Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-10-2019, 12:30   #1661
forger
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 15-04-2019
Skąd: Lublin
Model: Focus Active HB
Silnik: 1.5 EB 150KM M6
Rocznik: 2019
Postów: 377
Domyślnie Odp: Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia.

Może w maju jeszcze szły losowo Micheliny albo Continentale. W recenzjach nawet tych nowszych wydaje mi się, że widziałem same Continentale.

Ja czekam na odbiór swojego. 14.10 miał się wyprodukować. Za 3-4 tyg. powinien być do odbioru. Gdy zapytałem czy ma status, że został wyprodukowany, dostałem info, że tak dokładnych informacji nie mają, zarazem zostałem poinformowany, że żadnych opóźnień na tym etapie nie będzie.

forger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2019, 14:35   #1662
robert_71
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-01-2019
Skąd: Tarnów
Model: focus mk4 kombi
Silnik: 1.0 EcoBoost MHEV 155, PS7
Rocznik: 2023
Postów: 112
Domyślnie Odp: Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia.

Cytat:
Napisał tryhp3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trzy cylindry wpisują w nurt downsizingu. Który dla trwałości silników dobry nie jest. Nie wiem nad czym tu się rozwodzić.
Powtarzanie stereotypu to nie odpowiedź. Mogą być różne przyczyny większej lub mniejszej trwałości głowicy, ale nie jest nią liczba cylindrów.
robert_71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2019, 17:32   #1663
bckqs
ford::beginner
 
Avatar bckqs
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-09-2019
Skąd: Kraków
Model: Focus Titanium Kombi
Silnik: 1.5 150KM A8
Rocznik: 2019
Postów: 16
Domyślnie Odp: Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia.

Focus 1.5 150KM A8 zamówiony 29.07.2019.
Dostałem dzisiaj informację od dealera, że samochód został wyprodukowany wczoraj i będzie w Polsce za ok. 2 tygodnie.
bckqs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2019, 08:33   #1664
Tichy
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 18-01-2019
Skąd: Mielec
Model: Ford Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2003
Postów: 68
Domyślnie Odp: Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia.

Cytat:
Napisał forger Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może w maju jeszcze szły losowo Micheliny albo Continentale. W recenzjach nawet tych nowszych wydaje mi się, że widziałem same Continentale.

Ja czekam na odbiór swojego. 14.10 miał się wyprodukować. Za 3-4 tyg. powinien być do odbioru. Gdy zapytałem czy ma status, że został wyprodukowany, dostałem info, że tak dokładnych informacji nie mają, zarazem zostałem poinformowany, że żadnych opóźnień na tym etapie nie będzie.
O widzisz... czyli Twój się urodził 1 dzień przed moim.
Mam prośbę: czy mógłbyś tu do mnie napisać jak będziesz wiedział cokolwiek więcej na temat transportu? Tzn. jak będziesz miał jakieś info od dealera, że już wyjechał z Niemiec i takie tam.
Mój dealer twierdzi, że 18 dni od wyprodukowania do odbioru, ale czasem może być wcześniej. Myślę że jest szansa na odbiór przed dniem Wszystkich świętych, bo z tego co czytałem dealerzy wolą podać termin z zapasem, bo lepiej to wygląda jak auto jest wcześniej u klienta niż kolejne opóźnienie.
Tichy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2019, 10:55   #1665
mwysokinski
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 19-10-2019
Skąd: Warszawa
Model: Focus Active
Silnik: 1.5 182km
Rocznik: 2019
Postów: 8
Domyślnie Odp: Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia.

Cześć wszystkim,

Zarejestrowałem się dosłownie przed chwilą na forum, aby podzielić się kilkoma spostrzeżeniami.

W żołnierskich słowach:

- Focusa Active zamówiłem 06.06.2019 w Warszawie w Autoplaza Bielany,
- nr VIN dostałem od dealera 25.09.2019,
- auto zostało wyprodukowane przed 30.09.2019 (nie wiem dokładnie kiedy)
- odbiór miał nastąpić w ciągu 4-5 tygodni ale dostałem go wczoraj 18.10.2019 (miałbym go kilka dni wcześniej ale firma leasingowa się ociągała).

Wziąłem najmocniejszą konfigurację czyli 1.5 182km A8 WA5. Zrezygnowałem tylko z dachu panoramicznego, elektrycznie otwierania bagażnika, CCD (może coś jeszcze mi wyleciało z głowy).

Po 60 km jazdy wiem na pewno:
- auto jest dynamiczne i nie czuć że jedzie tak szybko, jak wskazuje prędkościomierz (czuć np 50 km/h a jadę ponad 80 km/h),
- utrzymanie pasa ruchu + aktywny tempomat to jest bajka (już nie mogę się doczekać dłuższej trasy) - auto samo skręca, hamuje i rusza.
- kluczyk mam cały czas w kieszeni, auto otwieram zbliżając dłoń do klamki, z telefonu lub zegarka. W aplikacji w telefonie mogę np. sprawdzić stan paliwa, spalanie, ciśnienie w oponach etc.
- auto jest bardzo fajnie wyciszone i w kabinie jest cicho nawet przy 120 km/h,
- reflektory statyczne led świecą bardzo ładnie, jednak jechałem bardzo krótko po zmroku,
- wyświetlacz head-up, - myślałem, że będzie pokazywał niewiele informacji ale bardzo się przydaje i rzadko patrzę na komputer poniżej. Mam to co potrzebuję czyli aktualna prędkość, ograniczenie prędkości czytane przez komputer ze znaków, informacje z tempomatu i asystenta pasa ruchu,
- po podłączeniu telefonu przez car play, zapomniałem o aplikacjach dostarczonych przez Forda.

