kiedyś u siebie na Mondku miałem podobnie i co się nawq...em, to szkoda gadać a był to przewód na II. Przewód źle obsadzony a ja ze trzy razy i cewkę i przewody wymieniałem.
Masz nowe przewody, oczyść gniazda tak, by za cholerę nie mogły być przyczyną oporów i jeszcze raz sprawdź a ew po środzie spróbujemy podmianki cewki.


A, i jeszcze jedno: na wysokich obrotach nie masz żadnego szarpania, czy innych efektów ubocznych?
Zdzich K. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2018, 22:20   #5
michal4356
ford::beginner
 
Avatar michal4356
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 18-02-2018
Skąd: Suwałki/Warszawa
Model: Mondeo ST220
Silnik: 3.0 V6
Rocznik: 2006
Postów: 16
Domyślnie Odp: szarpanie podczas przyspieszania na LPG

Cytat:
Napisał Zdzich K. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Natomiast tu myślę nad tą podmianą cewki zapłonowej, bo to rzeczywiście ostatecznie da odpowiedź, czy wina jest po stronie prądu/zapłonu a nie skopanej regulacji ...
Hmm, ale do środy przyszłego tygodnia nie ma mnie ani mojego warsztatowca w Wa-wie, więc nie pomogę.
Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc. Jestem cały czas na miejscu w związku z tym mogłoby to być nawet w przyszłym tygodniu.


Cytat:
Napisał Zdzich K. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A, i jeszcze jedno: na wysokich obrotach nie masz żadnego szarpania, czy innych efektów ubocznych?
Na trasie oraz przy wyższych prędkościach problemu nie ma. Szarpanie najczęściej występuje z dolnych obrotów na wyższym biegu, przykładowo gdy dojeżdżając do skrzyżowania jednocześnie hamując biegiem na trójce nie chcę redukować na niższy bieg tylko powoli zacząć rozpędzać auto z aktualnie zapiętego biegu. Wtedy właśnie występuje poszarpywanie do momentu osiągnięcia < 2tys obrotów.


Jeszcze jedna myśl, która przychodzi mi do głowy to taka, że w momencie odbioru auta (a miało to miejsce gdy na drogach leżał śnieg, a więc było wilgotno) problem z przerywaniem nie występował. Od tego momentu minęło już trochę czasu i kilometrów plus instalacja jest już po kilku dodatkowych kalibracjach, dlatego też przed ewentualnym wysuwaniem wniosków o partackiej robocie serwisu chciałbym jak najmniejszym kosztem wykluczyć winę układu zapłonowego (stąd wybór zamiennika NGK).
__________________
Moje ST220

Ostatnio edytowane przez michal4356 ; 22-08-2018 o 22:38
michal4356 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2018, 22:42   #6
Zdzich K.
ford::average
 
Imię: Zdzich
Zarejestrowany: 23-10-2013
Skąd: Warszawa
Model: Merc 211 'Avantgarde'
Silnik: 2,6 Pb/LPG
Rocznik: 2003
Postów: 186
Domyślnie Odp: szarpanie podczas przyspieszania na LPG

Opisałeś b. dokładnie moją 'usterkę' sprzed roku.
Wycudowałem całą instalację dostarczania prądu; total - wszystko na błysk, łącznie z myciem gniazd przewodów, bo to dawało na chwilę poprawę (na dwa - trzy dni) i dalej gie, duże Gie :-p ... Tomek - mój mechanik - się wq..rzył i przywiózł mi nową cewkę. Kazał owinąć we flanelkę, żeby w razie jakby co, śladów nie było i mógł zwrócić i ... już nie zwrócił Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Było to samo, na wolnych nie do przyjęcia a od średnich miodzio.

Nie chcę przesądzać, ale masz cewkę do wymiany.
Zdzich K. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2018, 23:25   #7
michal4356
ford::beginner
 
Avatar michal4356
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 18-02-2018
Skąd: Suwałki/Warszawa
Model: Mondeo ST220
Silnik: 3.0 V6
Rocznik: 2006
Postów: 16
Domyślnie Odp: szarpanie podczas przyspieszania na LPG

Cytat:
Napisał Zdzich K. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Opisałeś b. dokładnie moją 'usterkę' sprzed roku.
Wycudowałem całą instalację dostarczania prądu; total - wszystko na błysk, łącznie z myciem gniazd przewodów, bo to dawało na chwilę poprawę (na dwa - trzy dni) i dalej gie, duże Gie :-p ... Tomek - mój mechanik - się wq..rzył i przywiózł mi nową cewkę. Kazał owinąć we flanelkę, żeby w razie jakby co, śladów nie było i mógł zwrócić i ... już nie zwrócił Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Było to samo, na wolnych nie do przyjęcia a od średnich miodzio.

Nie chcę przesądzać, ale masz cewkę do wymiany.
Nie ukrywam, że napawa mnie to trochę entuzjazmem, ponieważ gdybaniem i sprawdzaniem można wymienić w aucie sporo części, ale przecież nie na tym rzecz polega...

Pytanie retoryczne jednak dla spokoju chciałbym je zadać:
Czy oferowana na podmianę cewka jest w 100% sprawna? Ponieważ tylko wtedy da nam to prawidłową odpowiedź w kwestii układu zapłonowego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
__________________
Moje ST220
michal4356 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2018, 23:51   #8
Zdzich K.
ford::average
 
Imię: Zdzich
Zarejestrowany: 23-10-2013
Skąd: Warszawa
Model: Merc 211 'Avantgarde'
Silnik: 2,6 Pb/LPG
Rocznik: 2003
Postów: 186
Domyślnie Odp: szarpanie podczas przyspieszania na LPG

Tak, to ta wymieniona, chodzi na moim poprzednim Mondku i na chwilę możemy ją podpiąć do Twojego wózka.
Teoretycznie możesz też umówić się w dowolnym warsztacie i to zrobić, ale w większości nie pójdą Ci na rękę, żeby tak 'za frajer' ryzykować swoim osprzętem.
Zdzich K. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2018, 07:19   #9
kln1920
ford::professional
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 1,973
Domyślnie Odp: szarpanie podczas przyspieszania na LPG

Moim zdaniem też cewka, najbardziej charakterystyczne jest właśnie szarpanie na niskich obrotach. Jakie masz przerwy między elektrodami na świecach? Skręcałeś na 0,7-0,8mm?
kln1920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2018, 07:45   #10
michal4356
ford::beginner
 
Avatar michal4356
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 18-02-2018
Skąd: Suwałki/Warszawa
Model: Mondeo ST220
Silnik: 3.0 V6
Rocznik: 2006
Postów: 16
Domyślnie Odp: szarpanie podczas przyspieszania na LPG

Cytat:
Napisał Zdzich K. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak, to ta wymieniona, chodzi na moim poprzednim Mondku i na chwilę możemy ją podpiąć do Twojego wózka.
W takim razie chwilowo wstrzymuje się do następnego tygodnia na test z podmianą cewki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Co do przerw miedzy elektrodami na świecach to niestety nic nie wiem. Zapytam gazowników jakie są to wartości. Na chwile obecną o świecach wiem jedynie tyle, że były wymienione na DENSO IT20TT na których jak już wspomniałem mam najechane ~15tys km
__________________
Moje ST220
michal4356 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
lpg , mk3 , st220


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.