Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-11-2018, 21:47   #21
RSBN4N
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-06-2014
Skąd: W-wa Bemowo
Model: Mondeo MK4 / FF3 FL
Silnik: 2.5T 260 KM / 1.5 EB 150
Rocznik: 2009 / 2017
Postów: 127
Domyślnie Odp: Ubytki oleju - batalia z ASO czy zapowiada do dłuższą zabawę z serwisem?

Cytat:
Napisał ołowiany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdzać poziom oleju co 1 tys. km. ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chyba prawo jazdy robiłeś w 1956...
A ty znalazłeś swoje w chipsach? Gdyby autor wątku zaglądał pod maskę częściej, nie skończyłby z ubytkiem 50% objętości oleju. Co na bank nie pozostało bez wpływu na zużycie jego silnika.


Ostatnio edytowane przez RSBN4N ; 27-11-2018 o 21:50
RSBN4N jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2018, 22:09   #22
radkor
ford::professional
 
Avatar radkor
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 23-01-2011
Skąd: Warszawa
Model: VOLVO V40
Silnik: 1.6EB
Rocznik: 2013
Postów: 1,144
Domyślnie Odp: Ubytki oleju - batalia z ASO czy zapowiada do dłuższą zabawę z serwisem?

Mało tego, niektórzy producenci na klapki wlewu paliwa naklejają informacje aby sprawdzać olej przy każdym tankowaniu. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Było Mondeo Mk4 2.2TDCi 2010 -> jest Volvo V40 1.6EB 2013
radkor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2018, 23:08   #23
grzesiuj@onet.eu
ford::average
 
Avatar grzesiuj@onet.eu
 
Zarejestrowany: 17-06-2009
Skąd: wrocław
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCI 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 99
Domyślnie Odp: Ubytki oleju - batalia z ASO czy zapowiada do dłuższą zabawę z serwisem?

no nie wiem przejechałem swoim dieslem 15 tys km i zero dolewki przy przebiegu 120 tys km. Ostatnia trasa 830 km w jedną stronę do DE. Autostrada średnia predkość 129 km/h tankowanie i powrót. Na bagnecie oleju 3/4 stanu
grzesiuj@onet.eu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2018, 23:32   #24
bart12117
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-02-2017
Model: MK5
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Postów: 5
Domyślnie Odp: Ubytki oleju - batalia z ASO czy zapowiada do dłuższą zabawę z serwisem?

Przeglądam wątek i pierwsze co rzuca mi się w oczy - milion sprzecznościGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wnioski, które wysuwam:

-Prawdopodobnie jest całkiem sporo 1.5EB dotkniętych podobnym problemem. Wielu użytkowników o tym wspomina (przejrzałem trochę tematów na forach) i traktuje jako sprawę normalną. Dla mnie nie jest jednak normalnym, że jednemu taki silnik pożre 200ml, innemu 2l oleju na takim samym dystansie (tak, tak, styl jazdy itd.)

-Jeszcze więcej różnic widzę pomiędzy użytkownikami. Już dawno nauczyłem się traktować niektóre opinie (zwłaszcza old school) z dystansem. Sorry, ale w aucie takiej wartości nie chcę zaakceptować 1) braku kontroli poziomu oleju 2) sprawdzania oleju co 1k km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Niektórzy robią takie dystanse w ciągu 3 dni, sama instrukcja mówi o sprawdzeniu oleju co miesiąc.

-Styl jazdy? Przejechałem już dużo w życiu, docieranie było książkowe i na dystansie nawet większym, niż zalecane. W garażu stoi pół-sportowe moto - nawet mi się nie chce katować 1.5EB (a tym bardziej ciężarnej żonie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)

Fakt jest taki, że wygląda to na spory bubel Forda - prawdopodobnie sprawa nie do wygrania, bo normy są wręcz powalające. Będę jeszcze próbował ale zapowiada się walka z wiatrakami. Dwa lata ogromnej radości z maszyny i czar prysł w ciągu jednego dnia (auto dalej jest super ale już wiem, czemu Mondeo udało się kupić o kilkanaście tys. taniej, niż podobne klasowo samochody).