To tyle. Osobiście jestem bardzo zadowolony. Auto jest dynamiczne, ma ogromny bagażnik, mnóstwo bajerów elektronicznych, daje mnóstwo przyjemności z jazdy.

W styczniu wybieram się w góry i przetestuje go z bagażnikiem dachowym i może z łańcuchami oraz obciążeniem w postaci 4-osobowej rodziny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeśli macie jakieś pytania, to chętnie odpowiem.
Mam nadzieję, że komuś tym postem pomogłem.

P.S. Auto przyjechało na kołach 18”, wiec dokupiłem zimówki 17” i potrzebowałem felgi 17”. Dealer mi zaproponował w cenie ponad 4K za komplet, więc kupiłem nie od Forda a w firmie sprzedającej Opony, inne felgi za polowe tej kwoty. Stwierdziłem, że 4K za felgi tylko na zimę, to gruba przesada.

Ostatnio edytowane przez mwysokinski ; 19-10-2019 o 11:00
mwysokinski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2019, 12:31   #1666
Tichy
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 18-01-2019
Skąd: Mielec
Model: Ford Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2003
Postów: 68
Domyślnie Odp: Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia.

Cytat:
Napisał mwysokinski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeśli macie jakieś pytania, to chętnie odpowiem.
Mam nadzieję, że komuś tym postem pomogłem.
Jasne że pomogłeś. Tylko pytanko. Pisałeś że gdyby leasingodawca się nie ociągał, miałbyś parę dni wcześniej. Ile dokładnie dni? Pytam bo mój się wyprodukował 15.10, diler mówi że od wyprodukowania 18 dni, czyli około 03.11. Ty też odebrałeś po 18 dniach a mógłbyś wcześniej gdyby nie ten leasingodawca. Zastanawiam się czy mi się uda odebrać przed wszystkimi świętymi.
Tichy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2019, 13:08   #1667
olafik
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-03-2018
Model: Focus MK2
Silnik: 1,8 DURATEC
Rocznik: 2006
Postów: 67
Domyślnie Odp: Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia.

Podjechać na cmentarz nówką, to jest cośGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
olafik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2019, 13:38   #1668
Tichy
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 18-01-2019
Skąd: Mielec
Model: Ford Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2003
Postów: 68
Domyślnie Odp: Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia.

Cytat:
Napisał olafik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podjechać na cmentarz nówką, to jest cośGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No ba... Na bogatości.
Tichy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2019, 13:53   #1669
mwysokinski
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 19-10-2019
Skąd: Warszawa
Model: Focus Active
Silnik: 1.5 182km
Rocznik: 2019
Postów: 8
Domyślnie Odp: Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia.

Cytat:
Napisał Tichy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jasne że pomogłeś. Tylko pytanko. Pisałeś że gdyby leasingodawca się nie ociągał, miałbyś parę dni wcześniej. Ile dokładnie dni? Pytam bo mój się wyprodukował 15.10, diler mówi że od wyprodukowania 18 dni, czyli około 03.11. Ty też odebrałeś po 18 dniach a mógłbyś wcześniej gdyby nie ten leasingodawca. Zastanawiam się czy mi się uda odebrać przed wszystkimi świętymi.
Między 3 a 5 dni. Jakoś tak. Wiesz jak dealer zadzwonił do mnie, że auto już jest, to mało co pamiętam, takie było podniecenie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wtedy to już nic nie liczyłem i nie kalkulowałem, tylko jeszcze szybciej obgryzałem paznokcie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do bogatości i cmentarza, to wziąłem jeszcze oklejanie foliami i powłokę ceramiczną H9, w jednym z salonów detailingowych. Usluga za 4K netto ale myślę że warto jeśli ma auto służyć i być prezencja :]

P.S. Było tez dłużej bo dokumenty auta dojechały później niż auto. Czyli biurokracja standardowo. No i kurier się spóźnił

P.S.2 do modemu w aucie dostałem Internet Plusa na 3 miesiące. Potem muszę radzić sobie sam.

Ostatnio edytowane przez mwysokinski ; 19-10-2019 o 13:58
mwysokinski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2019, 08:00   #1670
AleksChuck
ford::beginner
 
Imię: Aleks
Zarejestrowany: 02-10-2019
Skąd: Wrocław
Model: Fiesta
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 2019
Postów: 20
Domyślnie Odp: Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia.

Bardzo szybko odebrałeś samochód. Ja miałem date produkcji co prawda nie Focusa, a Fiesty ST na 30 września i do dzisiaj samochód stoi na fabryce przez problemy z homologacją na silniki 1.5
AleksChuck jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.