Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-04-2017, 00:32   #1
adriank9
ford::amateur
 
Avatar adriank9
 
Zarejestrowany: 24-04-2010
Skąd: Kraków
Model: Ford Mustang
Silnik: 5.0 V8
Rocznik: 2013
Postów: 7
Domyślnie ST - 2 błędy - #1 grzeje tylko przy MAX, #2 błąd jest, nie ma wpływu

Witam,

Jest to wersja 5d z 2016 1.6 ale niestety autko wyświetla mi 2 błędy.

1. P0128 - nie wiem czy zmieniać termostat czy nie. Auto grzeje tylko jak ustawię MAX, jak dam np. 28st to dmucha powietrzem zimnym (przy wyłączonej/włączonej klimie). Klima sama w sobie działa bardzo dobrze.
Błąd ten wyskakuje nawet jeśli nie uruchamiam dmuchawy. Po resecie za kilka dni wraca.
- Mam też wrażenie, że wskaźnik temperatury silnika trochę oszukuje. Po odpaleniu na zimym silniku, wskaźnik po 2-3 km pokazuje temp "normalną" (o..). Gdyby to było lato to nic dziwnego. Gdzieś wyczytałem, że to może być związane z płynem chłodnicy (mały stan). To dopiero sprawdzę.
- Jak nie termostat ani nic innego to może któryś z tych "dziadów" do wymiany ale który? Patrz załącznik.

2. P061A - po resecie wyskakuje po paru dniach, co ciekawe, nawet przy normalnej jeździe tj. spokojniej, delikatnej. Nie wyskakuje od razu jak "dępnę". Po prostu 2-3 dni i błąd wraca bez względu na typ jazdy, jednakowoż nie ma to wypływu na moc auta. Autko jest tak samo mocne jak przed pojawieniem się błędu.

a) Gdzieś wyczytałem, że przyczyną może być brudny filtr.
- Sprawdziłem, filtr K&N czysty.
b) Gdzieś indziej, że silnik ma za duży moment dla komputera.
- Auto jest dłubnięte. Jeżdżę tylko na 98 więc może nie lubi naszego paliwa? ale przecież gorzej jak się leje gorsze paliwo przy mapie niż lepsze, chyba, że moja miejscowa stacja ma słabej jakości 98.
c) Podejrzewałem też, że przed sprzedażą wgrano mi spowrotem stock'owy program ale nie bo porównywałem moją ST z Fiestą ST 3d dłubniętą na 220KM i moja odpycha się lepiej więc może przyczyną tego błędu jest coś innego. Może trzeba jechać do tunera i edytować mapę dla naszego paliwa?
W Mustangu USA nie ma tego typu problemu z paliwem więc zakładam, że raczej to nie to.

Poza tym oba te błędy wyskakują od niedawna, wcześniej ich nie było.
Może są ze sobą jakoś powiązane? Nie wiem, proszę o pomoc.
Nie wiem też, który z nich pojawia się pierwszy i tym samym jest przyczyną zaświecającego się CHECK ENGINE.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 18009117_10212424784883577_125774392_n.jpg (66.9 KB, 8 wyświetleń)

__________________
Dziękuję i pozdrawiam
Adrian
adriank9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2017, 21:24   #2
Cons
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-06-2016
Skąd: Kraków
Model: Fiesta ST MK7
Silnik: 1.6 182
Rocznik: 2014
Postów: 90
Domyślnie Odp: ST - 2 błędy - #1 grzeje tylko przy MAX, #2 błąd jest, nie ma wpływu

Jeżeli chodzi o wskaźnik temp to one w obecnych temperaturach (ok 10 stopni) się tak grzeją, że faktycznie po kilku minutach pokazują już 4 kreski. Ale w fieście 4 kreski to zarówno 75 jak i 105 stopni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Z opisu błędu wynika, że masz niedogrzane auto i z tego też powodu może Ci lecieć zimne powietrze

Jedź do Heko, nie masz daleko to Ci sprawdzi co tam masz albo chociaż ile masz a jeżeli posiadasz budżet zrobi to Ci program pod to co masz wydziubane

Ostatnio edytowane przez Cons ; 20-04-2017 o 21:35
Cons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2017, 23:16   #3
adriank9
ford::amateur
 
Avatar adriank9
 
Zarejestrowany: 24-04-2010
Skąd: Kraków
Model: Ford Mustang
Silnik: 5.0 V8
Rocznik: 2013
Postów: 7
Domyślnie Odp: ST - 2 błędy - #1 grzeje tylko przy MAX, #2 błąd jest, nie ma wpływu

Dzięki. Jak rozwiążę problem to opiszę rozwiązanie.
__________________
Dziękuję i pozdrawiam
Adrian
adriank9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2017, 12:03   #4
Cons
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-06-2016
Skąd: Kraków
Model: Fiesta ST MK7
Silnik: 1.6 182
Rocznik: 2014
Postów: 90
Domyślnie Odp: ST - 2 błędy - #1 grzeje tylko przy MAX, #2 błąd jest, nie ma wpływu

może do kolejnego spota Ci się uda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2017, 19:02   #5
adriank9
ford::amateur
 
Avatar adriank9
 
Zarejestrowany: 24-04-2010
Skąd: Kraków
Model: Ford Mustang
Silnik: 5.0 V8
Rocznik: 2013
Postów: 7
Domyślnie Odp: ST - 2 błędy - #1 grzeje tylko przy MAX, #2 błąd jest, nie ma wpływu

Musi! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zrobiłem na 98 z PB 280km 50/50 i nic mi nie wyskakuje. Hm ciekawe ale i tak podskoczę do Heko sprawdzić mapę i błędy (jeśli wrócą).
__________________
Dziękuję i pozdrawiam
Adrian
adriank9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2017, 23:17   #6
Cons
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-06-2016
Skąd: Kraków
Model: Fiesta ST MK7
Silnik: 1.6 182
Rocznik: 2014
Postów: 90
Domyślnie Odp: ST - 2 błędy - #1 grzeje tylko przy MAX, #2 błąd jest, nie ma wpływu

za pomiar wypłacisz stówkę i będziesz przynajmniej wiedział jaką masz moc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
fiesta klimatyzacja , fiesta mk7


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.