PS. W lipcu pyknąłem innym autem ~6800km w 8 dni (oczywiście kilku kierowców). W takim układzie mój Mondeo prawdopodobnie wyzionąłby ducha gdzieś na bezdrożach Rosji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez bart12117 ; 27-11-2018 o 23:42
bart12117 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2018, 08:02   #25
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Ubytki oleju - batalia z ASO czy zapowiada do dłuższą zabawę z serwisem?

Cytat:
Napisał bart12117 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

PS. W lipcu pyknąłem innym autem ~6800km w 8 dni (oczywiście kilku kierowców). W takim układzie mój Mondeo prawdopodobnie wyzionąłby ducha gdzieś na bezdrożach Rosji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakim, jeśli to nie tajemnica?
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2018, 09:28   #26
RSBN4N
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-06-2014
Skąd: W-wa Bemowo
Model: Mondeo MK4 / FF3 FL
Silnik: 2.5T 260 KM / 1.5 EB 150
Rocznik: 2009 / 2017
Postów: 127
Domyślnie Odp: Ubytki oleju - batalia z ASO czy zapowiada do dłuższą zabawę z serwisem?

Cytat:
Napisał bart12117 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sorry, ale w aucie takiej wartości nie chcę zaakceptować 1) braku kontroli poziomu oleju
No jak nie ma jak jest. Takie metalowe coś z plastikowym, żółtym uchwytem. Nazywa się bagnet.

To nie to jest nie do zaakceptowania, tylko zużycie oleju w nowym aucie. To jest problem, a nie to, że nie ma wskaźnika na desce.
Jeśli silnik nie ma ewidentnych wycieków, to nie daj się Fordowi spuścić na drzewo. Szczególnie, że po tym jak ci brakło 2 litrów oleju, to zużycie oleju raczej wyłącznie się powiększy....
RSBN4N jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2018, 10:21   #27
Lukasz737
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 10-04-2018
Skąd: Kalisz
Model: Mondeo mkV
Silnik: 1,5 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 17
Domyślnie Odp: Ubytki oleju - batalia z ASO czy zapowiada do dłuższą zabawę z serwisem?

mogły pierścienie się zapiec i zjada olej, sprawdź kompresję wlej 5w30 zamiast 5w20

Bump:
Lukasz737 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2018, 16:42   #28
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Ubytki oleju - batalia z ASO czy zapowiada do dłuższą zabawę z serwisem?

Cytat:
Napisał bart12117 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1) braku kontroli poziomu oleju
W 2,0TDCI w mondeo mk5 jest czujnik poziomu oleju(nie mylić z czujnikiem ciśnienia oleju).Zainteresowałem się nim jak zobaczyłem komunikat na zegarach "niski poziom oleju" czy jakoś podobnie.Pokazał się jeden jedyny raz po odpaleniu auta po zatankowaniu(prawdopodobnie cały olej nie zdążył spłynąć do miski,stąd ten komunikat)
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2018, 18:26   #29
slider2002
ford::advanced
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 04-04-2015
Skąd: Gniezno
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 207
Domyślnie Odp: Ubytki oleju - batalia z ASO czy zapowiada do dłuższą zabawę z serwisem?

A nie bo w 2002. Tu nie chodzi o jakieś tam zalecenia ale o zdrowy rozsądek. Jak wiem że zamiast facetów coraz częściej mamy chodzące c×py ale chyba sprawdzenie oleju co 1kkm nie wykracza poza ich umiejętności....
slider2002 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2018, 18:27   #30
stadar
ford::average
 
Imię: Motomaniak
Zarejestrowany: 26-09-2007
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo MK3 i inne Fordy
Silnik: Benz. ewent. Lpg
Rocznik: 1991-2017
Postów: 186
Domyślnie Odp: Ubytki oleju - batalia z ASO czy zapowiada do dłuższą zabawę z serwisem?

Po pierwsze jaki olej Ci wlali? może jakiaś 5w20 lub 0w20 0w30? Poza tym moze ktos podmienił turbinkę na wadliwą? Może turbinki nigdy nie studziles? Jeden z kolegów w jakimś modelu Forda 1.5eb jeździł już prawie bez oleju a przed pierwszym serwisem dolał.Ale napisał że robił kilka tys.km autostradami i nie sprawdzał poziomu i zajechał silnik.Może problem z odmą? Może rzeczywiście wada fabryczna ?
stadar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.